More

  Apple Watch’ta Mood’u Takip Etme – Nasıl Yapılır

  Apple Watch, bir dizi yeni sağlık ve zindelik özelliğiyle birlikte gelir ve bunlardan biri özellikle ruh sağlığını desteklemeyi amaçlar. WatchOS 10 ile güncellenen Mindfulness uygulamasında Apple Watch’ınızda ruh halinizi nasıl takip edeceğinize bir göz atmak için takip edin.

  Apple, Apple Watch’taki yeni “Duygu Durumu” özelliğini ve neden yararlı olduğunu şu şekilde açıklıyor:

  “Akıl sağlığı, fiziksel sağlık kadar önemlidir ve araştırmalar, ruh hali üzerine düşünmenin duygusal farkındalık ve dayanıklılık oluşturmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor. watchOS 10’daki Mindfulness uygulamasıyla kullanıcılar, anlık duygularını ve günlük ruh hallerini ihtiyatlı ve kolay bir şekilde kaydedebiliyor. Kullanıcılar nasıl hissettiklerini seçmenin, onlar üzerinde en büyük etkiye sahip olanı belirlemenin ve duygularını tanımlamanın ilgi çekici, çok boyutlu biçimleri arasında gezinmek için Digital Crown’u çevirebilir.

  Bu özellik, Apple Watch ile ruh halini takip etmenin yanı sıra, iPhone’da iOS 17 ile Sağlık uygulamasında mevcuttur (ayrıca ruh sağlığını desteklemenin başka bir yolu olarak yeni bir bağımsız Journal uygulaması da mevcuttur).

  Apple Watch’ta ruh hali nasıl izlenir?

  watchOS 10 şu anda beta sürümünde – ancak Apple Watch’unuza yüklerseniz watchOS 9’a geçmenin bir yolu olmadığını unutmayın. Beta sürümünü yükleme hakkında daha fazla bilgiyi kılavuzumuzdan okuyun.

  1. watchOS 10 yüklü Apple Watch’unuzda, uyandırma uygulamasını aç
  2. yeni seç ruh hali seçenek
  3. dokunduktan sonra başlangıç İlk açtığınızda, o anda nasıl hissettiğinizi kaydedin veya gün boyunca “genel olarak nasıl hissettiğinizi” kaydedin.
  4. Önce Nötr’ü göreceksiniz, yedi seçenek arasından seçim yapmak için Digital Crown’u sürükleyin veya kullanın
   • Seçenekler şunları içerir: çok nahoş, nahoş, biraz nahoş, tarafsız, biraz hoş, hoş, çok hoş
  5. Bir ruh hali seçmek için sağ üst köşedeki onay işaretine dokunun
  6. Artık isteğe bağlı olarak hissettiğiniz duyguyu/duyguları ekleyebilirsiniz.
  7. Son olarak dilerseniz “sizi en çok neyin etkilediğini” kaydedebilirsiniz.

  Ruh halinizi Apple Watch’ınıza düzenli olarak kaydetmeyi alışkanlık haline getirmek istiyorsanız, günde iki kez takip etmek için hatırlatıcıları açabilirsiniz.

  iOS 17 yüklü bir iPhone’da ruh halinizi görüntülemek ve takip etmek için Sağlık uygulaması > Gözat sekmesi > Ruh Sağlığı > Zihin Durumu > Günlük’e gidin.

  İşte watchOS 10 yüklü Apple Watch’ta ruh hali takibinin nasıl göründüğü:

  Apple Watch 1'de ruh halinizi takip edin

  Artık yedi seçenek arasında hızlıca kaydırabilir veya kaydırabilirsiniz:

  Apple Watch 2'nizde ruh halinizi takip edin

  İşte en çok ne hissettiğinizi açıklamak için kullanabileceğiniz bazı duygulara bir göz atın (birden fazla seçebilirsiniz):

  Apple Watch 3'ünüzde ruh halinizi takip edin

  Son olarak, üzerinizde en büyük etkiye sahip olanı puanlamayı seçebilirsiniz (yine birkaç faktör seçebilirsiniz):

  Geçmiş ruh hali günlüklerini görmek için iPhone’unuzdaki Sağlık uygulaması > Gözat sekmesi > Mental Refah’a gidin. Ve iPhone’unuzdan yeni ruh hali girişleri kaydedebilirsiniz.

  Sağlık uygulamasının aynı bölümünde bir ruh sağlığı anketi de bulabilirsiniz.

  Yeni uyanıklık özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

  Daha Fazla 9to5Mac Eğitimi:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index