More

  Apple Watch’unuzun Sıcaklığını Düşürme: Tükenmeyi Önlemek İçin İpuçları ve Püf Noktaları

  İki yıl önce, Apple Watch bildirimleriyle sağlıklı bir denge bulmaya çalışmakla ilgili bu makaleyi yayınlamıştım.

  Bazıları yararlıdır çünkü iPhone’unuz yanınızda değilken size ulaşırlar. Diğerleri, telefonunuz dikkatinizi dağıtmadan bir şeye daha sonra yanıt verebileceğinize karar vermenize izin verir. Birçoğunun hiçbir faydası yoktur ve dikkatinizin saatinizden daha fazla dağılmasına veya bildirimlere karşı tamamen uyuşmanıza neden olma riski vardır. iPhone’dan gelen tüm Apple Watch uyarıları şu anda varsayılan olarak açıktır. Bunları uygulama başına ayrı ayrı kapatabilirsiniz, ancak bunu her yeni uygulama indirme işleminde tekrarlamanız gerekir.

  Apple Watch’taki bildirimlerin, iPhone uygulamasında açık olsalar bile varsayılan olarak kapatılması gerektiğine inanıyorum. Mevcut varsayılan değerle, Apple en azından izleme bildirimlerini bireysel olarak devre dışı bırakmak ve yeniden başlatmak için bir geçiş içermelidir. Yeni sistem, belirli kişiler için izleme uyarılarına ve uygulamalardan belirli türde uyarılara izin vererek daha karmaşık olabilir. Bu arada, mevcut davranışı tersine çevirmek veya tüm uygulamalar için bir durdurma anahtarı eklemek yardımcı olabilir.

  Nisan 2021’de bir fikri ifade etmek, Haziran’daki yeni watchOS’u etkilemek için çok geçti, ancak geçen yılki watchOS 9’da da hiçbir şey değişmedi. Bunun şimdi ortaya çıkması kesinlikle watchOS 10’u değiştirmeyecek, ancak umarım bu fikir son birkaç yılda değerlendirilmiştir. Orijinal teklifimi ve diğer ipuçlarımı takip edin.

  Apple Watch sınıfının en iyisidir, ancak mükemmel bir ürün değildir. Donanım ve tasarım, rekabete kıyasla uzay çağıdır ve yazılım deneyimi Apple markasını karşılar. Aynı zamanda çok kişisel çünkü onu giyiyorsun. Apple bunu başından beri biliyor, bu nedenle üründe kişiselleştirme tasarlıyorlar. Saat renklerinden ve malzemelerinden kayış seçeneklerine ve saat yüzlerine kadar, Apple Watch’unuzu tamamen size özel yapmak çok kolay.

  Apple Watch’unuzu nasıl kullandığınız daha kişiseldir. İçimdeki teknoloji meraklısı, Apple Watch’ın her özelliğini kullanmak istiyor, ancak tarzınız konusunda kasıtlı değilseniz bu, ezici bir deneyim yaratabilir. Apple Watch’unuzla iPhone’unuza olan bağımlılığınızı azaltmak istemeniz, ancak bileğinizdeki kesintilerden daha fazla rahatsız olmanız mümkündür.

  Apple Watch’ın faydasını bulmak, saat çok fazla geldiğinde onu gevşetmek son zamanlarda üzerinde çalıştığım bir şeydi. Deneyimi daha iyi yönetmek için bazı özellik isteklerinin yanı sıra geldiğim yeri paylaşacağım.

  Basit başla

  İlk önerim, Apple Watch’unuzu ne kadar süredir kullanıyor olursanız olun geçerlidir: basit başlayın ve oluşturun. Apple Watch, her yazılım güncellemesi ve donanım revizyonu ile daha yetenekli hale gelir. Bu, üründe kullanımınızı bulmak için harikadır, ancak daha fazla özellik kaçınılmaz olarak karmaşıklığı artırır.

  Bu, Apple Watch’ınızı nasıl kullandığınızı düşünürken birkaç şey olabilir. Uygulamaları ve uyarıları yönetmekten saat davranışlarını değiştirmeye kadar, bunlarla uğraşmak uzun bir yol kat edebilir. İlk adım, iPhone’unuzdaki Watch uygulamasında biraz zaman geçirmek ve bu makalede bahsedilen tercihleri ​​keşfetmek.

  Üç uygulama ipucu ile başlayalım:

  • Yeni uygulamaları manuel olarak yükleyin
  • Yüklediğiniz ancak hiç kullanmadığınız uygulamaları kaldırın
  • İhtiyacınız olmayacak yerleşik uygulamaları kaldırın

  Olası tüm iPhone uygulamalarının saatinizde görünmesini devre dışı bırakmak dikkat dağınıklığını azaltabilir ve Apple Watch’unuzdan almak istediklerinizin netliğini artırabilir.

  Şu anda Apple Watch’umda App Store’dan altı uygulamam var: Messenger, Things, Fantastical, Broadcast, Cushion ve Tempo. Her uygulama, Apple Watch’uma varsayılan olarak dahil edilmeyen ve asla ihtiyacım olmayacak tıklama hedefleri haline gelen işlevler getiriyor.

  Apple ayrıca Cycles ve Noise gibi önceden yüklenmiş bazı yerleşik saat uygulamalarını kaldırmanıza da izin verir. Hisse Senetleri ve Haberler’in, saatimde asla istemeyeceğim uygulamalar ve komplikasyonlar olabileceğini iddia ediyorum, ancak kaldırılamayan veya gizlenemeyen bir dizi yerleşik uygulama var.

  çekip gitmek

  Apple Watch, tüm uygulamaları daha sonra yüklemek veya yönetmek isteyip istemediğinizi sorarak makul bir kurulum işi yapar. Uyarıları yönetme süreci o kadar basit değildir. Hangi uygulamaların size bildirimde bulunabileceğini ve Apple Watch’unuzun bunaltıcı bir deneyimden kaçınma konusunda nasıl uzun bir yol kat ettiğini manuel olarak yönetme. Uyarıları şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Bildirim göstergesi kapalı (kırmızı nokta)
  • iPhone uygulaması uyarıları, beş uygulama dışında tümü için kapatıldı
  • Mesajlar, Telefon ve Hatırlatıcılar gibi bazı uyarılar dışında her yerleşik uygulama için uyarılar kapalı olarak ayarlanmıştır.

  Bildirim Merkezi’nde genellikle bir uyarı aldığımı fark ettiğimde, saat kadranındaki kırmızı nokta işaretçisi simgesi benim için anlamını yitirdi. Uyarıyı gerçek zamanlı olarak bileğimde görmezsem, muhtemelen bunun yerine iPhone’umdaki Bildirim Merkezi’nde görürüm.

  Apple Watch uygulamaları olmayan iPhone uygulamaları için yansıtma uygulaması bildirimlerini kapatmak için kolay bir geçiş olmamasına biraz şaşırdım. Bu işlem, 60 uygulamadan beşinin bildirimleri yansıtmasını isteseniz bile iPhone’unuza yüklediğiniz her uygulama için uyarı yansıtmanın kapatılmasını gerektirir.

  Zaman nereye gitti?

  Verilerine hızlı bir bakış sunmak için saatinizin yüzünü devralacak birkaç uygulama var. Bu, Ne Çalıyor uygulamasından gelen tüm sesler ve harita navigasyonu için geçerlidir. Veriler söz konusu olduğunda saat kadranında sesli kontrollere ve öncelikli navigasyon talimatlarına sahip olmanın faydasını anlıyorum ama aynı zamanda bileğime baktığımda veya kaldırdığımda saat kadranımı görmekten her zaman keyif alıyorum. İşte en sevdiğim ayarlardan bazıları:

  • Otomatik olarak başlatılan ses uygulamalarını kapatın
  • Haritalar’da CarPlay uyarılarıyla sürüşü kapatın
  • Siri adına konuşmak için Yükselt’i kapatın

  Bu üç ayar, uygulamayı deneme sayımı veya Siri’nin zaman zaman saat yüzümü ele geçirmesini sınırlıyor. Now Playing, gerekirse saat yüzündeki durum göstergesinden başlatılabilir ve CarPlay ile sürüş sırasında Haritalar’dan gelen uyarılar gereksizdir. Apple Watch’ta eller serbest Siri çağrısı için “Hey Siri” ile de çok rahatım. Bunu, bileğimi kaldırdığımda bir komut duyduğunu düşünerek Siri’nin ara sıra sözünü kesmesine tercih ederim.

  amacı belirle

  Apple Watch yepyeniyken, sizin için ürünü bulmadan önce her şeyi denemek yaygındı. Bu, yeni saat müşterileri için hala geçerli, ancak Apple Watch’un nihai olarak ne için olduğunu tanımlamanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu, paçayı sıyırdığınız özellikleri ayarlarken veya ince ayar yaparken sizin için geçerli olan özellik grubunu daraltmanıza yardımcı olur.

  Bu, özellikle Apple Watch’taki sağlık ve zindelik özellikleri için geçerlidir. Bu özellikler genellikle saatle sizin için tamamen yenidir ve iPhone’da bir karşılığı yoktur. Bu, telefonunuzdaki özellikleri ve uyarıları nasıl yöneteceğiniz konusunda ayrı değerlendirme ve karar verme süreçleri gerektiği anlamına gelir.

  Örneğin, Apple Watch’taki sürekli hatırlatıcıları takdir ediyorum, ancak diğer form koruma bildirimleri benim için bunaltıcı olabilir. Bu zaman zaman değişir, ancak şu anda liste hatırlatıcılarım ve özel mücadelelerim açık, ancak günlük antrenman, hedef tamamlama ve etkinlik paylaşma bildirimleri için uyarılar kapalı. Ayrıca Nefes uygulamasını ve Gürültü uygulaması bildirimlerini de devre dışı bırakıyorum. Yeni bir özellik veya ihtiyaç fikrimi değiştirirse gelecekte bu yapılandırmayı her zaman yeniden ziyaret edebilirim.

  Bu arada uyarıları açıp nabız bildirimleri için aktif tutuyorum çünkü bunlar nadir ama kullanışlı.

  Daha

  Ayrıca aşağıdaki adımları uygulayarak Apple Watch’u gevşettim:

  • Yalnızca zamanın gösterildiği basit bir saat kadranı seçin, ardından bu verileri kaçırdığımı fark ettiğimde sıcaklık ve tarih gibi verileri ekleyin
  • Bildirimleri duraklatmak ve saat ekranını kapatmak için Kontrol Merkezinden Rahatsız Etmeyin ve Sinema modunu aktif olarak kullanın
  • Siri Sesli Geri Bildirimi, “Her Zaman” veya “Yalnızca Kulaklıklar” varsayılanına karşı “Sessiz Modla Kontrol Et” olarak ayarlayın

  Ancak sınırlamaları bulmak için bu kontrollerde ustalaştıktan sonra Apple Watch’a yeniden alıştım. Günlerdir saatimden hücresel verileri etkinleştirmeye ve ara sıra iPhone’umu arabada bırakmaya geri döndüm.

  Bonus

  Son olarak, hafife almayacağım iki özel isteğim var. Bu özelliklerin her ikisi de, Apple Watch’un tekrar çok fazla olduğu hissinden kaçınmak için benim için önemli.

  Her zaman açık ekranı etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için Kontrol Merkezi’ne bir geçiş ekleyin (tiyatro modu geçici bir çözümdür ancak kuşkusuz bir hack’tir). Apple ayrıca, saat yüzünü elinizle kapatma hareketini her zaman açık mod geçişleriyle ilişkilendirebilir. Şu anda bu, sessize alındığında ve bir uyarı çaldığında saatinizi susturur, ancak her zaman açık görüntüleme modu arasında geçiş yapılırsa birçok insan için daha pratik olur.

  Apple Watch’unuzdaki çağrı ve mesaj uyarıları için VIP sistemini veya Favoriler sistemini kullanın. Örneğin, yakın bir arkadaşım veya ailemden biri bana mesaj atarsa, uyarıyı bileğimde istiyorum. Rastgele konuştuğum bir arkadaşım bana düzenli olarak mesaj atarsa, onu yalnızca iPhone’umda göreceğim. Bireysel mesaj dizilerini kapatabilirsiniz, ancak mesaj uyarılarını devre dışı bırakamaz ve bunun yerine belirlenen kişilere bildirim ayrıcalıkları veremezsiniz. İlgili: 2015’te, yalnızca iPhone yerine bir Apple Watch taktığımda belirli kişilere özel uyarı sesleri atama yeteneğimi kaybettiğimi yazmıştım. Bunun yerine belirli kişiler için özel tıklama uyarıları oluşturma yeteneğini gerektirecek şekilde 2021’de bunu değiştirmek istiyorum. Apple Watch’tan gelen Taptic Engine sayesinde iPhone’da özel titreşim uyarıları oluşturabilirsiniz, ancak bu özellik henüz Apple Watch’ta yok.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index