More

  Apple Watch, aort yırtılması nedeniyle otel odasında yere yığılan bir kadının hayatını kurtarmaya yardımcı oluyor

  Reddit’teki bir kullanıcı, Apple Watch’un annesinin hayatını kurtarmaya nasıl yardımcı olduğuna dair harika bir hikaye paylaştı. Reddit kullanıcısı Xanderpy’ye göre, anneleri bir iş gezisindeydi ve bir otelde kalıyordu ki göğsünde ağrı hissetmeye başladı.

  Aynı otelde bulunan bir arkadaşına mesaj attı ve kısa bir süre sonra “yüzüstü yere düştü.”

  Annem başka bir eyalette iş gezisindeydi ve bir otelde kalıyordu. Göğsünde ağrı hissetmeye ve endişelenmeye başladı. Yine otelde olan arkadaşına mesaj attı ve odasına gelmesini söyledi (acil bir durum olduğundan değil). Hemen ardından yüzüstü yere yığıldı.

  Arkadaşı odaya geldiğinde, onu yere yığılmış halde buldu ve hemen 911’i aradı. Sevk görevlilerinin ona bir ambulansın çoktan yolda olduğunu söylemesi onu şaşırttı. Bir Reddit kullanıcısının annesi düştüğünde, Apple Watch’ın düşme algılama özelliği onun adına acil servisleri aramak için devreye girdi.

  Apple Watch’unuzun 911’i aramasıyla bir arkadaşınızın gelmesi arasındaki bu ekstra dakikalar çok önemli hale geliyor. Reddit kullanıcısının annesi hastaneye geldiğinde doktorlar onun aortunda yırtık olduğunu ve tedavinin anahtarlarından birinin acilen hastaneye götürülmesi olduğunu söylediler:

  2 dakika sonra arkadaşı odasına geldi, onu yere yığılmış halde buldu ve 911’i aradı. Bunun üzerine ambulansın yolda olduğunu söylediler. Annemin aort yırtığı olduğu ortaya çıktı ve o kadar kötüydü ki, hastaneye inanılmaz hızlı bir şekilde nakledilmesi de dahil olmak üzere, onu atlatmak için çılgınca bir koşullar kombinasyonu gerekiyordu.

  Birkaç gün sonra ameliyatından uyandığında ileri sarın (artı başlangıçta beslenme/solunum tüplerine takıldığından beri iki gün) ve bayılmadan önce 911’i arayıp aramadığını sorduk. yapmadın. Saatinin aslında düşüşten sonra 911’i aradığını ve hareket algılamadığını öğrendik.

  Durum üzerine düşünen bu Reddit kullanıcısı, Apple Watch’ın sağlık özelliklerine yeni bir saygı duyduklarını söylüyor:

  Bazen bunun gibi hikayeler görüyorum ve bunların propaganda yoluyla abartıldığını veya belki de uydurulduğunu düşünüyorum. Açıkçası artık düşünmüyorum. Apple teknolojisi beni ve tüm ailemi şimdiden çok güçlü bir şekilde etkisi altına aldı ama bu… o başka bir şeydi. Bu beni ömür boyu Apple kullanıcısı yaptı ve bunun gibi bir teknolojinin gerçekten hayat kurtarabileceğini gösterdi.

  Bu özel durumda, Apple Watch’ın düşme algılama özelliği hayat kurtarmaya yardımcı olmak için devreye giren özellik oldu. Eksiksiz kılavuzumuzda bu özelliği nasıl etkinleştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index