More

  Apple Watch ve iPhone’da kalp atış hızı bölgeleri

  watchOS 9 ve iOS 16’daki kullanışlı bir sağlık ve fitness özelliği, kalp atış hızı bölgelerini Apple Watch’unuzda ve iPhone’unuzda görebilmenizdir. Ne anlama geldiklerini, maksimum kalp atış hızınızı nasıl göreceğinizi, bölgelerinizi manuel olarak nasıl ayarlayacağınızı ve daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

  watchOS 9’da Apple Watch ve iPhone, Kalp Atış Hızı Rezervi yöntemine göre otomatik olarak beş kalp atış hızı bölgesi oluşturur. Maksimum ve kalan değerler her ayın ilk günü otomatik olarak güncellenir.

  Apple özelliği şu şekilde açıklıyor:

  Kalp atış hızı bölgeleri, maksimum kalp atış hızınızın bir yüzdesidir ve sağlık verileriniz kullanılarak otomatik olarak hesaplanır ve özelleştirilir. Apple Watch’ta kalp atış hızı bölgeleri, hafiften giderek zorlaşan efor seviyelerine kadar beş segmentte sunulur. Kardiyo, antrenmanınızı yapabilirsiniz daha verimli ve zindeliğinizi geliştirmek için kendinize meydan okuyun.”

  Apple Watch ve iPhone’da kalp atış hızı bölgeleri nasıl görüntülenir?

  Antrenmanınız sırasında kalp atış hızı bölgelerinizi izleyin

  • Apple Watch’unuzda watchOS 9’un açık olduğundan ve iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasına doğum gününüzü girdiğinizden emin olun.
  • gibi kardiyo odaklı bir egzersizle başlayın. Koşu veya bisiklete binme (Apple, kalbe odaklananlar dışında, kalp atış hızı bölgelerini içeren tam olarak ne tür egzersizler paylaşmadı?
  • Aşagı kaydır Kalp atış hızınızı ve içinde bulunduğu bölgeyi görmek için ilk antrenman ekranında
  Apple Watch 1'de kalp atış hızı bölgeleri nasıl görüntülenir?

  Antrenmanınızdan sonra kalp atış hızı bölgelerinizi izleyin

  • Antrenmanınızdan sonra, şuraya gidin: iPhone fitness uygulaması Kalp atış hızı bölgesi verilerinizi görmek için
  • Ana özet ekranından bir antrenman seçin veya farklı bir tarih/antrenman seçmek için Bölümler’e veya Daha Fazlasını Göster’e dokunun.
  • Bir egzersiz seçtikten sonra, görene kadar aşağı kaydırın. nabızhalletmek Daha fazla göster

  Şimdi her bir kalp atış hızı bölgesinde harcadığınız sürenin bir dökümünü göreceksiniz:

  Apple Watch 2'de kalp atış hızı bölgeleri nasıl görüntülenir?

  Kalp atış hızı bölgeleri manuel olarak nasıl ayarlanır?

  Kalp atış hızı bölgeleri yaşınıza, boyunuza ve kilonuza göre otomatik olarak eklenirken, bunları manuel olarak değiştirebilirsiniz (genellikle ileri düzey atletler için).

  • Apple Watch’unuzda Ayarlar > Egzersiz > Kalp Atış Hızı Bölgeleri’ne gidin Manuel’i seçin topun içinde
  • Veya bir iPhone’da Apple Watch uygulaması > Egzersiz > Kalp atış hızı bölgelerine gidin ve ardından Manuel’i seçin topun içinde

  Maksimum kalp atış hızınızı nasıl görüyorsunuz?

  Maksimum kalp atış hızının aşılması tıp uzmanları tarafından güvensiz kabul edilir. Önerilen maksimum değeri görmek için:

  • Apple Watch’unuzda Ayarlar > Egzersiz > Kalp Atış Hızı Bölgeleri’ne gidin, Maksimum kalp atış hızınızı bulmak için aşağı kaydırın
  • Veya iPhone’da Apple Watch uygulaması > Egzersiz > Kalp atış hızı bölgeleri’ne gidin, Maksimum kalp atış hızınızı bulmak için aşağı kaydırın

  Nabız bölgeleri ne anlama geliyor?

  Kalp atış hızı bölgelerinizi anlamak çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Ancak daha pratik uygulamalardan bazıları, kalp atış hızı eğitimi (dinlenme veya kendinizi uygun şekilde zorlama), yağ yakan veya karbonhidrat yakan kalp atış hızı bölgelerini hedefleme ve sağlık sorunları olan kişilere ulaşmayı kullanır.

  Cleveland Clinic’in farklı alanlarda yaktığınız kalori türlerini anlamanıza yardımcı olacak bir makalesi var. Bu, Apple Watch ile doğrudan beş kalp atış hızı bölgesini eşleştirmez, ancak bu iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

  Aşağıdaki hesaplamalardan sayıları bulmak için maksimum kalp atış hızınızı kullanın (yukarıdaki bulgularla ilgili ayrıntılar):

  • Düşük yoğunluklu alan: Maksimum kalp atış hızınızın %50 ila %60’ında egzersiz yapıyorsunuz. Bu noktada yaktığınız kalorilerin %85’i yağdır. Dezavantajı nedir? Genel olarak, daha yüksek bir yoğunlukta egzersiz yapıyor olmanızdan daha az kalori yakarsınız. Genelde bu alanı en uzun süre tutabilirsiniz.
  • Ilıman bölge: Maksimum kalp atış hızınızın %60 ila %70’inde çalışıyorsunuz. Yaktığınız kalorinin yaklaşık %65’i yağdır.
  • Aerobik alan: Maksimum kalp atış hızınızın %70 ila %80’inde çalışmak sizi aerobik alana sokar. Yaktığınız kalorilerin yaklaşık %45’i yağdır. Ancak diğer kalp atış hızı bölgelerine göre daha fazla toplam kalori yakarsınız. Bu alanı genellikle en kısa süre için koruyabilirsiniz.

  Kişisel antrenör Erin Carr, kalp atış hızı eğitimi için büyük fikrin “iskelet sisteminizi ve kas sisteminizi zorlamadan aerobik sisteminizi eğitmek” olduğunu açıklıyor. Tüm ayrıntılar için Runner’s World’den bu makaleye göz atın:

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba