More

  Apple Music ticari markası, canlı performansları, mahkeme kurallarını kapsayamaz

  Cupertino’nun sahibi olduğu Apple Music markası, trompetçinin başvurusu üzerine canlı performansları kapsamıyor…

  Apple Müzik ticari markası

  Apple, müzik akışı hizmeti için bir dizi farklı kategoride ticari marka başvurusunda bulundu. Bunlar, kaydedilmiş müzik ve canlı performansların yanı sıra giyim ve ticari ürünleri içerir.

  Apple Jazz markasını 1985’ten beri konserlerinde kullanan trompetçi Charlie Bertini, canlı performanslarda kullanıldığında iki markanın karıştırılacağını iddia ederek itiraz etti.

  Bir ABD Ticari Marka Ofisi mahkemesi, isimlerin her ikisine de izin veremeyecek kadar benzer olduğunu kabul etti, ancak Apple’ın 2007’de Beatles’ın Apple Corps’tan satın aldığı ticari marka üzerinde önceki hakka sahip olduğunu tespit etti. Beatles, Apple Music ticari markasını tescil ettirdi. müzik 1968’de kaydedildi. Böylece mahkeme Apple lehine karar verdi.

  Mahkeme kararını bozdu

  Bertini kararı temyiz etti, w Reuters Yargıtay’ın şimdi kararı bozduğunu belirtti.

  ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Apple’ın, Beatles’ın müzik şirketi Apple Corps Ltd.’nin eski bir ticari markasına sahip olması nedeniyle, trompetçi Charlie Bertini’nin “Apple Jazz” ticari markasının hakları üzerinde önceliğe sahip olduğu iddiasını reddetti. […]

  Apple’ın canlı performanslar için sahip olduğu marka haklarını, farklı bir ürün sınıfı olan ses kayıtları için Apple Corps markasına “devredemeyeceğini” söyledi.

  Bu, Apple’ın canlı konserler için Apple Music ticari markasını kullanamayacağı anlamına gelmez, ancak şirketin bu kullanım için ticari marka korumasına sahip olmayacağı anlamına gelir.

  Apple, yazı yazarken karar hakkında yorum yapmadı. Bununla birlikte, Apple, 2017’de yıllık Apple Müzik Festivali’ni bıraktıktan sonra karar çok önemli olmayabilir.

  Resim: elma

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index