More

  Bir Apple Watch araştırması, çoğumuzun neredeyse her gece yeterince uyumadığını ortaya çıkardı.

  Apple Watch tarafından toplanan Apple’ın Kalp ve Hareket Çalışması verilerini kullanan araştırmacılar, çoğu insanın neredeyse her gece yeterince uyumadığını söylüyor. Brigham and Women’s Hospital tarafından bu ay yayınlanan araştırma, 42.000’den fazla Apple Watch kullanıcısından toplanan uyku verilerine dayanıyor.

  Apple Watch’ta uyku takibi çalışması

  vurgulandığı gibi hv haberleriBrigham and Women’s Hospital’daki araştırmacılar, Apple Watch kullanıcılarının 2,9 milyondan fazla gece uykusunu analiz etti. Bu insanların sadece %31’inin her gece en az yedi saat uyuduğunu buldular ki bu sağlıklı yetişkinler için önerilen minimum miktardır.

  Amerikan Kalp Derneği, her gece yedi ila dokuz saat uyumayı önerir. En az yedi saat uyumamak sizi kardiyovasküler hastalık, bilişsel gerileme, bunama, depresyon, obezite ve yüksek tansiyon, kan şekeri ve kolesterol seviyeleri riskine sokabilir.

  Araştırmacılar verilerini Apple Kalp ve Hareket Çalışması aracılığıyla topladılar. Bu çalışma ilk olarak Apple tarafından 2019’da duyuruldu ve herkes iPhone’larındaki Apple Health uygulamasını veya Apple Research uygulamasını kullanarak buna kaydolabilir.

  Bu verileri kullanarak, araştırmacılar bir dizi ilginç veri noktası toplayabildiler:

  • Hafta içi %66.4 oranında saat 12.00’den önce yatılırken, hafta sonları bu oran %56.6’ya düşüyor.
  • Washington, %38,3 ile 7 saat veya daha fazla uyuyan insanların en yüksek yüzdesine sahipti. Hawaii %24,2 ile en düşük sırada yer aldı.
  • En az 10 gece uyku verisi paylaşan katılımcılar için (toplam 42.455 katılımcı), her bireyin ortalama uyku süresi 6 saat 27 dakika oldu.
  • Eyalet çapındaki farklılıklara rağmen, tüm eyaletlerde nüfusun %40’ından azı Amerikan Kalp Derneği’nin tavsiye ettiği uyku süresini karşıladı.

  Bu, Brigham and Women’s Hospital’dan yapılan bir çalışmanın yalnızca bir kısmı. Araştırmacılar, “Life’s Essential 8” serisinin ikinci bölümünün yakında yayınlanacağını söylüyor.

  Bu arada, yorumlarda bu sonuçlar hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Uyku takibi için Apple Watch kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse, ne tür sonuçlar görüyorsunuz?

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun