More

  Apple, küçük LED ekranlı yeni ürünler için bir “Aktif Geliştirme Programı” yürütüyor

  Günün erken saatlerinde, bir rapor elektrik MiniLED’in halefi olan miniLED ekranlı bir üründen eser yokken ilk OLED MacBook’un ertelendiği öne sürülmüştü. Şimdi, Nikkei Asia’dan bir hikaye, Apple’ın bu teknolojiye sahip yeni ürünler için “aktif bir geliştirme programı” içinde olduğunu söylüyor.

  Apple’ın bugünden itibaren sadece Mac’lere ve iPad’lere bir mikro LED ekran eklediği söylentisi değil, aynı zamanda mikro LED ekranın doğal evrimidir. Nikkei Asia’nın bugünkü raporunda Hideaki Ryugen, OLED ve mini-LED arasındaki farklardan bahsediyor:

  Özellikle tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için orta büyüklükteki OLED paneller, akıllı telefonlar için küçük panellerden daha büyük bir üretim zorluğu oluşturuyor. Sınırlı üretim hacmi, bu tür gösterilerin yüksek maliyetlerine katkıda bulundu.

  Bu arada küçük LED ekranlar, seri üretilen geleneksel LCD ekranlarla aynı bileşenlerin birçoğunu paylaşarak maliyetleri düşürürken OLED ekranlara yakın görüntü performansı elde ediyor.

  Mini LED ekranlar ayrıca daha iyi parlaklığa sahiptir. En yeni MacBook Pro ve iPad Pro, OLED donanımlı iPhone 13 Pro’dan %30 daha fazla olan 1.600 nite kadar parlaklık seviyelerine sahiptir.

  Bu makalede Nikkei Asia, minyatür LED’lerin genişliğinin tipik olarak “yaklaşık 100 mikron ila birkaç yüz mikron” arasında değiştiğini, iPad Pro’nun ise “yaklaşık 200 mikron” olduğunu belirtiyor. Ardından, hikayenin sonunda Nikkei, Apple’ın gelecekte hala bir mikro LED ekrana baktığına dair ufak tefek bilgiler veriyor:

  Uzun vadede, endüstri uzmanları, filtre kullanmadan ana renkleri ifade edebilen, boyutu 100 mikrondan daha küçük olan daha küçük mikro LED’lerin ortaya çıkmasını bekliyor.

  Apple, küçük LED ampulleri satın aldı ve bu alanda aktif bir geliştirme programına sahip olduğu söyleniyor.

  Analist Ming-Chi-Kuo, Ağustos ayında yayınlanan bir raporda, 2023-2024 yılları arasında “Mikro LED üretim maliyetinin önemli ölçüde artacağını” ve “2023’ten itibaren pazarın odak noktası olacağını” söyledi.

  “Apple’ın Mikro LED teknolojisini geliştirdiğine inanıyoruz, ancak üretim programı henüz onaylanmadı. Ayrıca, LED ışığı başarılı olursa, daha fazla şirketin Mikro LED tasarımına, araştırma ve geliştirmesine yatırım yapmasına ve Mikro LED’i gerçekleştirmesine yardımcı olacağına inanıyoruz.” seri üretim.”

  Apple, mini LED ve mikro LED’e güvenen tek kişi değil. Örneğin, Apple ekranları yapan Samsung, TV’leri için her iki teknolojiye de bahse giriyor. Bilgisayarınızda veya tabletinizde bu teknolojilerden birinin bulunması an meselesi olabilir.

  sırasında elektrik Rapor, Apple’ın bir OLED iPad ve bir OLED MacBook Pro geliştirdiğini iki kez doğruladı, bunların her ikisi de ertelendi veya iptal edildi, çünkü Kuo’ya göre yaklaşmakta olan iPad Air’in OLED ekranı olmayacağına dair söylentiler var.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun