More

  Apple, Tap to Pay and Track Detection’ı daha fazla ülkeye genişletiyor

  Geçen yıl Apple, işletmelerin iPhone’larını temassız ödemeleri kabul etmek için kullanmalarına olanak tanıyan Tap to Pay’i tanıttı. Dokun ve Öde, ilk olarak ABD’de kullanıma sunuldu ve şimdi Tayvan’ı da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Aynı zamanda şirket, Fransa’daki kullanıcılar için Apple Watch’ta İz Tespiti özelliğini de kullanıma sunuyor.

  Apple’ın Tap to Pay hizmeti Tayvan’a ulaştı

  Bir basın açıklamasında Apple, Tayvan’da Tap to Pay’i başlatmak için ödeme sektöründe “önde gelen markalar ve uygulama geliştiricileri” ile çalıştığını doğruladı. China Trust Bank ve TapPay, Taiwan Mobile ve Taiwan Taxi de dahil olmak üzere Apple’ın Tayvan’daki Tap to Pay özelliğini müşterileri için destekleyen ilk platformlar olacak.

  Şirkete göre, Taipei Fubon Bank da bu yıl içinde Tap to Pay için destek sağlayacak.

  Tescilli “Proximity Reader” API’sini kullanan uygulamalar, ödeme hizmetlerini iPhone’un NFC okuyucusuyla entegre edebilir. Sonuç olarak, iPhone bir satış istasyonu haline gelir. Müşteriler, Apple Pay veya diğer NFC özellikli dijital cüzdan veya kartlarla ödeme yapabilir.

  Bu yılın başlarında, popüler satış platformu Wix, ABD’de Tap to Pay’i desteklediğini duyurdu. Wix Owner uygulamasını kullanan tüm işletmeler, iPhone kullanarak temassız ödemeleri kabul edebilir. Tap to Pay, Wix’in yanı sıra Square, ödeme platformu Adyen ve Stripe tarafından da desteklenmektedir.

  Dokun ve Öde’nin iPhone XS veya sonraki bir sürümü ile iOS 15.4 veya sonraki bir sürümünü gerektirdiğini lütfen unutmayın. Tayvan’daki kullanıcılar için, özelliğe erişmek için iPhone’un iOS 16.4’e güncellenmesi gerekir.

  Apple Watch Track Detection Fransa’da kullanıma sunuldu

  Apple, Tap to Pay and Track Detection'ı daha fazla ülkeye genişletiyor

  İlgili bir notta, Apple, Apple Watch’taki İz Tespiti özelliğini sessizce Fransa’daki kullanıcılara genişletti. Daha önce belirtildiği gibi nesil izleBu özellik artık Avrupa ülkesinde kullanıma sunuldu, ancak Apple bundan açıkça bahsetmedi.

  İzleme algılama, Apple Watch Series 4 ve sonraki sürümler için watchOS 9.2 ile kullanıma sunuldu. Özellik etkinleştirildiğinde, üzerinde bulunduğunuz parkurun rotasını algılamak için GPS ve Apple Maps’ten veri toplar. Antrenmanlar sırasında, Apple Watch döngü uyarıları da sağlar. Bu özellik, 400 metre içindeki herhangi bir standart dış yolu otomatik olarak algılar.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index