More

  Apple neredeyse tvOS 15’i unutuyordu, ama işte yenilikler

  WWDC21’deki açılış konuşması sırasında Apple, iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey ve watchOS 8’in yeni sürümünü tanıttı, ancak tvOS 15’in adından hiç bahsetmedi. Etkinlik sırasında tvOS 15’e odaklanılmamasına rağmen, bu yıl Apple TV’ye gelecek yeni özellikler var.

  geçen hafta 9to5MactvOS’un homeOS olarak yeniden adlandırılacağı gelecek hakkında yazdım. Bunun olacağına inanmak için birkaç neden vardı: Apple, sahnede Apple TV ve HomePod yazılımı hakkında konuşmak için asla zaman ayırmıyor ve gizemli “homeOS” işlev uygulaması WWDC21’den hemen önce bulundu.

  tvOS’tan homeOS’a bu geçişle ilgili sonucum ne olursa olsun, Apple’ın WWDC21’de yaptığı şey, Apple TV yazılımından vazgeçmek oldu. Örneğin, şirket ev ekosistemine çok önem verdi, ancak tvOS’a gerektiği gibi vermedi. Apple, geçen ay Apple TV 4K donanımını güncellediğini unutmuş gibi.

  Açılış konuşması sırasında meslektaşlarım ve ben, yeni Apple TV’ye gelen uzamsal ses özelliğinin tvOS 15 hakkında duyacağımız hemen hemen her şey olduğunu söyledik ve maalesef haklıydım.

  Bir dakikadan az zaman geçti ve ancak açılış konuşmasının sonunda tvOS’un bir yıl daha süreceğini biliyorduk. Aslında, bunun aslında tvOS 15 olarak adlandırılacağını öğrenmek için Apple’ın geliştirici web sayfasının canlı yayına girmesini beklememiz gerekti.

  tvOS 15’e ne oldu? Bunda yeni olan ne var?

  WWDC 2021 duyuruları

  Bir açılış konuşmasından sonra Apple, reklamlarıyla ilgili yazılı bilgilerle genellikle daha ayrıntılıdır. Şirket, Apple Newsroom’daki tüm yazılım güncellemeleri hakkında birkaç makale yayınladı, ancak tvOS’ta hiçbir makale yayınlamadı. Resmi sitesinde iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey ve watchOS 8 için önizlemeler yer alıyor.

  tvOS 15 için belirli bir önizleme veya tanıtım resmi bulamadım. Ancak bu sabah yeni özelliklerin nerede olduğunu buldum: yeni Apple TV 4K sayfasının “Bu Sonbaharda Geliyor” bölümünün altında.

  Her iki durumda da, Apple’ın web sitesine göre, bu sonbaharda tvOS 15’e gelmesini umduğumuz yedi özellik:

  • Paylaşımlı Oyun: iPhone, iPad veya Mac’inizde bir FaceTime araması sırasında film veya şov izleyin, ardından izleme deneyiminizi büyük ekranda paylaşmak için Apple TV’nizi ekleyin.
  • Hepinize: Evdeki herkesin izlemek için sabırsızlanacağı bir şey bulmak için Apple TV uygulamasında yeni bir satıra göz atın.
  • seninle paylaştı: Mesajlar aracılığıyla paylaşılan filmler ve şovlar, Apple TV uygulamasında yeni bir satırda görünür.
  • Uzaysal ses: Sizi çevreleyen sesle tiyatro benzeri bir deneyim için AirPods Pro veya AirPods Max ile dinleyin.
  • AirPods Akıllı Yönlendirme: AirPod’larınızı sihirli bir şekilde bağlamak için ekranda otomatik bir bildirim alın.
  • HomeKit Kamera geliştirmeleri: Evdeki birden fazla kamerayı aynı anda Apple TV’nizde görüntüleyin.
  • Odayı Dolduran Stereo Ses: İki HomePod mini hoparlörü Apple TV 4K ile eşleştirin ve izlediğiniz her şeyde zengin, dengeli sesin keyfini çıkarın.

  tvOS ve tvOS 15’in geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba