More

  Apple Watch ithalat yasağı tehlikeli bir şekilde yaklaşıyor

  Apple’ın sağlık teknolojisi şirketi AliveCor ile patent savaşı yakın zamanda herhangi bir yere gitmiyor. İki şirket yıllardır çekişiyor ve sarkaç birkaç kez ileri geri sallandı. Daha yakın bir tarihte, Aralık ayında, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu, Apple’ın patentli teknolojisini ihlal ettiğini kabul ettiği için AliveCor’a büyük bir zafer verdi.

  Başkan Biden, gerekli 60 günlük incelemenin ardından ITC kararını onayladı. Bu, ABD’de Apple Watch’un olası bir ithalat yasağının önünü açıyor…

  Bu patent davasının arka planı, AliveCor’un patentli teknolojisinin bir Apple Watch bilekliğinin EKG okumalarını almasına izin vermek için nasıl kullanılabileceğini gösterdiği 2015 yılında başlar. AliveCor ve Apple’ın, Apple ile olası bir ortaklık hakkında görüşmeler yaptıkları, ancak bu görüşmelerden hiçbir şey çıkmadığı bildirildi.

  Ancak, Apple’ın ek donanım olmadan EKG okuması alma desteğine sahip Apple Watch Series 4’ü duyurduğu 2018’e hızlı ilerleyin. 2021’de AliveCor, şirketi EKG teknolojisini çalmakla ve üç patentini ihlal etmekle suçlayarak Apple’a karşı dava açtı.

  23 Aralık’ta ITC, Apple’ın Apple Watch’ın EKG özellikleriyle AliveCor’un patentlerini ihlal ettiğine resmen karar verdi. Bu, Apple’a büyük bir darbe vurdu, ancak davayı tersine çevirmek için başka bir fırsatı daha vardı – Başkan Biden tarafından yapılan bir inceleme.

  Başkan Biden’dan bugünkü karar

  Uluslararası Ticaret Mahkemesi’nin Aralık ayında verdiği kararın ardından dava Başkan Joe Biden’a devredildi. ITC yönergeleri uyarınca, kararın gerekli tüm yönergelere uyduğundan emin olmak için Biden’ın son bir inceleme yapması için 60 günü vardı. Karar bugün resmen açıklandı ve Biden, ITC’nin kararını veto etmeyi reddetti ve AliveCor’a zafer kazandırdı.

  AliveCor’un CEO’su Priya Abani, bugün yaptığı açıklamada galibiyeti destekledi:

  ITC kararını desteklediği ve endüstri lideri EKG teknolojisinin temelini oluşturan patent ihlalinden Apple’ı sorumlu tuttuğu için Başkan Biden’ı takdir ediyoruz. Bu karar, AliveCor’u atlıyor ve yenilikçilere, ABD’nin tüketicilere fayda sağlayan yeni teknolojiler oluşturmak ve ölçeklendirmek için patentleri koruyacağına dair açık bir mesaj gönderiyor.

  Genel olarak, bir başkanın bir ITC kararını veto etmesi nadirdir, ancak Başkan Obama, Samsung ve Apple arasındaki patent savaşının bir parçası olarak ortaya çıkan iPhone ve iPad’e yönelik olası bir ithalat yasağı nedeniyle 2013’te bunu yaptı.

  Apple Watch ithalat yasağıyla karşılaşacak mı?

  Bu, Apple’ı Apple Watch ithalatını yasaklamaya tehlikeli bir şekilde yaklaştırıyor. ITC, Aralık kararında, bu patent ihlali nedeniyle Apple Watch ithalatının yasaklanması gerektiğini söyledi.

  Ancak olası Apple Watch ithalat yasağı askıya alındı. Aralık ayında, Patent ve Ticari Marka Ofisinin Patent Deneme ve İtiraz Kurulu AliveCor’un üç patentini de geçersiz ilan etti. AliveCor bu karara itiraz ediyor ve bu itiraz yürürlükte olduğu sürece ITC ithalat yasağı beklemede kalıyor.

  Özetlemek gerekirse, bugün geldiğimiz nokta şu: ITC’nin Apple’ın AliveCor’un patentlerini ihlal ettiğine dair kararı ve şimdi Başkan Biden’ın onay mührüne sahip. Ancak, patent temyiz süreci devam etmekte ve federal mahkemeden geçmektedir. ITC’nin Apple Watch’a ithalat yasağı uygulayıp uygulamaması, temyiz sürecinin sonucuna bağlıdır.

  AliveCor, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi nezdindeki temyizinde galip gelirse, Apple Watch’lar için tam bir “sınırlı hariç tutma emri” yürürlüğe girecek.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index