More

  Apple Pencil vurgulu özelliği, iPadOS 16.4’te daha da güçlü hale geliyor

  iPadOS 16.4’ün özelliklerinden biri, Apple Pencil’ın eğme ve azimut desteği biçimindeki geliştirilmiş vurgulu özelliğidir.

  Apple ve Procreate yöneticileri, iPad Pro ve Apple Pencil kullanıcıları için en son özelliğin hem kullanıcılara hem de geliştiricilere sağladığı faydaları vurguladı…

  Apple Pencil’ın üzerine gelme özelliği

  İlk olarak geçen yıl Ekim ayında tanıtılan Apple Pencil vurgulu özelliğinin ilk sürümü, sanatçıları istenen fırça darbesini seçmeye geldiğinde deneme yanılma zahmetinden kurtarmayı amaçlıyordu. Kaydırma özelliği, bir tanesini deneyip geri almak yerine konturun bir önizlemesini sunar, böylece uygulamadan önce sığacak şekilde ayarlayabilirler. kağıt ekran.

  Apple Pencil artık ekranın 12 mm yukarısına kadar algılanıyor ve kullanıcıların işaretlemelerini yapmadan önce önizlemesini görmelerine olanak tanıyor. Bu aynı zamanda kullanıcıların daha hassas bir şekilde çizim yapmasına ve illüstrasyon yapmasına olanak tanır ve kullanıcıların Apple Pencil ile yaptıkları her şeyi daha sezgisel hale getirir.

  Bu özellik Procreate tarafından memnuniyetle karşılandı.

  Procreate CEO’su James Cuda’ya göre Hover özelliği, sanatçıların ve içerik oluşturucuların daha hassas çizim yapmasına yardımcı oluyor. Koda, “Bir sanat eserine bağlı kalmama veya bir sanat eserine zarar vermeme yeteneği dönüştürücüdür” diyor.

  iPadOS 16.4, eğim ve azimut ekler

  iPadOS 16.4 ile kaydırma, eğim ve azimut desteği kazanıyor. Apple’da girdi deneyimi direktörü Leslie Ikemoto dedi TechCrunch Önizleme artık daha doğru ve doğru.

  Ikemoto, “Procreate’e bakarsanız, ekrana dik konumdayken küçük ve ince olan ve ardından gölgelendirme için eğdikçe genişleyen kalem fırçasına sahipler” diyor. “Procreate, eğim ve azimut kullanarak kalem fırçasını ayarlarken çizeceğiniz işaretin tam bir taslağını oluşturabilir. Bu, kullanıcıları için çok büyük bir hızlandırıcıdır.”

  Ne Ikemoto ne de TechCrunch Azimut özelliğinin tam olarak ne yaptığını açıklayın, ancak adından da anlaşılacağı gibi, fırçanın önizlemesini yalnızca kalemin dikey eğimine göre değil, aynı zamanda tutulduğu yatay açıya göre de ayarlıyor; sağa veya sola.

  Apple, geliştiricilerin özellikleri desteklemek için çok az veya hiç çalışma yapmaları gerektiğini de vurguladı.

  Ikemoto, “Kaydırmanın olabildiğince uyarlanabilir olmasını istedik, bu nedenle Magic Keyboard Trackpad’de kullandığımız mevcut API’leri kullandık” diye ekliyor. Bunlar UIPointerInteraction ve UIHoverGestureRecognizer’dır. Uygulamalarında UI işaretçisi etkileşimini zaten benimsemiş olan geliştiriciler, herhangi bir iş yapmadan ücretsiz bir Apple Pencil vurgusu elde ederler. Bu sadece işe yarayacaktır. Kaydırma ile daha kişiselleştirilmiş bir deneyim isteyen geliştiriciler, kalem ucunun konumunu ve kalemin tutulduğu açıyı 3B olarak bildirmek için genişlettiğimiz kullanıcı arayüzünün kaydırma hareketleri.”

  Apple Pencil geliştirmelerinin yanı sıra diğer iPadOS 16.4 özelliklerine buradan göz atın.

  Resim: üreme

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index