More

  Apple Music markası, şirket tarafından yapılan taktiksel bir hatadan sonra reddetti

  Apple Music ticari marka başvurusu reddedildi bütünüyleCupertino şirketi canlı müzik performansları için isim koruması eklemeye çalıştıktan sonra…

  arka plan

  Apple, şirketin adını bir bütün olarak ticari marka haline getirmekte uzun süredir sorun yaşıyor. Bunun nedeni, Beatles’ın 1968’den beri plak şirketleri Apple Corps’un ticari marka haklarına sahip olmasıdır.

  Apple sonunda 2007’de ticari markayı satın alarak bu sorunu çözdü. Beatles’ın orijinal kaydı “müzik içeren gramofon kayıtları” ve “müzik içeren ses CD’leri” kategorilerini içerdiğinden, Apple, Apple Music için ek ticari marka başvurusu sunacak güçlü bir konumdaydı. .

  Ancak şirket, bu marka için başvururken canlı müzik performanslarını dahil etmeye çalıştı ve bu da bir itiraza yol açtı.

  Apple Jazz markasını 1985’ten beri konserlerinde kullanan trompetçi Charlie Bertini, canlı performanslarda kullanıldığında iki marka arasında karışıklık olacağını öne sürerek itiraz etti.

  Bir Amerika Birleşik Devletleri Ticari Marka Ofisi mahkemesi, isimlerin her ikisine de izin vermeyecek kadar benzer olduğunu kabul etti, ancak Apple’ın ticari marka üzerinde önceden bir hakka sahip olduğunu tespit etti.

  Ancak Bertini temyize gitti ve kazandı. ABD Federal Temyiz Mahkemesi, Apple’ın canlı performanslara ilişkin ticari marka haklarını, farklı bir mal sınıfı olan ses kayıtları için Apple Corps ticari markasına “işleyemeyeceğine” karar verdi.

  Apple Music markası reddetti

  Apple geçen ay mahkemeye, canlı performanslar kategorisinin kaldırılmasını istediğini ve böylece diğer kategorilerde Apple Music ticari marka başvurusuna devam edebileceğini söyleyerek duruşmanın eski haline getirilmesi için dilekçe verdi.

  ama, IPWatchDog Mahkemenin bu talebi reddettiğini unutmayın. Bu, Apple’ın yalnızca canlı performansları dahil etme teklifini kaybetmekle kalmayıp, aynı zamanda kaybettiği anlamına gelir. tamamen uygulandı Apple Music ticari markasına sakıncalı.

  ABD Federal Temyiz Mahkemesi (CAFC) bugün Apple, Inc.’in talebini reddetti. Haziran ayında mahkemenin, teknoloji şirketinin APPLE MUSIC ticari markasını tescil ettirme başvurusunu etkili bir şekilde bozan bir kararı yeniden değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

  Diğer bir deyişle, hak sahibi olmadığı bir sınıfa başvurmaya çalıştığı için, marka başvurusu bir bütün olarak reddedilmiştir.

  9to5Mac’i alın

  Geriye dönüp bakıldığında, Apple muhtemelen meydan okunduktan sonra canlı müzik kategorisini uygulamadan çıkarmalıydı. Başvuru süreci daha sonra bu olmadan devam edebilir ve geri kalan her şeye neredeyse kesinlikle Apple Music markası verilecektir.

  Halihazırda, şirket herhangi bir ticari marka korumasını kaybetmiştir.

  Ancak, bu büyük ölçüde akademiktir. Başka biri Apple Music adını deneyecek ve kullanacak kadar aptalsa, bir şirketin diğerine bağlı olduğu izlenimini vermeye çalıştığı “geçmeye” karşı bir yasa da dahil olmak üzere şirketin izleyebileceği başka yasal yollar vardır. Pratik olarak konuşursak, canlı şovlar olsun ya da olmasın, Apple Music adını herhangi bir şey için kullanan başka birini görmeyeceğiz.

  Fotoğraf montajı: Alexander Shatov/Unsplash; pngimg/CC4.0

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba