More

  Apple, Samsung üzerindeki liderliğini genişletirken, yenilenmiş iPhone satışları artmaya devam ediyor

  Counterpoint Research’ün yeni verilerine göre Apple, yenilenmiş iPhone işinde önemli bir büyüme görüyor. Apple’ın yenilenmiş iPhone satışlarının 2022’de %16 büyüdüğü ve “ikincil” akıllı telefon pazar payını yaklaşık %50’ye çıkardığı bildirildi.

  Counterpoint Research analistleri, bunun Apple’ı dünya çapında kullanılmış ve yenilenmiş akıllı telefon pazarlarında “en hızlı büyüyen marka” yaptığını söylüyor. Apple için bunun etkisi iki yönlüdür: Yeni iPhone satışlarına olan talebi azaltır, ancak çeşitli farklı abonelik hizmetlerine olan talebi artırır.

  Markalar açısından, Apple’ın küresel satış hacmi 2022’de yıldan yıla %16 artarak ikincil pazar payını %49’un üzerine çıkardı. Apple, kullanılmış ve yenilenmiş segmentlerinde dünya çapında en hızlı büyüyen markadır. Bu ikincil pazar talebi, birçok pazarda yeni iPhone satışlarını ve hizmet gelirlerini etkiliyor. Apple, kilit pazarlardaki yeni akıllı telefon gönderilerine kıyasla yenilenmiş ürünlerin artan payına önemli bir katkıda bulunuyor. Tedarik sıkışıklığı, yenilenmiş pazarlarda ağırlıklı olarak iPhone’larda hissedildi.

  Apple’ın yenilenmiş akıllı telefon işindeki payı 2021’de %44’ten 2022’de %49’a yükseldi. Samsung’un payı %28’den %26’ya, Huawei’nin payı ise %4’ten %2’ye düştü. Oppo ve Vivo dahil olmak üzere diğer akıllı telefon üreticileri düzdü.

  Counterpoint, yenilenmiş akıllı telefonlar için üç ana talep kaynağı olduğunu söylüyor:

  • Yeni akıllı telefon alıcıları (olgun pazarlar)
  • Sıradan telefon kullanıcıları akıllı telefonlara geçiyor (gelişmekte olan pazarlar)
  • C2C veya manuele dayanan resmi olmayan kanallar

  Yenilenmiş akıllı telefonların arzı üç kaynaktan geliyor:

  • Yenilenen Akıllı Telefon Satıcıları (Daha Fazla Büyüme)
  • Taşıyıcılar, çoğunlukla olgun pazarlarda olmak üzere yenilenmiş seçenekler sunmaya başlıyor.
  • OEM’ler, yenilenmiş akıllı telefonları toplayıp yeniden satmakta zorlanıyor.

  Apple, yenilenmiş iPhone’ları doğrudan çevrimiçi mağazası aracılığıyla satar, ancak arz ve bulunabilirlik büyük ölçüde değişebilir. Örneğin, “Certified Refurbished” Apple Store’da şu anda yalnızca iPhone 12 Pro Max birimleri mevcuttur. Öte yandan, Amazon gibi perakendecilerin büyük bir yenilenmiş iPhone işi var ve cihazları genellikle Apple’ın kendisinden çok daha düşük fiyatlara satıyorlar.

  Şu anda yenilenmiş bir iPhone mu kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse, nereden satın aldınız? Yorumlarda bize bildirin.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index