More

  Apple Self Servis Onarım programı artık M1 MacBook modellerini kapsayacak şekilde genişletildi

  Apple Self Servis Onarım programı ilk olarak geçen yıl Kasım ayında iPhone’lar için başlatıldı ve yarın M1 MacBook modellerini (hem MacBook Air hem de MacBook Pro) kapsayacak şekilde genişletilecek.

  Şirket, programın bu yıl içinde Avrupa’dan başlayarak diğer ülkelere de yayılacağını söylüyor…

  arka plan

  Apple, bağımsız tamir atölyelerini hariç tutarken, müşterilerin kendi cihazlarını tamir etmesini zorlaştırdığı için uzun süredir eleştirildi.

  Bu yaklaşımın geçmişi, söylendiğine göre Steve Jobs’un isteği üzerine özel aletler gerektiren vidalar kullanan orijinal Macintosh’un piyasaya sürülmesine kadar uzanıyor.

  Bununla birlikte, artan onarım hakkı hareketi, Apple ve diğer büyük şirketler üzerinde kendi kendini onarmayı kolaylaştırmaları için daha fazla baskı oluşturdu. Apple başlangıçta güvenliği bir gerekçe olarak kullanarak buna baskı yaptı, ancak baskı artmaya devam etti.

  ABD eyaletleri mevzuatta reform yapma hakkını öne sürdü. Federal Ticaret Komisyonu, Apple’ı özellikle “rekabet karşıtı kısıtlamalarda reform yapmaya” çağırdı. Tamirhane fidye yazılımı grubu tarafından sızdırılan belgeler, resmi olmayan bir onarım kanıtı kaynağı sağladı. Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, onarım hakkına desteğini ekledi. Başkan Biden, FTC’yi daha sonra yaptığı önerilen yeni bir politika ile ilerlemeye çağırdı. Son olarak, bir Apple hissedar önerisi, şirketin onarım hakkını desteklemesini istedi.

  Apple Self Servis Onarım Genişletme

  Apple bugün duyuruyu yaptı.

  M1 yonga ailesine sahip MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar için yarın piyasaya çıkacak olan Self Service Repair, Apple Self Service Repair Store aracılığıyla onarım kılavuzları, orijinal Apple parçaları ve araçları sağlayacak. iPhone Kendi Kendine Onarım bu yılın başlarında kullanıma sunuldu ve program, bu yıl içinde Avrupa’dan başlayarak ek ülkelere ve ek Mac modellerine yayılacak.

  MacBook Air ve MacBook Pro için Kendi Kendine Onarım, her model için ekran, pilli üst kasa ve izleme dörtgeni dahil olmak üzere bir düzineden fazla farklı onarım türü sunar ve daha fazlası da gelecek. Elektronik tamirinin inceliklerinde deneyimli müşteriler, Apple Store lokasyonlarında ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarında bulunan aynı parça ve araçların çoğuna erişerek bu Mac dizüstü bilgisayarlarında onarımları tamamlayabilecekler.

  Müşteri, self servis onarım sürecini başlatmak için önce support.apple.com/self-service-repair adresini ziyaret ederek onarmak istediği ürünün onarım kılavuzunu gözden geçirecektir. Ardından, Apple Self Servis Onarım Mağazasını ziyaret edebilir ve gerekli parça ve araçları sipariş edebilirler.

  Her ürün için her orijinal Apple parçası tasarlanır, üretilir ve en yüksek düzeyde kalite, güvenlik ve güvenilirlik sağlamak için kapsamlı testlerden geçer. Müşteriler, değiştirilen parçaları yenileme ve geri dönüşüm için Apple’a geri gönderebilir ve çoğu durumda bu şekilde satın aldıkları için kredi alabilirler.

  Apple ürünleri için en iyi onarımları sağlamaya yardımcı olmak üzere özel olarak tasarlanan Apple araçları, güvenlik ve güvenilirliğin en önemli öncelikler olduğu yüksek hacimli profesyonel onarımların zorluklarına dayanacak şekilde üretilmiştir. Apple, 49 ABD doları karşılığında kiralık kitler sunacak, böylece tek bir onarım için araç satın almak istemeyen müşteriler yine de bu profesyonel onarım araçlarına erişebilir. Müşteriler kite bir hafta boyunca erişebilecek ve ücretsiz olarak gönderilecek.

  Apple araçlarına ve kılavuzlarına erişimle MacBook’unuzu tamir edecek misiniz? Yorumlarda bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba