More

  Apple’dan anında sevkiyat için yalnızca üç Mac mevcut

  Apple’dan anında gönderilebilen Mac’ler üzerinde yapılan bir inceleme, bunların artık yalnızca üç modelle sınırlı olduğunu gösteriyor. Diğer Mac’ler, modele ve ülkeye bağlı olarak 1-2 haftadan 11 haftaya kadar bekleme süresine sahiptir. Halihazırda başvurularını göndermiş olanlardan bazıları daha uzun bekleme süreleri görüyor.

  Apple’ın bu çeyrekte şirkete 8 milyar dolara varan gelir kaybına mal olabileceğini tahmin ettiği, Çin’in tedarik zinciri sorunlarının en son ölçüsü…

  arka plan

  Küresel çip kıtlığına çeşitli faktörlerin birleşimi neden olmuştur. Bunlar arasında pandemi sırasında artan teknoloji talebi, COVID-19 ile ilgili üretim kesintileri ve otomobiller artan sayıda mikroişlemci birimine bel bağladığından otomobil üreticilerinin çip talebinin artması yer alıyor.

  En büyük sorun CPU’lar ve GPU’larda değil, ekran sürücüleri ve güç yönetim sistemleri gibi normal yongalarda. Bu nispeten düşük teknolojili çipler, Apple cihazları da dahil olmak üzere çok sayıda cihazda kullanılıyor.

  Apple CEO’su Tim Cook, tedarik kısıtlamalarının Apple’a iki çeyrekte 6 milyar dolara mal olduğunu açıkladı ve isabetin bu çeyrekte 8 milyar dolara kadar çıkabileceği konusunda uyardı.

  Yakın tarihli bir rapor, yedi yonga kategorisinde kıtlık olduğunu ve bunlardan dördünün 2022 boyunca etkilenmeye devam edeceğini ve yeni yonga yapma makineleri yapmak için gereken yonga eksikliği nedeniyle daha da kötüleşeceğini gösteriyor.

  Mac için nakliye sürelerine etkisi

  Mac Studio ve Studio Display, yeni donanıma yönelik talep ve tedarik zinciri zorluklarının bir araya gelmesi nedeniyle anlaşılır bir şekilde sert darbe aldı. Bu, nakliye sürelerini ilk ön siparişlerden sonraki saatler içinde iki aya düşürdü.

  Üst düzey MacBook Pro siparişleri, bazı müşterilere teslimat için beş aya kadar beklemeleri gerekeceğinin söylendiği Çin’deki kısıtlamalardan da etkilendi. MacBook Pro fabrikasında yaşanan bir aksama, bu durumun kolaylıkla daha da kötüleşebileceği anlamına geliyor.

  Yeni kullanılabilirlik tarafından kontrol edilir macworld Apple’dan satın alındığında hemen gönderim için yalnızca üç Mac modelinin mevcut olduğunu gösterdi.

  13 inç Macbook Pro

  • Amerika Birleşik Devletleri: bugün veya yarın teslim
  • Birleşik Krallık: 16 Mayıs’a kadar teslimat
  • Almanya: yarın teslim
  • Avustralya: yarın teslim

  iMac

  • Amerika Birleşik Devletleri: bugün veya yarın teslim
  • Birleşik Krallık: 16 Mayıs’a kadar teslimat
  • Almanya: bugün veya yarın teslim
  • Avustralya: yarın teslim

  mac mini

  • Amerika Birleşik Devletleri: bugün veya yarın teslim
  • Birleşik Krallık: 16 Mayıs’a kadar teslimat
  • Almanya: yarın teslim
  • Avustralya: yarın teslim

  MacBook Air, bazı ülkelerde bir ila iki hafta içinde, bazılarında ise altı ila sekiz hafta arasında kullanılabilir. En kötüsü, 10 ila 11 haftalık nakliye süreleri ile Avustralya’daki Mac Pro’dur, ancak çoğu ülkede M1 Ultra Mac Studio’dur – yedi ila dokuz hafta beklemeniz gerekir.

  Fotoğraf: Fosiya Halim/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba