More

  Apple patent başvurusunda bulunan Apple Watch bandının rengi değiştirildi.

  Kulağa bilim kurgu gibi geliyor ama Apple, Watch uygulamasından seçilebilen farklı renk kombinasyonlarıyla renk değiştiren bir Apple Watch kayışının patentini aldı.

  Patent ayrıca bandın “sembolleri, şekilleri ve metni” görüntüleme ve bildirimleri belirtmek için çubuk renk değişikliklerini kullanma yeteneğini de açıklıyor…

  Patent, küçük elektrik akımlarına tepki olarak renk ve şeffaflık değiştirebilen bir malzeme olan elektro elementlere sahip bir bandı tarif ediyor.

  Günlük yaşamdaki en yaygın örnek, arabalarda dikiz aynalarının otomatik olarak karartılmasıdır. Bir ışık sensörü, arkadan gözlerinizin kamaştığını algılar ve aynayı kaplayan filmin veya camın opaklığını azaltan bir elektrik akımını etkinleştirir.

  Görmüş olabileceğiniz başka bir örnek, camın şeffaf ve opak modlar arasında anında değiştirilebildiği cam duvarlı toplantı odalarıdır. Bu, panjurlara daha temiz ve daha hızlı bir alternatif olmasını sağlar.

  Aynı teknik, bir malzemede farklı renkleri göstermek için kullanılabilir. Bant içindeki farklı elektrik bölümlerinin seçici olarak etkinleştirilmesiyle, sembolleri, harfleri veya sayıları göstermek için nokta vuruşlu ekrana benzer şekilde kontrol edilebilir.

  Renk değiştiren Apple Watch bandı

  Apple patenti (benekli Açıkçası elmalar), her şeridin renginin bağımsız olarak kontrol edilebildiği üç şeritli tasarım fikrini göstermektedir. Bu, hem düz renklerin hem de şerit desenlerin görüntülenmesini sağlar.

  Apple, elektrik elemanlarını bir dokuya entegre ederek bunu başaracak.

  Patent, örneğin, kıyafetinizle uyumlu olacak şekilde kemerin rengini nasıl ayarlayabileceğinizi açıklar.

  Elektrokromik özellik içeren Apple Watch kumaş bandının patenti, saat kayışına kullanıcıya özel, özelleştirilebilir bir görünüm vermek için 3 farklı bant alanında renk düzenini ve tasarımını değiştirebilen renk ayarlı öğelere izin verir. […]

  Kullanıcılar, çeşitliliği ve stili ifade etmek için saat kayışlarını özelleştirme olanağını beğenebilir. Örneğin, bir kullanıcı, kullanıcının giyim seçimine, diğer giyilebilir malzemelere, çevreye veya diğer tercihlerine bağlı olarak belirli bir renkte bir saat kordonu isteyebilir.

  Apple, insanların bandı fiziksel olarak değiştirerek zaten bunu yapabileceğine dikkat çekiyor, ancak bu buluş, çok çeşitli bantlara sahip olma ihtiyacını ortadan kaldıracak ve onları değiştirme çabasından tasarruf edecek.

  Uygulama tarafından kontrol edilir

  Resimde, renkleri ve desenleri seçmek için kullanılan ve ardından kordonda etkinleştirilen Apple Watch uygulaması gösterilmektedir.

  Patent, bildirimleri belirtmek için bandın rengini değiştirmeyi ve hatta simgeler ve kelimeler gibi bantta içerik görüntülemeyi açıklayarak devam ediyor.

  9to5Mac’i alın

  Bugün elektrik teknolojisi yaygın olsa da, Apple’ın patentinde açıklanan uygulama bugüne kadar gördüğüm her şeyden çok daha karmaşık.

  Her zaman Apple’ın pazara asla ulaşamayan şeyler için patent oluşturduğu konusunda uyarıyoruz ve bu da onlardan biri olabilir. Bunun nedeni yalnızca böyle bir projede yer alan teknik zorluklar değil, aynı zamanda değiştirilebilir saat kayışları satmanın Cupertino için çok karlı bir yan iş olma potansiyeline sahip olmasıdır.

  Giyimle koordine etmek için birden fazla bant satın alan insanlar ile bu ürünü satın alacak demografi arasında açıkça büyük bir örtüşme var. Bu olursa, olmasını bekleyin çok sevgili

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba