More

  Apple Watch kalp sağlığı araştırmalarında nasıl kullanılıyor?

  Apple, araştırmacıların “kalp sağlığında yeni ufuklar keşfetmek” için Apple Watch’u kullandıkları birkaç yeni yolu duyurdu.

  Kalp sağlığına ilişkin yeni araştırma çalışmaları, Apple Health’ten yararlanıyor

  Önümüzdeki aylarda Dr. Avustralya’daki Murdoch Çocuk Araştırma Enstitüsü’nden Rachel Conyers ve ekibi, “40 pediatrik ve ergen hastada Apple Watch EKG uygulamasının hassasiyetini” keşfedecek. Şu anda, EKG uygulaması yetişkin hastalarda kullanım için onaylanmıştır.

  Önümüzdeki aylarda Dr. Murdoch Çocuk Araştırma Enstitüsü’ndeki Conyers ve ekibi, 40 çocuk ve gençte Apple Watch EKG uygulamasının duyarlılığına bakarak başlayacak. Oradan ekip, hastaların nerede olurlarsa olsunlar ve ne zaman yapabilirlerse EKG’lerini almalarının yollarını arayacaktır. Ekip, bu bilgilerle kardiyak toksisite gerçeğini daha iyi anlamayı ve olası müdahale fırsatlarını belirlemeyi umuyor.

  Texas A&M Üniversitesi’nden Yardımcı Doçent Dr. So-Min Cheong, “orman yangını dumanının kalp sağlığı üzerindeki etkisini incelemek için” Stanford Medicine’den Marco Perez ile işbirliği yapacak.

  Gelecek ay Dr. Texas A&M Üniversitesi’nden Cheong ve Dr. Stanford Medicine’den Brian Kim ve Marco Perez, orman yangını dumanının kalp sağlığı üzerindeki etkisini incelemek için itfaiyecileri bir Apple Watch ile donatmaya başlayacak. Orman yangını mevsimi ilkbaharda Teksas’ta ve yaz aylarında Kaliforniya’da başlıyor ve bu bölgelerdeki 200 kadar itfaiyeci çalışmaya katılacak.

  Çalışma, Apple Watch’tan kalp atış hızı, ritim, uyku, kan oksijeni, aktivite verileri ve daha fazlasını izlemeyi planlıyor. İtfaiyeciler ayrıca bir hava kalitesi monitörü takacak ve uyku, aktivite ve orman yangını dumanıyla ilişkili semptomlarla ilgili anketleri tamamlayacak.

  Amsterdam Üniversitesi Tıp Merkezleri’nden Dr. Sebastian Block, atriyal fibrilasyonu erken tespit etmenin yollarını incelemek için Apple Watch’u kullanıyor:

  Çalışmalarının bir parçası olarak, AFib için risk eşiğini karşılayan 65 yaş üstü 300’den fazla hastayı kaydetmeyi planlıyorlar. Müdahale grubu olan katılımcıların yarısı günde en az 12 saat Apple Watch takıyordu.

  Grup çalışması tasarımının bir parçası olarak, katılımcıların her üç haftada bir veya semptomlar yaşamaya başlarlarsa bir EKG’ye sahip olmaları beklenir. Katılımcı düzensiz bir ritim bildirimi alırsa, araştırmacılar katılımcıyla iletişime geçerek EKG çekmelerini ve sonuçları paylaşmalarını isteyecektir.

  Çalışmanın üç haftası içinde, araştırmacılar müdahale grubunda herhangi bir semptom yaşamayan AFib’li bir katılımcıyı tespit edebildiler.

  Apple ayrıca, “kalbin bilimsel olarak anlaşılması da dahil olmak üzere sağlık araştırmalarında yeni bir çığır açmalarını sağlamak için” Apple Watch ile araştırmacılarına destek sağlamak üzere tasarlanan ve devam etmekte olan Investigator’ı tanıtıyor. Bugün açıklanan çaba, “kalbi daha önce hiç olmadığı gibi incelemek için Apple Watch’u kullanan dünyanın dört bir yanındaki sağlık araştırmacılarının en son çalışmalarını” temsil ediyor.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba