More

  Bir araştırma, bunların 2023’te şimdiye kadarki en popüler iPhone’lar olduğunu ortaya koydu.

  CIRP, iPhone’ların kullanıcılar için yaşa göre ne kadar önemli olduğunu inceleyen birkaç raporun ardından bu sabah en son çalışmasını yayınladı. Rapor, 2023’ün ilk çeyreği için ABD’deki en popüler iPhone modellerini ve iPhone 14 serisinin ne kadar iyi sattığını ortaya koyuyor.

  CIRP, ABD’de tüketicilere hangi yeni iPhone’u seçtiklerini soran ilk çeyrek anketini yayınladı. Ocak-Mart dönemi, Apple iPhone 14 serisinin piyasaya sunulduğu yalnızca ikinci tam çeyrektir.CIRP’nin belirttiği gibi, “Bu rakamlar Apple’ın performansını anlamak için çok önemlidir, bu nedenle bunları her üç ayda bir gözden geçiriyoruz.”

  • iPhone 14 Pro ve Pro Max sırasıyla toplamın %22 ve %24’ünü oluşturarak en çok satın alınan modeller oldu. iPhone 14, toplamın %19’uyla en popüler üçüncü telefon oldu.
  • iPhone 14 Pro’nun payı 2022’nin 4. çeyreğinde %15’ten 1. çeyrekte %22’ye yükseldi ve daha uygun fiyatlı iPhone 14’ten daha popüler hale geldi.
  • iPhone 14 Pro Max, diğer tüm modeller arasında en çok satan olmaya devam ederken, payı 2022’nin dördüncü çeyreğindeki %28’den ilk çeyrekte %24’e düşerek %4 düştü.
  En popüler iPhone hangisi Q1 2023

  iPhone 14 Pro ve Pro Max, ABD anketinde ABD’deki tüm iPhone satın alımlarının %46’sını oluşturuyor. iPhone 14 ve 14 Plus’ı ekleyin ve en yeni iPhone modelleri toplamın %75’ini oluşturdu.

  CIRP, iPhone 14 serisinin dörtte üçünün payının, iPhone 13 serisinin bir yıl önceki %71’inden bir artış olduğunu vurguluyor. Etkileyici bir şekilde bu, Apple’ın en pahalı modellerinin satışlardan öncekinden daha büyük bir pay aldığı anlamına geliyor.

  Sonuç olarak CIRP, Apple’ın birinci sınıf modeller satmasının Apple’ın daha yüksek kar marjlarına dönüştüğüne dikkat çekiyor. Ve “çoğu müşteri önceki iPhone’lardan premium modellere geçerken, Apple Android değiştiricileri ve daha eski, daha ucuz modellerle ilk kez alıcıları cezbediyor” şeklinde bir eğilim var gibi görünüyor.

  Son CIRP raporları:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba