More

  Apple TV 4K vs. PS5: Performans nasıl karşılaştırılır?

  En yeni Apple TV 4K, yaklaşık bir haftadır tüketicilerin kullanımına sunuldu ve Apple’ın bu yılki sürümle yaptığı değişiklikler ve iyileştirmeler hakkında hâlâ daha fazla şey öğreniyoruz. Yeni Apple TV 4K, gücünü A15 Bionic çipten ve Apple’ın yeni kapsamlı testlerinden alıyor Düz paneller HD Bunun Playstation 4 ve Playstation 5 gibi oyun konsollarıyla karşılaştırmasına ilginç bir bakış.

  Apple TV 4K performans testi

  Bu yılki Apple TV 4K’da kullanılan A15 yongası, iPhone 13 Pro’da kullanılan beş çekirdekli GPU sürümü yerine dört çekirdekli bir GPU’ya sahip. Ayrıca 5 çekirdekli CPU yerine dört çekirdekli CPU’ya sahip olması, diğer cihazlarda kullanılan A15 Bionic çipin “kombine” bir versiyonu olduğunu bir kez daha gösteriyor.

  İçinde A12 çip bulunan önceki nesil Apple TV’ye kıyasla performans açısından testler, Düz paneller HD Bu yılki Apple TV 4K’nın “neredeyse %40 daha hızlı” olduğunu gösterdi. Apple, %50 daha hızlı olması gerektiğini ilan ediyor, ancak bu fark, test metodolojisindeki farklılıklardan kaynaklanıyor olabilir.

  Bu yılki bir başka değişiklik de, en yeni Apple TV 4K’nın içinde fan olmaması ve bunun sonucunda daha küçük, daha hafif bir tasarım elde edilmesi. Bu, performansı, soğutmayı ve azaltmayı nasıl etkiler? Yeni Apple TV 4K zaten boğuluyor az Önceki modelden:

  Karşılaştırmalı bir CPU testinde A15, önceki Apple TV’deki A12’den yaklaşık %40 daha hızlıydı — Apple’ın farklı bir test metodolojisi kullanacağı %50’lik iyileştirmeden daha azdı. Öte yandan, aktif soğutmaya sahip olmadığı için A15’in A12’den daha düşük gaz kelebeği olduğunu görünce şaşırdık. 20 dakikalık CPU hız aşırtması %65’e düşürülürken A15 yalnızca %84’e düşürüldü; bu, yeni Apple TV 4K’nın CPU performansının çoğunu oyunlarda uzun süreler boyunca ağır yükler altında koruyabileceği anlamına geliyor.

  PS5 ve Xbox One gibi oyun konsollarıyla karşılaştırmalar açısından:

  A15 Bionic’teki CPU, Xbox One ve PlayStation 5 gibi önceki nesil oyun konsollarından çok daha hızlıdır. A15’teki CPU çekirdeklerinin performansı da PS5’teki CPU’dan (tek çekirdek performansı) çok daha hızlıdır ancak PS5 A15’in Apple TV versiyonunda 5 çekirdeğe karşı 8 çekirdeğe sahip olduğu için performans çok çekirdekli olarak önde.

  GPU’ya gelince, kağıt üzerinde Apple TV 4K (2022) grafik performansının 1 TFlop’unu aşıyor, ancak tvOS için GPU bilgisi veya kıyaslama uygulaması bulunmadığından ne olduğu biraz belirsiz. TFlops performansı açısından, hala Xbox One gibi son nesil oyun donanımıyla boy ölçüşemez ve yalnızca yarısı kadar RAM’e sahiptir (4GB – 8GB).

  Öte yandan Apple TV 4K (2022), son nesil konsollardaki eski sabit diskin aksine çok daha hızlı RAM’e sahip ve çok hızlı bir NVMe SSD ile donatılmış. Teorik olarak Xbox One ve PS4 oyunlarının çok fazla ödün vermeden Apple TV’de oynanabilmesi gereken bir noktaya gelmeye başlıyoruz.

  Apple, yıllarca Apple TV’yi bir oyun cihazına dönüştürmeye çalıştı, ancak pek başarılı olamadı. Bu testler, sorunun performansta değil, geliştiricilerden ve oyun stüdyolarından daha geniş bir desteğin olmamasından kaynaklandığını onaylıyor. Bu testler, bu bölümde çok az şeyin değiştiğini gösteriyor, ancak mevcut oyunların performansı hala etkiliyor.

  Tam inceleme Düz paneller HD Şunun gibi oyun performansına bir bakış sunar: Çelik gökyüzünün ötesindeVe Sayonara Vahşi KalplerVe geçit, ve daha fazlası. Buradan kontrol edin.

  Apple TV 4K lider bir oyun cihazı olacak mı? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index