More

  Apple Watch, 29 yaşındaki Cincinnati kadınını uyurken akciğerlerinde kan pıhtılaşması konusunda uyarıyor

  Kimmy Watkins adlı 29 yaşındaki Cincinnati’li bir kadın, doktorların akciğerlerinde yaşamı tehdit eden bir kan pıhtısı keşfetmesine yardımcı olduktan sonra Apple Watch’un hayatını kurtardığına inanıyor.

  Ohio’daki WKRC’den Paige Barnes’ın raporu şöyle:

  Watkins, hayranlığının başkalarını oradaki teknolojiyi düşünmeye ikna edeceğini umarak Apple Watch’u gururla takıyor.

  Watkins, “Bağlantıda kalmak veya başka bir şey olarak görülebilir, ancak sağlık açısından da yararlı olabileceğini düşünüyorum, sadece insanlarla bağlantı kurmak açısından değil,” dedi.

  Watkins ayrıca hiç bilmediği bir pıhtılaşma bozukluğu olduğunu da öğrendi. Dayanıklılığını geri kazanmak için çalışıyor ve şimdi kan sulandırıcı kullanıyor.

  Akciğerindeki ölümcül kan pıhtısını nasıl bildiği Apple Watch’un herkes için yapabileceği bir şey. Apple Watch’unuz gün boyunca kalp atış hızınızı ölçebilir ve siz aktif değilken kalp atış hızınızın yükselip yükselmediğini görebilir.

  Kimmy Watkins, başı döndükten ve rüzgar estikten sonra kestirirken olan buydu. Uyurken, Apple Watch’u dakikada 178 atışlık düzensiz bir kalp atışı algıladı. Bu, onu uyandıran bir alarmı tetikledi.

  “Çok şanslıyım,” dedi, “eğer şekerlemem bitmeseydi, partnerim beni muhtemelen kanepede uyurken, olanlardan ziyade aslında uyumuyorken bulurdu.”

  Tıbbi yardım aradıktan sonra, % 50 ölüm oranıyla bir heybe pulmoner emboli olduğu söylendi. Bu durum, her iki akciğerden kan akışını sınırlar.

  Apple Destek’ten Apple Watch’unuzda kalp sağlığı bildirimlerini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenin.

  Apple Watch hakkında daha fazlası

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index