More

  Apple, operatör bağlantısı olmadan satın alınan iPhone’lar için Apple Card’a fon sağlamayı durduracak

  Apple, iPhone alıcıları için Apple Card aylık taksitli alışveriş seçeneğinde büyük bir değişikliğe gidiyor. Apple, Ağustos ayından itibaren artık müşterilerin Apple Card finansmanı kullanarak SIM’siz iPhone modelleri satın almalarına izin vermeyeceğini söylüyor. Bunun yerine AT&T, T-Mobile veya Verizon ile operatör bağlantısı gerekecektir.

  Bu hikaye Mosyle tarafından desteklenmektedir.Apple’ın tek birleşik platformu. Mosyle, beş farklı uygulamayı tek bir Apple platformunda tamamen entegre eden ve işletmelerin ve okulların tüm Apple cihazlarını kolayca ve otomatik olarak dağıtmasına, yönetmesine ve korumasına olanak tanıyan tek çözümdür. 38.000’den fazla kuruluş, her gün milyonlarca Apple cihazının dağıtımını, yönetimini ve güvenliğini otomatikleştirmek için Mosyle çözümlerinden yararlanıyor. Bugün ücretsiz bir hesap isteyin Ve Apple filonuzu inanması zor bir fiyata nasıl otomatik pilota geçirebileceğinizi öğrenin.

  Daha önce Apple, alıcıların “Daha sonra bir operatörle iletişime geç” seçeneğini kullanarak bir iPhone satın almalarına izin veriyordu. Bu seçenek, kullanıcıların iPhone’u hücresel bağlantı olmadan veya istedikleri herhangi bir taşıyıcı aracılığıyla kullanmakta özgür oldukları anlamına gelir. Örneğin, bu seçenekle satın aldığınız bir iPhone’u Mint Mobile veya Google Fi gibi bir operatöre bağlayabilirsiniz.

  Ancak, 15 Ağustos’tan itibaren Apple, aylık Apple Card taksitleriyle satın alınan tüm iPhone’ların kurulum sırasında AT&T, T-Mobile veya Verizon’a bağlı olmasını gerektirecektir. Bu, Apple Card aylık taksitleriyle satın alınan iPhone’ların başka operatörlerle kullanılmasını etkili bir şekilde engeller.

  Apple Card’a aylık taksitlerle yapılan alışverişlerde “operatörü sonra ara” seçeneği sunulmayacaktır. Bu, Apple Store’lardan satın alınan iPhone’larda zaten geçerliydi, ancak artık çevrimiçi satın alımlar için de geçerli. iPhone’ların kilidinin açık kalacağını ancak kurulum sırasında bir operatör bağlantısının gerekli olacağını unutmayın.

  Elma açıklıyor:

  Taşıyıcı bağlantılı iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri, eSIM ile aktivasyona hazır olarak gelecek ve fiziksel bir SIM karta ihtiyaç duymadan hücresel ses ve veri hizmetine bağlanabilecek.

  Yeni iPhone’unuzu çevrimiçi satın aldığınızda AT&T, T-Mobile veya Verizon ile etkinleştirmeye izin verme adımlarını tamamlarsanız, kullanıma hazır hale gelir. Sadece açın ve kurmak ve operatörünüzle etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin. Bir eSIM ile etkinleştirmek için kurulum için Wi-Fi’ye ihtiyacınız olacak.

  iPhone’unuzu satın alırken “Daha sonra bir operatörle iletişime geç” seçeneğini seçtiyseniz, cihazınızı teslim aldığınızda hizmetinizle birlikte etkinleştirebilirsiniz. SIM’inizi aktarmanız istenirse, önceki iPhone’unuzdan hizmet aktarmak için ekrandaki talimatları izleyin.

  Apple, duyuruyu iPhone satın alma web sayfasında küçük bir dipnotla yaptı. Aynı yazıda Apple, Apple Watch için aylık Apple Card taksit süresinin 24 aydan 12 aya düşürüleceğini de belirtiyor:

  Şu anda yalnızca Apple Store konumlarından ACMI kullanılarak yapılan tüm iPhone satın alma işlemleri için AT&T, T-Mobile veya Verizon’a bir operatör bağlantısı gereklidir. 15 Ağustos 2023 itibariyle, ACMI kullanılarak yapılan tüm iPhone satın alma işlemleri için AT&T, T-Mobile veya Verizon’a bir operatör bağlantısı gereklidir.

  15 Ağustos 2023’ten itibaren, yeni Apple Watch satın alımları için ACMI taksit süresi 24 aydan 12 aya değişecektir.

  Apple Card ile finansman yaparken mevcut seçenekler. 15 Ağustos’tan itibaren “Herhangi bir operatörle iletişime geçin” seçeneği kaybolacak.

  9to5Mac’i alın

  iPhone finansman seçeneklerindeki bu değişiklik merak ediliyor. Ayrıca, Apple’dan iPhone satın alma işleminizi Citizens Bank’tan alacağınız bir krediyle de finanse edebilirsiniz. Ancak bu, kullanıcıların kredi başvurusunda bulunmalarını, kredi kontrolünden geçmelerini ve zaten bir Apple Card hesabına sahip olsalar bile potansiyel olarak kredi puanlarını etkilemelerini gerektirir.

  Apple’ın bu değişikliği kısmen, Apple Card’ın aylık taksit seçenekleri nedeniyle bağlantılı iPhone satın alan müşterilerin sayısında bir düşüş fark etmiş olabilecek operatörlerin muhalefeti nedeniyle yaptığını düşünüyorum. Ancak Apple, değişiklik için herhangi bir resmi neden belirtmedi.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index