More

  Apple Watch Crash Detection, kurtarma görevlilerini Almanya’da ciddi bir araba kazasının olduğu yere götürüyor

  iPhone 14 gibi, Apple Watch Series 8 de Apple’ın kilitlenme algılama özelliğini içerir. Bugün Almanya’dan gelen yeni bir rapor, bu özelliğin arabalarının 20 metre derinliğindeki bir sete daldığı bir trafik kazası geçiren üç kişinin hayatını kurtarmaya yardımcı olmaya başladığı bir hikayeyi vurguluyor…

  Apple Watch Crash Detection kurtarmada önemli bir rol oynuyor

  Bir Alman bölgesel gazetesinin bildirdiği gibi Mittelbayerische ZeitungPazartesi sabahı meydana gelen olay, kısmen Apple Watch’un da işin içinde olması nedeniyle şimdiden manşetlerde yer alıyor. Ön araştırmalara göre, araba Bundesautobahn 20’de seyrederken “şeridi sağa doğru terk etti, yeşil bir şeritten geçti ve çarpma bariyerini aştı.

  Bir rapora göre, üç yolcu “kazada aracın enkazında kısmen mahsur kaldı” Hiace Çevrimiçi. Kazaya tanık olmadı ve yukarıdaki yoldan görülemiyor. Apple Watch’ın arıza tespit özelliği, üç yolcu adına acil servisleri aramaya başladığı yer burasıdır.

  Apple Watch Series 8 kazanın tam yerini ilk müdahale ekipleriyle otomatik olarak paylaştı. Bu, polis ve itfaiye kurtarma ekiplerinin tam kurtarma hizmetiyle birlikte olay yerine gitmesine izin verdi. İlk bilgilere göre, sürücü hafif şekilde yaralanırken, iki yolcu ağır yaralandı. Üçü de çevredeki hastanelere kaldırıldı.

  Apple Watch’ta çarpışma algılama, bir araba kazası algılandığında Acil Durum SOS’u tetikleyerek çalışır. Kullanıcı bildirime yanıt vermezse iPhone veya Apple Watch otomatik olarak acil servisleri arayacaktır. Ardından, bu hikayede olduğu gibi kullanıcının tam konumunu gönderenlerle paylaşacak.

  Kol saati kurtarıcılara tam konum hakkında bilgi verdi, böylece polis, itfaiye ve kurtarma servisinden kurtarma ekipleri olay yerine getirilebildi. Steinach yakınlarındaki B20/A3 bölgesindeki kaza mahallinde, kurtarma ekipleri yoldan yaklaşık 20 metre uzakta çalıların arasında bir araç buldu. Bu yoldan görülemez.

  iOS 16.3.1 dün yayınlandı ve kilitlenme algılama algoritmasında “iyileştirmeler” içeriyor. Bu iyileştirmeler, ilk müdahale ekiplerinin yanlış pozitif kilitlenme uyarılarıyla ilgili şikayetlerine yanıt olarak geldi. Bugün Almanya’dan gelenler gibi hikayeler, Apple’ın doğru şekilde tespit edilen olaylar ile yanlış pozitifler arasında mükemmel dengeyi bulması gerektiğinin en iyi örneğidir.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index