More

  Apple üretimi Çin dışına taşırken Hindistan’da yeni iPhone fabrikaları

  Hindistan hükümeti bugün Foxconn’un ülkenin güneyindeki Telangana’da 500 milyon dolarlık yeni iPhone fabrikalarının inşaatına başladığını duyurdu.

  Apple’ın Mart ayında Foxconn’a bu cihazlar için yeni bir sözleşme teklif etmesinden sonra, en az bir üreticinin de AirPods üretmesi bekleniyor…

  Apple Çin’den uzaklaşmaya devam ediyor

  Apple’ın bir üretim merkezi olarak Çin’e olan bağımlılığını azaltma ihtiyacı uzun yıllardır aşikardı, ancak salgının dünyanın en büyük iPhone montaj fabrikası üzerindeki etkisi sorunu gerçekten vurguladı. COVID-19 ile ilgili kesintinin şirkete haftada 1 milyar dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

  Hindistan, üretimi Çin dışına taşıma konusunda Apple’ın ana umudu olarak görülüyor. Geçen yıl yayınlanan bir rapor, tüm iPhone’ların dörtte birinin 2025 yılına kadar Hindistan’da üretilebileceğini öne sürdü ve daha sonraki bir rapor, bunun 2027 yılına kadar tüm iPhone’ların yarısına yükselebileceğini öne sürdü.

  Apple, iPhone 15 için Çin ve Hindistan’da aynı anda montaja başlamayı umuyor. Şubat ayında, Foxconn’un Hindistan’daki yeni fabrikasının, halk arasında iPhone City olarak bilinen Çin’in Zhengzhou kentindeki devasa iPhone montaj tesisinin yarısı büyüklüğünde göründüğünü öğrendik.

  Foxconn yeni iPhone fabrikasının temellerini atıyor

  Hindistan Sanayi ve Ticaret Bakanı bugün şirketin yeni bir iPhone fabrikasının temellerini attığını tweetledi.

  Foxconn başkanı Young Liu, oradaki üretiminin ülkedeki gelirini ikiye katlayabilmesi gerektiğini öne sürdü. Bölge, eyalet hükümetinin yeni iş planlarına hızlı tepkisi olan ‘Telangana Hızı’ programıyla gurur duyuyor.

  AirPods’un da planın bir parçası olduğu bildirildi.

  Foxconn’un ayrıca AirPod’ları bir veya daha fazla yeni fabrikada üretmesi bekleniyor. Mart ayında şirket, Hindistan’da Apple kulaklık üretimi için ilk sözleşmeyi kazandı.

  Foxconn ve Apple arasındaki yeni bir anlaşma, AirPod’ların ilk kez Hindistan’da üretildiğini görecek. Reuters aracılığıyla Foxconn, Hindistan’da diğer ürünlerin yanı sıra Apple’ın kablosuz kulaklıklarını üretecek yeni bir fabrikaya 200 milyon $ yatırım yapıyor.

  Fotoğraf: Raghavendra V. Konkathi/Unsplash

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here