More

  Apple Watch kullanıcısı korkunç sağlık korkusunu anlatıyor: ‘Az önce bayıldım ve hiç bilmeden öldüm’

  Apple Watch, kalp izleme, Acil SOS ve düşme algılama özellikleriyle defalarca hayat kurtardığı için itibar kazandı. Şimdi, bir Apple Watch kullanıcısı, Series 7’nin hayatlarını nasıl kurtardığını paylaşmak için Reddit’e gitti ve “Apple Watch’ım olmasaydı, hiç bilmeden bayılır ve ölürdüm.”

  Apple Watch kullanıcısı: “Bunu ben yapmadım”

  Reddit kullanıcısı u/digitalmofo, bir gün öğle yemeğinden sonra “biraz yorgun” hissettikleri için “hızlı bir şekerleme” yapmaya karar verdiklerini açıklıyor. Şekerlemeden sonra, Apple Watch’larında kalp atış hızlarının anormal derecede yüksek olduğuna dair 10’dan fazla bildirim aldılar.

  Redditor daha sonra doktorlarıyla bir görüntülü görüşme planladı ve doktor, uyarılardaki süreleri ve nabız hızlarını ve ayrıca kan oksijen seviyelerini kontrol ettirdi. Daha sonra doktor öne çıktı ve şahsın adına 911’i aradı.

  Geçen hafta işte telefonum/saatim vardı ve öğle yemeğine gittiğimde biraz yorgundum, bu yüzden hızlıca kestirmek için kanepeme uzandım.

  Şekerlemeden sonra bildirimlerimi kontrol ettim ve nabzımı hızlandıran en az 10 tane vardı. Günün geri kalanında aradım ve uzanmaya çalıştım ama durmuyordu, bu yüzden Dr. Dr. bana süreleri ve nabız oranlarını kontrol ettirdi, oksijeni kontrol ettirdi ve sonra devam etti ve benim için 911’i aradı.

  911 çağrısına cevap veren sağlık görevlileri kalp krizi olabileceğini belirtirken durum böyle olmadı. Bunun yerine, acil servise yapılan yolculuk, doktorların bu Apple Watch kullanıcısının “ciddi iç kanaması” olduğunu keşfetmesine yol açtı.

  Testler, Redditor’un hemoglobin seviyelerinin tehlikeli derecede düşük olduğunu, desilitre başına yaklaşık 3,0 gram (g/dL) olduğunu ortaya çıkardı. Bağlam açısından Cleveland Clinic, erkekler için çok düşük bir hemoglobin düzeyinin 13,5 g/dL veya daha az ve kadınlar için 12 g/dL veya daha az olmasının ciddi olduğunu düşünmektedir.

  Redditor, “Gittiğimde kan nakli için oraya gitmeseydim, bunu yapmayacağımı söylediler” diyor. “Apple Watch’ım olmasaydı, hiç haberim olmadan bayılır ve ölürdüm.”

  Bu, Apple Watch’ın birinin hayatını kurtarmaya yardımcı olan sağlık özelliklerine dair gördüğümüz birçok örnekten biri. Başka bir Reddit yazarının dediği gibi, Apple Watch profesyonel tıbbi ekipman kadar yetenekli olmasa bile, şu eski atasözü geçerlidir: “En iyi kamera, o sırada elinizde bulunan kameradır.”

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba