More

  Apple Watch için en iyi uyku izleme uygulamaları

  Apple Watch’unuzla uykuyu takip etmek, uyku alışkanlıklarınız ve zaman içindeki eğilimleriniz hakkında yeni bilgiler edinmenin harika bir yoludur. Apple Watch için, Apple’ın orijinal seçenekleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı uyku izleme uygulaması vardır.

  Rakiplerine kıyasla Apple’ın birinci taraf çözümüyle Apple Watch için en iyi uyku izleme uygulamalarını toplarken okumaya devam edin.

  Apple Watch için orijinal uyku takibi

  2020’de watchOS 7’nin piyasaya sürülmesiyle Apple Watch, üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyaç duymadan resmi uyku izleme desteği ekledi.

  Deneyi piyasaya sürüldüğünde takip ettik ve Apple’ın Apple Watch’ın uyku izleme özelliklerini, cihazlar arasında sorunsuz bir deneyim için Wind Down ve Wake Up gibi yeni iPhone özellikleriyle ilişkilendirdiğini belirttik.

  Apple Watch’ta, normal saat yüzünü gizleyen ve bunun yerine geçerli saatin yanı sıra alarmın ayarlandığı saati görüntüleyen bir uyku moduna ek olarak yeni bir Uyku uygulaması var. Uyanmak için sesi açma gibi özellikleri de devre dışı bırakır, böylece saatinizin kadranı gecenin bir yarısında aydınlanmaz.

  Apple Watch’unuz tarafından izlenen uyku verilerini görüntülemek için Apple Watch’unuzdaki Uyku uygulamasına veya iPhone’unuzdaki Sağlık uygulamasına gidebilirsiniz. Buradaki gerçek veriler sınırlıdır. Apple size sadece uykuda geçirdiğiniz süreyi ve kalp atış hızı aralığınızı gösterir. Burası, üçüncü taraf uygulamalarının hala kullanışlı olabileceği yerdir. Orijinal Apple uygulamasından çok daha fazla veri sunabilirler ve başlamak için sonbaharı beklemeniz gerekmez.

  Peki ya pil ömrü?

  Apple Watch’unuzla uykunuzu takip etmeye başlamadan önce saatinizi ne zaman şarj edeceğinize dair bir plan yapmanız gerekir. Burada temelde iki seçenek var: yatmadan önce veya sabah uyandıktan sonra. Benim için en büyük değişikliklerden biri, komodin yerine masamda fazladan bir Apple Watch şarj cihazının olmasıydı.

  Benim için her gece yatmadan önce şarj etmek çok daha kolay. Apple Watch’umu saat 20.00 civarında şarj cihazına koyarsam, o gün için belirlediğim hedefe zaten ulaştıktan sonra, genellikle saat 21:30’da yatağa gittiğimde ve sabah uyandığımda şarjı tamamen dolu olur. , kaldı Her zaman %90’dan fazla pilim kaldı – tüm gün devam etmem için fazlasıyla yeterli.

  Ayrıca gün ortasında şarj etmem gereken günlerde masamda fazladan bir Apple Watch şarj cihazının olması bunu çok daha kolaylaştırıyor.

  Benim için mükemmel çalışıyor, ama senin rutinin muhtemelen benimkinden farklı. Anahtar, her gün tekrarlayabileceğiniz bir plan bulmaktır. İster sabah, ister gece şarj edin, ister ikisinin kombinasyonu olsun, Apple Watch şarj alışkanlıklarınızı değiştirmek çok daha kolay.

  Elbette eski Apple Watch’unuzu kendi özel “uyku saatiniz” olarak yeniden kullanma seçeneği her zaman vardır. 9to5Mac”Zach Hall daha önce bunun nasıl yapılacağını açıklamıştı. Bunun için daha eski, kullanılmış veya yenilenmiş bir Apple Watch modeli de seçebilirsiniz.

  Apple Watch’unuz için bir şarj rutini oluşturduktan sonra sıra bir uyku izleme uygulaması seçmeye gelir. Birkaç farklı seçenek var.

  otomatik uyku

  AutoSleep, muhtemelen App Store’daki en popüler Apple Watch uyku izleme uygulamasıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Uykuya, uyku kalitesine, kalp atış hızına, derin uykuya ve daha fazlasına ayrıntılı bir bakış da dahil olmak üzere mevcut en derinlemesine verilerden bazılarını sağlar.

  AutoSleep, bu önemli istatistikleri izlemenize yardımcı olmak için bir döngü sistemi kullanır. Ana arayüz size uyku, uyku kalitesi, derin uyku ve bpm bölümlerini gösterir. Bununla birlikte, tüm bu verilerin bir bedeli vardır ve mevcut tüm verilere daldığınızda AutoSleep’in arayüzü biraz bunaltıcı gelebilir. Ancak, uygulamadaki son değişiklikler, tüm bu verilerin ayrıntılarını görüntülemeyi kolaylaştırdı.

  AutoSleep ayrıca o günün uyku verilerine hızlıca bakmayı kolaylaştıran mükemmel bir Apple Watch uygulaması sunar. O geceki uykunuza göre güne ne kadar hazır olacağınızı tahmin etmeye çalışan bir “hazırlık” puanı da vardır.

  AutoSleep hakkında daha fazlası:

  AutoSleep, App Store’da bir kerelik satın alma olarak 4,99 ABD Doları karşılığında edinilebilir.

  uyku++

  Sleep++, otomatik uyku algılama, yatma zamanı hatırlatıcıları, uyku hedefleri ve daha fazlasını destekleyen Apple Watch için bir başka popüler uyku izleme uygulamasıdır. Sleep++ uygulamasındaki ana arayüz, son birkaç gündeki uyku alışkanlıklarınıza ayrıntılı bir bakış sağlar.

  Rakipleri gibi Sleep++ da uyku eğilimleri, döngüleri, aşamaları ve daha fazlası hakkında çok miktarda veri sağlar. Dinlenmiş, dinlenmiş ve uyanık olduğunuz zamanlar da dahil olmak üzere uykunuzun ayrıntılı bir zaman çizelgesini, özellikle “en iyi uykunuzun” ne zaman gerçekleştiğine dair düzenli bir bakışla görebilirsiniz.

  Sleep++ ayrıca kısa süre önce kullanışlı yeni bir “hazırlık puanı” ekledi ve ne zaman rahatlayıp ertesi gün yeniden şarj olmanız gerektiğini bilmenizi kolaylaştırdı.

  Sleep++ ile ilgili en iyi şeylerden biri, reklamları kaldırmak için isteğe bağlı uygulama içi satın alma ile tamamen ücretsiz olmasıdır. Veri açısından zengin bir otomatik Apple Watch uyku takipçisi arıyorsanız, App Store’dan Sleep++ uygulamasını indirebilirsiniz.

  Yastık

  Yaklaşık üç yıl önce Apple Watch için uyku uygulamaları hakkında yazdığımda, yastık o zamanlar bilmediğim bir seçenekti ama çok yönlü. 9to5Mac Okuyucular denememi önerdi. Otomatik uyku tespiti ve kalp atış hızı analizi gibi özelliklere sahip yastık, pazarın geri kalanıyla aynı seviyededir.

  Yastığın ana özelliklerinden biri, gece boyunca önemli ses olaylarını kaydetme desteğidir. Bu, uygulamanın horlama, uyku apnesi ve uykuda konuşma gibi verileri izleyebileceği anlamına gelir, ancak buradaki en büyük uyarı, gürültü algılamanın yalnızca manuel modda çalışmasıdır.

  Ayrıca, zaman içindeki ayrıntılı uyku eğilimlerini, kişiselleştirilmiş önerileri ve daha fazlasını görüntüleme desteği de vardır. App Store’da, uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak Pillow’u deneyebilirsiniz.

  Naboth

  NapBot, Apple Watch uyku izleme eğlencesine görece yeni bir isim ve hızla en güçlü seçeneklerden biri haline geliyor. NapBot, otomatik uyku takibi gerçekleştirmek için makine öğrenimini kullanır ve aşamaların, eğilimlerin ve daha fazlasının ayrıntılarını görmenize olanak tanır.

  NapBot, etkileyici, gezinmesi kolay bir arayüzde büyük miktarda veri sağlar. Uygulamada bulunan Takvim sekmesi, günlük olarak uykunuzu ayrıntılı bir şekilde görmenizi sağlar ve belirli bir günü seçerek kalp atış hızınız ve evreleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi görebilirsiniz.

  NapBot, iPhone’dan tamamen bağımsız olan ilk Apple Watch uygulamasını da piyasaya sürdü. Şu anda yalnızca önceki günün uykusunu görmenize izin veriyor, ancak umarız zaman içinde daha fazla yetenek ve geçmiş veri ekleyecektir.

  NapBot, Apple Watch’ın en yeni uyku izleme uygulaması, ancak hızla favorim haline geliyor. Uygulama içi satın alımlarla App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  uyku izle

  SleepWatch, iPhone ve Apple Watch’taki en popüler uyku izleme uygulamalarından biridir. App Store’da ortalama 4,5 yıldızla 300.000’den fazla incelemeye sahiptir. Uygulama, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi güçlü veri toplama özelliği sunar:

  • toplam uyku süresi
  • uyku ritmi
  • İnsan kaynakları düşüşü
  • HRV uykusu
  • İki gün boyunca uyku hedefi
  • dinlendirici uyku
  • Uyku bozuklukları
  • Uyku oksijeni

  SleepWatch, her özelliğin kilidini açmak için App Store’dan aylık 4,99 ABD doları uygulama içi abonelikle ücretsiz olarak indirilebilir.

  uyku döngüsü

  Son olarak, iPhone ve Apple Watch için uygulamalar sunan Uyku Döngüsüne sahibiz. Uyku Döngüsü, Philips Hue entegrasyonu, akıllı çalar saat, benzersiz veriler ve trendler ve daha fazlası gibi bir dizi benzersiz özellikle ayırt edilir.

  • Sleep Cycle’ın patentli ivmeölçer veya ses teknolojisi kullanılarak uyku analizi
  • Telefonu sallayarak veya hafifçe iki kez dokunarak erteleyebilirsiniz.
  • Özelleştirilebilir uyandırma penceresi. Bir andan (normal alarm) 45 dakikaya kadar
  • Ses Kaydedici ve Yol Tarifi – Horlama, uykuda konuşma ve diğer sesleri yakalayın ve yol tariflerinizi görüntüleyin
  • Trendler – Uyku düzeninizle ilgili uzun vadeli trendleri toplayın
  • Karşılaştırmalı Veriler – Uyku düzeninizi genel uyku istatistikleriyle karşılaştırın
  • Hava Durumu ve Uyku Farklı hava türlerinin uyku kalitenizi nasıl etkilediğini öğrenin
  • Uyku Notları – Kahve içmek, stres, egzersiz yapmak veya geç yemek yemek gibi olayların uyku kalitenizi nasıl etkilediğini görün
  • Philips HUE Ampul Desteği – Size daha yumuşak bir uyanma sağlamak için doğal gün doğumunu simüle eder

  Uyku Döngüsü, premium özelliklerin tamamının kilidini açmak için uygulama içi satın alımlarla birlikte App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

  Hangisini seçmelisin?

  Uyku takibi yapan Apple Watch endüstrisine yeni girenlerin hepsine rağmen, AutoSleep’i hala daha güçlü bir seçenek olarak görüyorum. Otomatik Uyku çok fazla ve çoğunu okuyup okumayacağınızı seçebilirsiniz.

  Ek olarak, AutoSleep verilerini watchOS 7 ve iOS 14 ile sunulan özelliklerle eşleştiriyorum. Wind Down ve Sleep Mode gibi özellikleri kullanmaya devam edebilir ve AutoSleep gibi üçüncü taraf kaynakları kullanarak verileri izleyebilirsiniz.

  Anahtar, hangi uygulamayı seçerseniz seçin, bir tür otomatik uyku algılama özelliğine sahip olduğundan emin olmaktır. Bu, sürtüşmeyi azaltır ve her gece yatmadan önce manuel olarak bir uyku izleme seansı başlatmayı hatırlamanız gerekmediği anlamına gelir. Bunun yerine Apple Watch, sizden herhangi bir girdi almadan arka planda uykunuzu izleyebilir.

  Bu uygulamalar aynı zamanda Apple Sağlık uygulamasıyla da entegre olur; bu, Sağlık uygulamasındaki diğer her şeyin yanı sıra uyku verilerinize de genel bir bakış alabileceğiniz anlamına gelir. Sağlık uygulaması, uzun vadeli eğilimleri ve ortalamaları izlemek için harikadır, ancak ayrıntılı veriler istiyorsanız, tercih ettiğiniz üçüncü taraf uygulamasına gitmeniz gerekir.

  Elbette Apple Watch Series 8’in geliştirilmiş donanımla daha gelişmiş uyku takibi yetenekleri sunacağına dair söylentiler de var. Bunun tam olarak ne anlama geldiğini ve üçüncü taraf uygulamalarının bu bilgileri kullanıp kullanamayacağını öğrenmemiz gerekecek.

  Apple Watch ile uykunuzu takip ediyor musunuz? Hangi uygulamayı tercih edersiniz? Yorumlarda bize bildirin!

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba