More

  Apple Music kullanıcıları, kitaplıklarında görünen veri kaybından ve rastgele içerikten şikayet ediyor

  Apple Music kullanıcıları, diğer kişilerin çalma listelerinin kitaplıklarında görünmesine neden olan bariz bir veri sızıntısı hatasından şikayet etmek için Reddit’e gidiyor. Sorun, rastgele şarkıların eklenmesi veya çıkarılmasıyla mevcut çalma listelerini de etkiliyor gibi görünüyor.

  Apple Music verileri eşleşmiyor

  Bu sorunun, verilerin kullanıcılar arasında karıştığı bir tür Apple Music veya iCloud senkronizasyon sunucusu sorunu olması muhtemeldir. Apple Music veya iCloud hesaplarınızın herhangi birinin saldırıya uğradığına dair bir kanıt yok. Apple Music kitaplıklarında rastgele çalma listeleri ve başka biri tarafından düzenlenmiş mevcut çalma listelerini gördüklerinde, etkilenen kullanıcılar için hala can sıkıcı.

  Kullanıcı ayarlarına bağlı olarak çalma listelerine eklenen şarkılar otomatik olarak kitaplığınıza da eklenebilir. Bu, bu sorundan etkileniyorsanız ve hesabınız aracılığıyla değiştirilmiş veya eklenmiş rastgele çalma listeleriniz varsa, tüm Apple Music kitaplığınızı da etkileyebileceği anlamına gelir.

  Reddit’teki bir kullanıcı, bundan “Apple Music sunucularının kendisinde gerçekten korkunç bir hata” olarak söz ediyor. Sorun, Mac veya diğer Apple sistemlerini değil, yalnızca iPhone’daki Apple Music’i etkiliyor gibi görünüyor.

  Bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok ve bu sonuna kadar Kötü haber. Bazı insanlar yıllarca tamamen çöpe atılmış çalma listelerine sahipti – eklenen veya kaldırılan şarkılar, çalma listelerinin kendileri silindi vb. Apple, içeriği buluta dayalı olarak yedeklemek için kolay bir yol sağlamaz, bu nedenle bozarlarsa sonsuza kadar devre dışı bırakılır.

  Bir Reddit kullanıcısı, hesabının “6 ay geri çekildiğini” söyledi. Son içeriğin çoğu gitti ve başka bir kullanıcının rastgele içeriğiyle değiştirildi:

  Sanki kitaplığım 6 ay falan geri alınmış gibi. Çok şey tamamen gitti. Birden fazla kişisel çalma listesi gitti ve bir grup rastgele çalma listesi belirdi. Hesabım saldırıya uğramadı, iki faktörü etkinleştirdim ve apple hesabımda başka garip bir şey yok.

  İnsanların çalma listelerini sildim ama sonra çalma listelerimin de gitmiş olduğunu fark ettim. Bu oynatma listeleri sonsuza kadar gitmiş olsaydı çok üzülürdüm. bu kabul edilemez

  Etkilenen Apple Music kullanıcılarından Reddit’te ortaya çıkan bir dizi ileti dizisiyle sorunun kapsamı artıyor gibi görünüyor.

  Apple Music kullanıcılarının Reddit’te belirttiği gibi olası bir çözüm, iCloud ile Apple Music arasındaki senkronizasyon durumunu sıfırlamaktır. Bunu, iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasına giderek, üst kısımdaki Apple Kimliğinize dokunarak, iCloud’u seçerek ve Tümünü Göster’e dokunarak yapabilirsiniz. Burada, cihazınızda iCloud kullanan farklı uygulamaların bir listesini göreceksiniz. “Apple Music”i bulun ve iCloud senkronizasyonunu tekrar açın.

  Şu an itibariyle, bu Apple Music sorunu Apple tarafından tanınmamaktadır. Herhangi bir şey söylerlerse veya etkilenen kullanıcılar sorunların çözüldüğünü söylerse bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

  fırsatı takip et: twitterVe Instagram ve Mastodon

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba