More

  Apple’ın geri dönüşüm robotu Daisy’yi izleyin

  Geçen yıl, Daisy’nin iPhone geri dönüşüm botuna daha yakından baktık. Dünya çapında satılan 2 milyardan fazla iPhone ile, akıllı telefonların verimli bir şekilde nasıl geri dönüştürüleceğini bulmak, Apple’ın 2030 yılına kadar karbon nötr olma planının önemli bir parçası. Şimdi Daisy’nin perde arkasına yeni bir bakış şu soruyu soruyor: “Bu Apple’ın robotu Apple mı? Şimdiye kadarki en önemli cihaz?”

  EV ve sürdürülebilirlik YouTube kanalı Fully Charged Show, Apple’ın Daisy kullanan geri dönüşüm tesislerinden birini gezdi. Bir tazeleme olarak, Apple geçen yıl saatte 200’e kadar iPhone’u geri dönüştürebileceğini ve bunun yılda 1,2 milyon iPhone’u geri dönüştürebileceğini paylaştı.

  Şimdi, Daisy’nin nasıl çalıştığına, madenciliği azaltmaya nasıl yardımcı olduğuna ve Liam 1 ve 2’den (Daisy’nin öncülleri) vida delme, pilleri dondurma ve kırma, iPhone birimlerini sıralama ve çok daha fazlası gibi iyileştirmelere bir başka derinlemesine bakışımız var.

  Apple, iPhone’un artık %20 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapıldığını ve hedefin, tüm yeni iPhone’ların sonunda %100 geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılması olduğunu söylüyor.

  Ayrıca Apple, diğer şirketlerin geliştirmelerinden yararlanabilmesi için IP’yi mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir açık kaynak haline getirdiğini paylaştı.

  Apple’ın sürdürülebilirlik konusundaki ilerlemesi hakkında daha fazla ayrıntı için 2023 raporuna göz atın. İşte Daisy’nin 12 dakikasının perde arkası:

  Tamamen Ücretli aracılığıyla üstteki resim

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index