More

  Apple, yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’lar için nakliye beklentilerini düşürdü

  Apple etkinliği öncesinde analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’nun seri üretimine 4Ç22’de başlamayı planladığı için nakliye tahminini düşüreceğini söyledi. Analistin iddiası bu.

  Apple’ın yeni modeller için nakliye beklentileri, seri üretim öncesinde %20-30 oranında azaldı. Analist, “MacBook Pro siparişini kesmek, ABF ve miniLED segmentleri için yapısal bir risktir” diyor.

  Kuo, Apple’ın yeni bir ürünün seri üretimi için yoğun sezondan önce siparişleri kesmesinin “nadir” olduğunu yazıyor. MacBook sevkiyatlarının en azından 2023’ün ilk yarısında yıldan yıla düşmeye devam edebileceğine inanıyor.

  Yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’lar için en büyük yükseltme, yeni işlemcilerin benimsenmesi olacağından, “sınırlı yeni POS da beklenenden daha düşük talebe neden olabilir” diyor.

  Kasım 2021’de Apple, yeni bir miniLED ekran, yeni bağlantı noktaları, yenilenmiş bir tasarım ve güçlü M1 Pro ve M1 Max yonga setleri ile birlikte 14 inç ve 16 inç boyutlarında yepyeni MacBook Pro’yu tanıttı. Yeni Mac’lerin başarısına rağmen Apple, müşterilerinden yeni nesil ile aynı ilgiyi beklemiyor.

  Ayrıca Kuo, “ekonomik durgunluk ve WFH’ye olan talebin azalması, talep kesintisinin ana nedenleridir. Bu iki olumsuz etkinin en az 6-9 ay sürmesi muhtemeldir” diyor.

  Ayrıca, Q4 ’22’de MacBook’ların sevkiyat görünümü hakkında daha geniş bir fikir verir:

  2022’nin 4. çeyreğinde genel MacBook sevkiyat tahmini, yeni MacBook Pro siparişlerindeki düşüş nedeniyle %15-20 düşürüldü ve MacBook sevkiyatları 2022’de yıldan yıla %10-15 düşecek yıllık bazda)

  Apple’ın web sitesinden yeni bir MacBook Pro almak daha kolay olsa da Kuo, bunun esas olarak Apple’ın siparişlere ayak uyduramamasından ziyade talepteki gözle görülür düşüşten kaynaklandığını söylüyor.

  Apple MacBook’a olan talep rakiplerinden daha az olsa da bu aynı zamanda Apple’ın üst düzey ürünlere olan talebinin durgunluktan / enflasyondan muaf olmadığı anlamına gelir, bu nedenle yatırımcıların iPhone 14 Pro’ya olan talebin de artıp artmayacağına yakından dikkat etmesi gerekir. durgunluktan etkilenen ekonomik / enflasyon.

  Bloomberg’in bir raporuna göre, yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro muhtemelen bu baharda ve hatta WWDC23’ten önce duyurulacak. Apple’ın ayrıca Ekim ayında Mac’lere odaklanan bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor.

  Devamını oku:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba