More

  Apple ortağı, iPhone için olası uydu internet özelliklerini ima ediyor

  Geçen sonbaharda iPhone 14 ile Apple, kullanıcıların acil servisleri aramasına ve hücresel bağlantı olmadan SMS mesajları göndermesine olanak tanıyan yeni bir uydu Acil SOS özelliğini tanıttı. Apple, uydu teknolojisi konusunda Globalstar ile birlikte çalışıyor ve yeni bir FCC dosyalamasında Globalstar, iPhone’un uydu özelliklerini genişletmenin ipuçlarını veriyor.

  Apple’ın duyurusundan hemen önce, T-Mobile ve Starlink ayrıca, mevcut iPhone’lara ve Android cihazlara doğrudan Starlink bağlantısı getirmeye yönelik belirsiz planları duyurmak için bir araya geldi. Sonraki bir FCC başvurusunda T-Mobile, “Bugünün tüketici cihazları her yerdeki MSS (Mobil Uydu Hizmeti) sinyallerinin alımını desteklemiyor” diye yazdı.

  SpaceX ve T-Mobile, ortaklıkları aracılığıyla uzaydan veya SCS’den ek kapsama alanı sağlamayı teklif ediyor.

  T-Mobile ve SpaceX’in gösterdiği gibi, SCS özellikle çekici çünkü tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu donanım üzerine kurulu; Karasal sinyal almadıkları alanlarda aynı ekipmanı kullanarak uydu sinyallerini alacaklardır. Kamu yararı, MSS kullanımına adanmış ek spektrum kullanımını destekleyebilirken, günümüzün her yerde bulunan tüketici cihazları, MSS sinyallerinin alınmasını desteklemeyecektir.

  PCMag tarafından bu hafta tespit edilen yeni bir dosyalamada Globalstar, T-Mobile’ın günümüzün tüketici cihazlarının MSS kullanarak uydu aramasını desteklemediği yönündeki iddiasını geri çekiyor.

  Globalstar halihazırda, kitlesel pazardaki tüketici cihazlarında acil durum iletişimi için doğrudan cihaza MSS’yi desteklemektedir ve kırsal ve uzak alanlar da dahil olmak üzere küresel olarak kamu yararına olağanüstü faydalar sağlamaktadır. 2022’de Apple Inc. Artık iPhone 14 cihaz ailesinin kullanıcılarına sunulan Globalstar’ın MSS ağını kullanan, devrim niteliğinde doğrudan telefona özelliği “Uydu üzerinden Acil SOS” duyurdu.

  Apple’ın uydu aracılığıyla Acil SOS özelliği, kullanıcıların bu aygıtlardaki MSS alıcı-vericileri aracılığıyla acil durum iletişimi başlatmasına olanak tanır ve kullanıcı ile kamu güvenliği müdahale personeli arasında iki yönlü mesaj iletişimini destekler.

  Bu özellik, kullanıma sunulduğundan beri birçok hayat kurtarıcı kurtarmaya yol açmıştır.

  Globalstar, MSS’yi kullanarak gelecekte uydu teknolojisi uygulamalarını da geliştirebileceğini belirterek devam ediyor.

  Globalstar MSS, bir ürünü desteklemek için zaman içinde gelişmeye devam edecektir. Lisanslı yelpazede büyüyen doğrudan telefona özellikler ve hizmetler paketiSonuç olarak, dünya çapında yüz milyonlarca insan, iletişimin kritik olduğu ve karasal bir ağın mevcut olmadığı durumlarda Globalstar bağlantısına parmaklarının ucunda sahip olacak.

  Bunu göz önünde bulunduran Globalstar, SCS’nin “Amerika Birleşik Devletleri içinde ve dışında diğer uydu sistemlerine zararlı enterferansa neden olmamasını” sağlamak için FCC’ye de çağrıda bulunuyor.

  9to5Mac’i alın

  Globalstar’ın iPhone kullanıcıları için uydu arama özelliklerine yatırım yapmaya devam etme planlarını doğruladığını duymak hiç de şaşırtıcı değil. Ne de olsa Apple, uydu iletişim altyapısını desteklemek ve geliştirmek için 450 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırımın önemli bir kısmı doğrudan Globalstar’a gidiyor.

  İlginç olan, Globalstar’ın yanıtının, akıllı telefon kullanıcılarına uydu internet bağlantısı sağlamaya çalışan T-Mobile ve Starlink’e yönelik olması. Globalstar, MSS teknolojisi ile aynı şeyi yapma planlarının ipuçlarını mı veriyor? Öyle görünüyor.

  Şu anda, uydu acil durum SOS hizmeti, SMS mesajları gönderme, konum verilerini paylaşma ve acil servislerle iletişim kurma becerisini desteklemektedir. Özellik iki yıl boyunca ücretsiz ve Apple’ın bu süre sona erdiğinde bir abonelik hizmeti planlaması gerekiyor. Uydu özellikleri internet bağlantısı ve telefon görüşmelerini de içeriyorsa, ödeme yapma fikri daha cazip hale geliyor.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba