More

  Apple TV için tvOS 11 güncellemesi geldi, işte yenilikler

  Dördüncü nesil Apple TV için set üstü kutuya bazı kullanışlı yeni özellikler getiren yeni bir yazılım güncellemesi var. tvOS 11, Apple TV’ye otomatik karanlık mod geçişi, ana ekran senkronizasyonu, kullanışlı AirPods desteği ve daha fazlasını getiriyor.

  Apple TV’nizi tvOS 11’e nasıl güncellersiniz?

  1. Ayarlar uygulamasını başlatın
  2. Sistem → Yazılım güncellemeleri → Yazılım güncellemesi’ne gidin
  3. tvOS mevcut bir güncelleme arayacak, devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin

  Ana ekran senkronizasyonu

  Apple TV’nizi tvOS 11 ile ayarladığınızda veya güncellediğinizde, Ana Ekran Senkronizasyonu, iCloud hesabınızı bağladıktan sonra etkinleştirilebilen yeni bir seçenektir.

  Ana Ekran Senkronizasyonu etkinleştirildiğinde, tvOS 11 çalıştıran herhangi bir Apple TV’deki uygulamalarınızı yeniden düzenleyebilir ve aynı iCloud hesabına sahip diğer tüm Apple TV cihazlarına yansıyan değişiklikleri görebilirsiniz. Home Screen Sync ayrıca, özellik etkinken uygulamaları Apple TV cihazlarına otomatik olarak yükler.

  Ana Ekran Eşzamanlamasını istediğiniz zaman Ayarlar uygulamasında Genel > Hesaplar > iCloud → Ana Ekran Eşzamanlama altında açıp kapatabilirsiniz.

  Örneğin, Netflix, Hulu ve YouTube’u otomatik olarak yükleyen ve bunları ana ekranımda yatak odamdaki Apple TV ile aynı yere yerleştiren herhangi bir üçüncü taraf uygulaması yüklemeden bu özelliği Apple TV’mde etkinleştirdim. Hak talebinde bulunmak için aslında otomatik indirmeleri kullanabilirsiniz. yeni Uygulama yükleme, ancak tüm uygulama yüklemeleri ve düzenlemeleri için bu yeni özellik.

  Otomatik görünüm anahtarı

  Otomatik görünüm değiştirme, tvOS 11’deki kullanıcıya yönelik başka bir yeni özelliktir. Apple TV, tvOS 10’da yeni bir karanlık mod kazandı, ancak açık ve koyu tema arasında manuel olarak geçiş yapmanız gerekiyordu. tvOS 11, günün saatine göre aydınlık ve karanlık mod arasında geçiş yapan yeni bir otomatik seçenek kazanıyor.

  Bunu Ayarlar → Görünüm → Otomatik’e giderek etkinleştirebilirsiniz. Işık modu gün doğumunda etkinleştirilir ve karanlık mod gün batımında etkinleştirilir, bu nedenle özelliğin çalışması için konum saat dilimini etkinleştirmeniz gerekir. Ardından, otomatik tema değiştirme, yıl boyunca değişen yerel gün doğumu ve gün batımı saatlerinize bağlı olarak Apple TV’nizi aydınlık ve karanlık mod arasında değiştirir.

  AirPod’lar

  AirPods artık eşleştirilmiş AirPods ile iPhone’lara bağlı iCloud hesaplarına sahip Apple TV cihazlarında otomatik olarak yeni bir hoparlör seçeneği olarak görünüyor. Bu, TV’nin hoparlörlerini kullanmadan AirPod’larınız aracılığıyla Apple TV’nizden kolayca müzik çalabileceğiniz veya video dinleyebileceğiniz anlamına gelir.

  AirPods, diğer Bluetooth hoparlörler veya kulaklıklar gibi Apple TV ile çalışır, ancak otomatik kurulum özelliği, AirPods’unuzu tvOS 11 ile manuel olarak eşleştirmeniz gerekmediği anlamına gelir.

  tvOS 11’den önce, AirPod’ları bir Apple TV’ye bağlamak, kablosuz kulaklıkları Android cihazlar gibi Apple dışı ürünlerle eşleştirmek için kullanılan yöntemi gerektiriyordu: AirPods kutusundaki bir düğmeyi basılı tutun, Apple’daki Ayarlar uygulamasında AirPod’ları Bluetooth hoparlör olarak bulun TV’yi seçin ve manuel olarak eşleştirin.

  yayın 2

  tvOS 11, gelecekte iOS’tan çok odalı AirPlay’i ve yakında çıkacak olan Apple HomePod akıllı hoparlörü destekleyecek AirPlay 2’yi de içerecek ve Apple TV’ye bağlı hoparlörler, Apple Home uygulamasında bir HomeKit hedefi olarak görünecek.

  televizyon uygulaması

  TV uygulaması da bu yıl yeni özellikler kazanıyor ve daha fazla ülkeye ulaşıyor:

  • Bu yılın ilerleyen saatlerinde TV uygulaması, “Warriors maçını izle” veya “Cubs maçının skoru kaç?” diyerek canlı spor karşılaşmalarını izlemeyi ve yakalamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.
  • ABD’deki spor tutkunları, tuttukları takımları takip edebilecek ve oynarken ekranda bildirimler alabilecek, ayrıca özel bir spor sekmesi aracılığıyla o anda oynayan tüm takımları, ligleri ve spor etkinliklerini görebilecek.
  • Bu aydan itibaren, TV uygulaması Amerika Birleşik Devletleri’ne ek olarak Avustralya ve Kanada’da da kullanıma sunulacak. Yıl sonuna kadar Fransa, Almanya, Norveç, İsveç ve İngiltere’ye yayılacak.

  Amazon Prime Video, bu yıl tvOS App Store ve TV uygulamasında da mevcuttur.

  Daha

  tvOS 11 ayrıca geliştiricilerin isteğe bağlı kaynak paketlerini 200 MB’tan 4 GB’a çıkarmasına olanak tanıyor, sağdan sola dil desteği eklendi ve geliştiricilerin uygulamalarının çalışma şeklini değiştirmeleri için yeni arka uç yetenekleri mevcut.

  macOS High Sierra bu ayın sonlarında piyasaya sürüldüğünde, QuickTime’ın Mac’inizdeki ekran kaydetme özelliğini kullanarak Apple TV’nizdeki ekranınızı Wi-Fi üzerinden de paylaşabileceksiniz. tvOS 11’den önce bu işlevsellik, Apple TV’nizden Mac’inize bir USB-C kablosu bağlamayı gerektiriyordu.

  4K HDR

  tvOS 11 yazılım güncellemesi, dördüncü nesil Apple TV’ye ücretsiz olarak yeni özellikler ekliyor, ancak bu yılın en büyük hikayesi yeni Apple TV 4K. Apple TV 4K için tvOS 11, yüksek dinamik renk aralığı desteğiyle 4K TV’ler için optimize edilmiştir.

  Buna iTunes’daki 4K HDR havadan ekran koruyucular ve 4K HDR içeriği dahildir. Apple, mümkün olduğunda mevcut HD içerikleri ücretsiz olarak 4K’ya yükseltiyor. Apple TV 4K, Cuma günü mağazalarda 179 ABD doları (32 GB) ve 199 ABD doları (64 GB) fiyatla satışa çıkıyor.


  Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e abone olun:

  https://www.youtube.com/watch?v=UnrobqCYtK8

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here