More

  Apple’ın yayınlaması gereken hala bir AirPower özelliği var

  Ah, AirPower, Apple’ın Eylül 2017’de tanıtılan ve Mart 2019’da iptal edilen iddialı kablosuz şarj matı. Piyasaya sürülmemiş ve fiyat etiketi bile olmayan ürünü kim unutabilir?

  Uzun bir süre boyunca, Qi çoklu cihaz şarj cihazları ve MagSafe teknolojisi, Apple AirPower’ı temel ve modası geçmiş gibi gösterdi. Apple’ın MagSafe Duo şarj cihazı bile daha yeni cihazlardaki hızlı şarj özelliklerine yetişememiştir.

  Bununla birlikte, başka bir ürünü geliştirirken hurdaya çıkarılan kablosuz şarj matını tamamen modası geçmiş hale getirmek için yalnızca Apple’ın yapabileceği bir AirPower sözü var.

  AirPower, yaklaşık altı yıl önce Apple’ın geleceğin kablosuz olduğunu açıkladığı iPhone 8, iPhone X ve Apple Watch Series 3 etkinliği sırasında (çok erken) tanıtıldı.

  AirPower’ı asla şarj edememesine rağmen, iPhone’daki kablosuz şarj etme özellikleri çok iyi karşılandı. Nomad ve Belkin, Qi ve MagSafe çoklu cihaz şarj cihazlarını yeterince popüler hale getirdi. Apple nihayet MagSafe Duo ile çift iPhone ve Apple Watch şarj cihazını piyasaya sürdü ve AirPods Pro 2, güç sağlamak için Apple Watch’un manyetik şarj diskini kullanabilir.

  Bununla birlikte, AirPower ile ilgili olan şey, bir iPhone, Apple Watch ve AirPod’ları kablosuz olarak şarj edebilecek düz bir mat olmasıydı.

  Apple Watch’unuzu AirPower ile şarj etmek, Apple Link bileziği gibi bazı kapalı döngü kayışlarla zor olabilir. Apple, döngünün kapanmadan gelmesine izin vererek bu zorluğun üstesinden gelmek için popüler Milanese Loop’u güncelledi.

  Apple o zamandan beri daha fazla kapalı döngü kayış piyasaya sürdü, ancak MagSafe Duo şarj cihazında düz veya açılır olabilen bir manyetik şarj diski bulunuyor.

  Ancak AirPower ile ilgili bir şey şu: Apple Watch’ınızı şarj etmek için manyetik şarj diskini kullanmıyorsunuz. Bunun yerine, AirPower, paspas ile donanım arasında iletişim kuran Qi şarjına ve ürün yazılımına dayalı yoğun bir kablosuz şarj bobinleri düzenlemesiydi.

  AirPower çağından bu yana işler o kadar değişti ki Qi kablosuz şarj standardı, temel olarak Apple’ın MagSafe teknolojisini kullanırken sürüm 2.0’a geçiyor. MagSafe’in avantajı, mıknatısların cihazları yerinde tutmak ve hızlı şarj için en verimli konumu sağlamak için kullanılmasıdır.

  Bunların hiçbiri Apple Watch için bir şey ifade etmiyor. AirPods Pro 2’nizi Qi, MagSafe veya Apple Watch Şarj Diski ile şarj edebilirsiniz, ancak Apple Watch yalnızca diski şarj eder.

  Benim görüşüme göre, gelecekte Apple Watch’a Qi ve MagSafe şarj uyumluluğunun eklenmesi, donanım yükseltmesine değer bir kolaylık olacaktır. Daha büyük olan Apple Watch Series 7’den başlayarak, Apple genel olarak şarj olurken hız sınırını artırdı. Şimdi, tıpkı iPhone ve AirPod’larda olduğu gibi, Apple Watch’u herhangi bir kablosuz şarj yüzeyine atma yeteneğine ihtiyacımız var.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here