More

  Apple Watch ile stresi azaltın ve rahatlayın

  İster günlük hayatınızda tekrar eden bir şey, ister beklenmedik bir olay olsun, hepimiz stres ve kaygı yaşarız. Bunu düşünmemiş olabilirsiniz, ancak bir Apple Watch’ınız varsa, bileğinizde biraz huzur ve sessizlik bulmanıza yardımcı olacak kullanışlı bir araç var. Apple Watch’unuzla stresi azaltmanın ve rahatlamanın 4 yolunu izleyin.

  Sağlık odaklı bir cihaz olarak Apple Watch’taki ilginin çoğu, kalp atış hızı sensörü, EKG uygulaması, kalp atış hızı bildirimleri ve etkinlik izleme gibi özellikleri içerir. Ancak Apple Watch, birçok yönden yararlı bir rahatlama kaynağıdır.

  Stresli bir durumun ortasındayken bile Apple Watch’unuzla rahatlamak için bazı orijinal seçeneklere ve bazı üçüncü taraf uygulamalara göz atalım.

  Apple Watch’unuzla rahatlamanın 4 yolu

  uyanıklık uygulaması

  Farkındalık, watchOS’ta yerleşiktir. Daha önce Breathe uygulaması olarak adlandırılan Farkındalık uygulaması iki seçenek içerir: Yansıt ve Nefes Al. Stresi azaltmak ve rahatlamanıza yardımcı olmak için kanıtlanmış teknolojiyi kullanan basit ama iyi yapılmış bir uygulamadır.

  Nefes alma seansları, ne zaman nefes alacağınızı ve nefes vereceğinizi belirtmek için nazik dokunuşlar kullanır ve hatta kalp atış hızınızı bile kaydeder. Yansıtma oturumları, sevimli bir görselleştirici ile birlikte enerjinizi odaklamanıza yardımcı olacak bir soru kullanır.

  İşte Headspace Rahatlatıcı Odaklanmış Nefesin ardındaki bilim:

  Solunum hızını ve modelini değiştirerek, vücudun parasempatik sinir sistemini uyarabilir, kalp atış hızını, kan basıncını ve kas gerginliğini azaltan sakinleştirici bir tepkiye neden olabiliriz.

  Apple Watch'unuzla nasıl rahatlarsınız 1

  Apple Watch’taki Mindfulness uygulaması, açık mavi, üst üste binen bir daire simgesi içerir. Başlamak için üzerine tıklayın.

  Uygulamayı özelleştirmek için iPhone’unuzdaki Watch uygulamasına giderek uyarıları, dokunsal geri bildirim tercihlerini ve daha fazlasını ayarlayın. Ayrıca Mindfulness uygulamasının sağ köşesindeki üç nokta ikonuna tıklayarak seans süresini ayarlayabilirsiniz.

  Apple Watch’unuzla meditasyon yapın

  Farkındalıkla daha da ileri giderek, Apple Watch için bazı harika meditasyon uygulamaları var. En parlak ve güçlü olanlardan ikisi Headspace ve Calm’dır.

  Her ikisi de, her şeyin kilidini açmak için aboneliklerle bazı sınırlı ücretsiz içeriğe sahiptir.

  Apple Watch 2'de adım adım talimatlarla nasıl rahatlayabilirsiniz?

  watchOS’ta Headspace

  Headspace Apple Watch uygulamasının gerçekten harika bir özelliği, ihtiyaç duyduğunuz her an hızla duraklatabileceğiniz üç dakikalık bir “yorgun hissetme” SOS meditasyonudur.

  Headspace ve Calm, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

  Yoga veya egzersiz

  Biraz sakinleşmek için bazı tüm vücut hareketlerini dahil etmek istiyorsanız (ve kaydedilmiş hiçbir şeyiniz yoksa), yogaya doğrudan bileğinizden ulaşabilirsiniz. Günlük Yoga, hem ücretsiz hem de ücretli planlar sunan harika bir seçenektir.

  Apple Watch 3 için izlenecek yolumuzla nasıl rahatlayabilirsiniz?

  Elbette, yoga veya zihin-beden egzersizlerinizi takip etmek ve bir dizi kendi kendine esneme/asana yapmak (veya hiç izlememek) için Apple Watch’unuzdaki orijinal Egzersiz uygulamasını da kullanabilirsiniz.

  Veya odaklanmanızı stresten uzaklaştırmak ve akan endorfinlerle daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için koşma, bisiklete binme, HIIT veya başka bir şey gibi daha güçlü egzersizler yapabilirsiniz.

  Müzik, arka plan sesleri, komedi

  watchOS 9.1, kablosuz veya hücresel ağ üzerinden Apple Music'in şarj edilmeden indirilmesine izin verir

  Herhangi bir anda yukarıdakilerden hiçbiri uygun görünmüyorsa, müziğin veya arka plan seslerinin gücünü unutmayın.

  Sevdiğiniz bir şarkıyı veya albümü çalmak için Apple Watch’unuzu kullanın. Olumlu duygularla bağdaştırdığınız bir ses klibini dinlemenin sizi hızla bu duygulara bağlaması ve stresinizi atması inanılmaz.

  Müzik iyi hissettirmiyorsa, nasıl hissettiğinizi değiştirmek için belki en sevdiğiniz komedyenlerden birini veya arka planda bir film müziğini dinleyin.

  Stresle başa çıkmayı sevdiğiniz başka bir yol var mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

  Daha fazla 9to5Mac öğreticisi okuyun:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun