More

  Bu konsept, iPadOS 17’nin nasıl görünebileceğini hayal ediyor

  Apple, iOS 16’nın halka sunulmasından tam bir ay sonra, Ekim 2022’nin sonunda iPadOS 16’yı piyasaya sürdü; Bunun için iyi bir sebep vardı. Apple nihayet Stage Manager, ikincil ekran desteği, yeni bir hava durumu uygulaması ve daha fazlası gibi bazı değerli özellikleri iPad için kullanılabilir hale getirdi. Sonunda iPad kullanıcılarına bir tür harici ekran desteği verdikten sonra, Apple bu harika tablet için başka ne üzerinde çalışıyor olabilir? Parker Ortolani Basitliğe, kullanım kolaylığına odaklanarak ve iPadOS 16’nın getirdiği özellikleri yükselterek Apple’ın iPadOS 17 ile nasıl başa çıkabileceğini gösteren bir konsept oluşturun!

  iPadOS 17

  iPadOS 16 Aşama Yöneticisi

  iPad’in ilk kullanıcısı olarak Apple, iPadOS 16 için pek çok yeni işlev ve özellik tanıttı. Yıllarca yalvarıp yakardıktan sonra, sonunda gerçek harici ekran desteğinin yanı sıra kayan pencerelere sahip bir sürüm elde ettik; Yıllardır, Bölünmüş Görünüm’e ve ardından ekrandan ekrana yansıtmaya takılıp kaldık. Ancak bu yeni özellikler ve iyileştirmelerle, bazı kullanıcılar orada olmadıklarını ve öğrenme eğrisinin oldukça etkileyici olduğunu söylediler, bu yüzden iPadOS 17’nin bu özellikleri alıp kitleler tarafından kullanılabilir hale getireceğini düşünüyorum.

  Tiyatro yönetimini iyileştirin

  Sahne yöneticisi, amacını bilmeden atlayan insanlara biraz kafa karıştırdı. Stage Manager, dört adede kadar yeniden boyutlandırılabilir serbest akışlı pencereye sahip olmanızı sağlar. Şimdi, sonsuz bir şekilde yeniden boyutlandırılabilir değillerdi ve kayan görünüm, geleneksel masaüstü sınıfı işletim sistemlerinden hala biraz farklı. Uygulama ızgarası gibi hala takip edilmesi gereken bir çeşit ızgara var. Aynı zamanda çoklu görevlerin garip bir uygulaması olan uygulama rafının bir tarafı da vardı. Niyet ve fikir oradaydı, Apple’ın onu biraz cilalaması gerekiyor.

  Parker Yeniden tasarlanan Stage Manager, kullanıcı arayüzüne bazı harika yaşam kalitesi iyileştirmeleri getiriyor.

  En kullanıcı dostu sahne yöneticisi

  Parker Bölünmüş gösteri ve sahne yönetmenini birleştiren bir deneyim hayal edin. Buradaki fikir, ikiden fazla uygulama açıkken ve yeniden boyutlandırma olanağına sahipken tam ekran ızgara düzenleri oluşturmaktır. Ayrıca, Düzenli Aşamalar, benzersiz odak modları oluşturma ve tüm uygulamalarınızı yönetmenize izin veren Görev Kontrolü tipi bir arayüze sahip olma gibi bazı yeni özellikleri de tanıttı.

  Mission Control, iPadOS’e harika bir katkı olacaktır; Tüm açık başvuruları ve aşamaları eksiksiz ve anında görebilmek ideal olacaktır. Yine Stage Manager, iPadOS’e harika bir eklentiydi, ancak kullanım kolaylığı kolay olmadığı için bazı insanlar caydırıldı. Aşama yöneticisinin kullanılabilirliğini artırmak ileriye dönük anahtar olacaktır.

  Yeniden tasarlanan kilit ekranı deneyimi

  Kilit ekranı, iPad’in şiddetle ihmal edilen bir yönüdür. Kilit ekranının mevcut durumu donuk, hiçbir işlevi yok. Apple, iPadOS 13’ün en sevdiğim yönü olan Today Show’dan bile kurtuldu.

  yöntem Parker Yenilenmiş kilit ekranının nasıl görünebileceğine en mantıklı karar verin. Apple’ın biraz yenilik yapması gerekiyor, bu yüzden bu basit bir istek. Today Show’u iPad’e geri getirin, yeni iOS Kilit Ekranı widget’ları ekleyelim ve bize iOS 16 ile sahip olduğumuz aynı özelleştirme özelliklerini verelim! Zaman için farklı yazı tiplerini kullanalım, odak modları için özel kilit ekranlarına sahip olalım ve canlı etkinlikler sunalım!

  Ana ekran evrimi

  Son birkaç yılda, iPad ana ekranı bence gerçekten yokuş aşağı gitti. Bir kez daha, Bugün Görünümü’nü ana ekrana sabitlemek, iPad’inizin iPhone’unuzdan farklı olduğunu hissettirdi. Ona artık sahip olmadığımız bir ayrıcalık verdi. Widget ekleme yeteneğimiz var, ancak yine de Apple’ın uygulamayı sevdiği ızgara düzenini takip etmemiz gerekiyor.

  bugünün şovu

  Apple, iPadOS 17’nin işlevselliğini kolayca genişletebilir ve kullanıcılara daha masaüstü benzeri bir his verebilir. Birincisi, Apple Today View’in geliştirilmiş bir sürümünü geri getirebilir. Bu yeni Bugün görünümü, favori widget’larınızı veya uygulamalarınızı yüklemenize izin verebilir. Bugün Görünümüne Hızlı Notlar gibi bir şey ve çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

  Parker Ana ekrana dosya ve klasör eklememize de izin veren Apple’a bakın. Bu hoş bir ek olacaktır. Her zaman yakın zamanda çalıştığım bir dosyanın ana ekranımda kolayca erişilebilir olmasını istemişimdir. Ayrıca, geliştirilmiş bir içerik menüsü bir artıdır. Dock’taki bir uygulamaya uzun süre basarak yeni bir sekme, yeni bir bölünmüş görünüm veya yeni bir pencere başlatabilmek güzel olurdu!

  Yeni Apple Pencil özellikleri

  Şimdi Apple Pencil’dan bahsedelim. Apple Pencil’ı günlük olarak kullanıyorum ve iPad Pro iş akışım için önemli bir araç oldu; Ancak Apple Pencil’ın bu sürümü 2018’de yayınlandı, yani güncelleneli beş yıl oldu. Evet, yeni Hover özelliğini aldık ancak bu küçük bir iyileştirmeydi ve yalnızca M2 iPad Pro’ya sahip kullanıcılar için geçerli. Parker Apple Pencil’ın S-Pen tipi özelliklere sahip olmasını sağlayan bir özelliği gösterir. Talebi sunar.

  Apple Pencil Dial, iPad Pro serisine, hatta daha eskilerine gelen bir şey. Parker diyor ki:

  iPad Pro, Apple Pencil diskini kazanır. Apple Pencil’ınızı uygulamalardaki belirli öğelerin üzerinde tuttuğunuzda bağlantı görünecektir. Hareket halindeyken kısayollar ve araçlara hızlı erişim sağlar. Ve yeni Preview for iPad ile birlikte, daha hızlı ve daha verimli belge düzenlemeye olanak tanır.

  https://twitter.com/ParkerOrtolani

  Bu, Fareyle Üzerine Gelme özelliği için bir sonraki mantıklı adım olacaktır; Fareyle üzerine gelme bazı işlevler ekler, ancak pek çoğu bundan yararlanamaz. Bu nedenle, size bağlamsal olarak alakalı kısayollar sağlayan bir ince ayar eklemek güzel olurdu. Yakınlık fotoğrafı kısayollarımı, onlara ulaşmak için menülerden geçmek zorunda kalmadan öne ve ortaya koyabilirim.

  İçerdiği

  iPadOS 16, iPad’in sizin bilgisayarınız olabileceğini göstermeye gerçekten yardımcı olan pek çok yeni özellik getirmiş olsa da, hala iyileştirme için yer var. Stage Manager, genişletilmiş ekran desteği ve serbest biçim gibi özellikler, herkesin kullanabilmesi için yalnızca rafine edilmesi ve iyileştirilmesi gereken harika eklemelerdi. Yeni Kilit ekranı ve Ana ekran gibi tanıdık iOS özelliklerinin eklenmesi, müşterilerin iPadOS’e daha kolay geçiş yapmasına yardımcı olacak.

  Bu potansiyel yeni özellik yükseltmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? iPadOS 17 için heyecanlı mısınız? iPad’e hangi özelliği eklemek istersiniz? Son olarak, mevcut iPad’inizi nasıl kullanıyorsunuz? Bilgisayarınız mı yoksa sadece tabletiniz mi? Yorumlarda tartışalım!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index