More

  Apple, “sinematik kalitede” HDR videoya sahip Apple TV 4K’yı duyurdu

  Apple, yeni nesil Apple TV’yi, Apple TV 4K’yı tanıttı. Yeni set üstü kutu, en son filmleri ve TV şovlarını 3840 x 2160 çözünürlükte oynatmak için HDR, Dolby Vision ve HDR10 ile 4K çıkışa sahiptir.

  Apple, “sinematik kalitede” çıktıyı göstermek için sinemada özel bir projektör kullandı. Şirket, yeni Örümcek Adam filmini 4K HDR olarak gösterdi.

  Yeni kutu, yeni iPad Pro’da bulunan aynı çip olan Apple’ın A10X Fusion çipinden güç alıyor. CPU performansı önceki nesle göre iki kat daha iyi.

  tvOS, iPhone ve iPad uygulamasında da bulunan TV uygulamasına önümüzdeki aydan itibaren canlı sporları ekleyecek. ESPN, MLB ve NBA’ye TV uygulamasından erişin; Uygulama otomatik olarak yeni teklifler sunacaktır.

  Apple, yeni A10X çipinin daha güzel ve kapsamlı bir oyun deneyimi sağladığını söylüyor. Birçok oyunu 4K çözünürlükte render edebilir.

  Apple TV 4K, 4K ve HDR kalitesinde sinemanın büyüsünü eve getiriyor

  Apple TV 4K, evinizde inanılmaz bir sinema deneyiminin yanı sıra iTunes, Netflix ve daha fazlasında etkileyici bir 4K HDR içerik seçkisi sunar.
  Cupertino, California — Apple bugün, evde inanılmaz bir sinema deneyimi sunmak için tasarlanan yeni Apple TV 4K’yı tanıttı. Hem 4K hem de Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğiyle Apple TV 4K, inanılmaz derecede net ve net resimler, daha zengin, daha gerçekçi renkler ve hem karanlık hem de parlak sahnelerde çok daha fazla ayrıntı sunar. Apple TV 4K ile izleyiciler, iTunes’da sürekli büyüyen 4K HDR film koleksiyonunun keyfini çıkarabilir. iTunes kullanıcıları, mevcut iTunes kitaplıklarındaki HD başlıkların, çıktıkça 4K HDR sürümlerine otomatik yükseltmelerini alacak. Apple TV 4K, yakında Netflix ve Amazon Prime Video gibi popüler video hizmetlerinden 4K HDR içerik de sunacak.

  Apple TV 4K’nın kullanıma sunulmasıyla birlikte Siri Remote, Menü düğmesinin çevresinde yeni bir beyaz daire ile zarif bir yeniden tasarıma kavuştu.

  Apple’ın İnternet Programları ve Hizmetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddie Cue, “Yeni Apple TV 4K ile sinemanın büyüsünü doğrudan oturma odanıza getirin,” dedi. “Müşteriler, iTunes’daki etkileyici bir katalogdan çarpıcı 4K HDR filmleri izlemeyi sevecek, aynı zamanda zaten iTunes kitaplıklarında bulunan 4K HDR filmler için otomatik yükseltmeleri alacak ve yakında çıkacak olan Netflix ve Amazon Prime Video gibi hizmetlerde 4K içeriğin keyfini çıkaracak.”
  4K ve HDR

  Apple TV 4K’daki 4K HDR kombinasyonu, izleyicilerin hem karanlık hem de parlak sahnelerde inanılmaz derecede net ve net görüntülerin, daha zengin, daha gerçekçi renklerin ve çok daha fazla ayrıntının keyfini çıkarmasına olanak tanır (yalnızca simülasyon ve dramatik efekt için görüntü).

  Yeni Apple TV 4K, canlı bir 4K HDR deneyimi için çığır açan A10X Fusion çip (iPad Pro’ya güç veren çip) üzerine inşa edilmiştir.

  Hem Dolby Vision hem de HDR10 desteği, kullanıcıların herhangi bir HDR TV’de çarpıcı görünen TV programlarının ve filmlerin keyfini çıkarmasını sağlar.
  Dahili yüksek performanslı 4K video ölçekleyici, HD içeriğin bir 4K TV’de her zamankinden daha iyi görünmesini sağlar.

  Her zaman mümkün olan en yüksek çözünürlükte çıktı almak, ister eski bir HDTV ister en yeni 4K Dolby Vision OLED olsun, izleyicilerin TV’lerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar.
  4K TV’nizin yeteneklerinin otomatik olarak algılanması, en iyi görüntü kalitesi için ayarı optimize eder.

  Siri ve Apple TV uygulaması

  TV uygulaması, yıl sonuna kadar yedi ülkeye yayılacak ve izleyicilerin tek bir yerde birden çok uygulamadaki TV şovlarını ve filmleri keşfetmesini ve izlemesini kolaylaştıracak.
  Siri ve Apple TV uygulaması, tam olarak istediğinizi bulup oynatmanın iki kolay yoludur. TV uygulaması, tüm favori programlarınızı ve filmlerinizi bir araya getirir ve Siri, yalnızca sesinizi kullanarak Apple TV’de içerik aramayı ve içeriklere erişmeyi mümkün kılar.

  TV uygulaması, Apple TV ve iOS aygıtlarında 60’tan fazla hizmeti destekler ve sürekli yenileri eklenir. İster evde ister hareket halinde olun, birden fazla uygulamadaki TV şovlarını ve filmleri tek bir yerde keşfetmek ve izlemek kolaydır.

  Siri, 4K HDR konusunda akıllıdır, bu nedenle uygulamalarınızda en yüksek görüntü kalitesine sahip filmleri ve TV şovlarını bulmak inanılmaz derecede kolaydır (örneğin, “Filmleri bana 4K olarak göster”).
  Bu yılın ilerleyen saatlerinde TV uygulaması, “Warriors maçını izle” veya “Cubs maçının skoru kaç?” diyerek canlı spor karşılaşmalarını izlemeyi ve yakalamayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

  ABD’deki spor tutkunları, tuttukları takımları takip edebilecek ve oynadıklarında ekrandan bildirim alabilecek ve özel bir spor sekmesi aracılığıyla o anda oynayan tüm takımları, ligleri ve spor etkinliklerini görebilecek.
  Bu aydan itibaren, TV uygulaması Amerika Birleşik Devletleri’ne ek olarak Avustralya ve Kanada’da da kullanıma sunulacak. Yıl sonuna kadar Fransa, Almanya, Norveç, İsveç ve İngiltere’ye yayılacak.

  Apple TV evde

  Apple TV 4K, inanılmaz bir izleme deneyimi için aile ve arkadaşları bir araya getiren, iPhone ve iPad için mükemmel bir büyük ekran arkadaşıdır.

  Apple TV, App Store’daki harika uygulamalarla her eve mükemmel bir ektir.
  Apple TV, artı fotoğraflar, videolar, müzik ve daha fazlası. Halihazırda bir iPhone veya iPad’iniz varsa, oturma odanızda Apple TV’den daha iyi bir seçenek yoktur.

  Kullanıcılar, en iyi anıları da dahil olmak üzere iPhone ve iPad’lerindeki son fotoğraf ve videoları, Apple TV’de iCloud ile en büyük ekranda arkadaşları ve aileleriyle paylaşabilir.

  iOS aygıtlarınızdan AirPlay kullanarak iPhone veya iPad’inizdeki filmleri, TV şovlarını, ev videolarını ve fotoğrafları anında TV’nize yayınlamak da kolaydır.
  Bu yıl içinde sunulacak AirPlay 2 desteğiyle Apple TV, benzersiz bir ev müziği deneyimi yaratmak için ev sinema hoparlörlerinize ek olarak AirPlay 2 uyumlu birden çok hoparlörü kontrol edebilir.

  Apple TV, Apple’ın akıllı ev vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmak için eğlencenin ötesine geçiyor. Apple TV her zaman evde olduğundan, tüm HomeKit aksesuarlarınız için bir ana merkez işlevi görmeye çok uygundur ve uzaktan erişimin yanı sıra otomatik kontrole (örneğin, güneş battığında ışıkları otomatik olarak açma) izin verir.

  Fiyatlandırma ve bulunabilirlik

  Apple TV 4K, 32 GB için 179 ABD Dolarından (ABD) veya 64 GB için 199 ABD Dolarından (ABD) başlayan fiyatlarla başlar, Apple TV (4. Satıcılar ve taşıyıcılar (fiyatlar değişebilir). Müşteriler, 15 Eylül Cuma gününden itibaren Apple TV 4K’nın her iki modelini de 22 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş edebilecekler. Daha fazla bilgi için apple.com/tv adresini ziyaret edin.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index