More

  Apple Watch, 36 yaşındaki yazarın görünmeyen kalp rahatsızlığını tespit etti: ‘Kullanmayı hiç beklemediğim bir özellik değil’

  Yeni rapor BBC Bir kişinin Apple Watch’unun olası bir kalp rahatsızlığı konusunda onları uyarmasının en son örneğini vurgular. Bedfordshire’dan 36 yaşındaki Adam Croft, deneyimini şöyle anlattı: “Bu, kullanmayı hiç beklemediğim bir özellikti.”

  Croft, röportajda baş dönmesi ve diğer semptomları yaşadıktan sonra bir gece yatağa gittiğini açıkladı:

  Croft, bir akşam kanepeden kalktığını ve “biraz başının döndüğünü” ancak biraz su almak için mutfağa gittiğinde “hemen dünyanın ona yaklaştığını hissettiğini” söyledi.

  “Yerden kalkmayı başardım ve soğuk ter havuzunda kaldım” dedi. “Bir erkek olarak pek düşünmedim ve kendimi uykuya daldım.”

  Ancak ertesi sabah Croft, Apple Watch’unda cihazın atriyal fibrilasyon saptadığına dair kendisini uyaran uyarılar bulmak için uyandı. Daha sonra, kendisine “bir saat içinde hastaneye gitmesi” emrini veren acil servisleri aradı.

  Bedford Hastanesinde, daha ileri testler Croft’un atriyal fibrilasyonda olduğunu doğruladı. Alarmlı Apple Watch’ı olmasaydı Croft muhtemelen hastaneye gitmeyeceğini söyledi.

  Yazar, daha önce kalbinde saatinin algılamadığı “küçük sivri uçlar” olduğunu, ancak bunların aylardır olmadığını söyledi. Ayrıca “ciddi olduğunu düşündüğüm herhangi bir ağrı veya semptom içinde değildi.”

  Saat onu uyarmasaydı, insanların semptomlar ve tedavi hakkında tavsiye alabileceği NHS 111 hizmetini aramayacağını da sözlerine ekledi.

  Bunun için bir nedenim yok dedi. “Biraz başım döndü… Biraz sersemlemiştim, bu yüzden bir şeye çarpabileceğimi düşündüm.”

  Testler atriyal fibrilasyonun varlığını doğruladıktan sonra doktorlar Croft’a kan sulandırıcı ilaçlar verdi. Şimdi, “düzenli bir kalp ritmini geri yüklemek için hızlı, düşük enerjili şoklar” kullanacak bir kardiyoversiyon prosedüründen geçecek.

  Croft, “Saat şimdi çalışmaya devam edecek,” diye bitirdi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba