More

  Apple, iPhone’un yatay ana ekranını nasıl yeniden tasarlayabilir?

  Birkaç yıl önce Apple, iOS için yatay ana ekran arayüzünü yalnızca “Plus” telefon modellerinde tanıttı. iPhone X ve sonraki telefonların ortaya çıkmasıyla, Apple bu seçeneği tamamen terk etti, bu da iPhone’un ana ekranını yalnızca dikey yönde görüntüleyebileceğiniz anlamına geliyor.

  Bu hafta, Basic Apple Guy, iPhone 14 Pro Max’in yatay ana ekranının nasıl görünebileceğiyle ilgili yeni bir konsept yayınladı…

  Apple, yatay bir ana ekran tasarımı eklemeyi yeniden düşünmeli mi?

  Konsept, Apple’ın mevcut iOS 16 tasarımını yatay yönlendirmeyi destekleyecek şekilde nasıl uyarlayabileceğini öngörüyor. Buna widget desteği, dinamik ada ve daha fazlası dahildir. Örneğin, widget’lar, Apple’ın iPad için zaten yaptığına benzer şekilde otomatik olarak yatay arayüze uyum sağlar.

  iPhone’un ana ekranının yatay versiyonu muhtemelen niş bir özellik olsa da, hala birkaç potansiyel kullanım durumu var. Özellikle peyzaj tasarımı, ofislerine iPhone’larını ayakta ve yüzer bir tasarımla yerleştiren kişiler için faydalı olabilir. Yatay arayüz, araba montajları için de yararlı olabilir.

  Temel Apple Guy ayrıca yatay ana ekran tasarımının videolar ve çoklu görev özellikleri için nasıl yararlı olabileceğini de gösterir:

  Video yer paylaşımları ve çoklu görev, yatay bir ana ekran için ideal kullanım durumları haline gelir. Videolar artık ana ekranla erişimi ve etkileşimi korurken genişleme konusunda daha büyük bir yeteneğe sahip.

  Ek olarak, iPhone’un yüksekliği genişliğinin iki katından fazla olduğu için yatay yönlendirme, yan yana çoklu görev uygulamaları sağlamak için en uygun ortamı sağlar. iPad’de olduğu gibi, iPhone uygulamaları ekranın soluna veya sağına atanabilir, yana itilebilir veya tamamen kapatılabilir. Bu, iPhone’a hafif çoklu görevler için her zamankinden daha fazla seçenek sunar.

  Apple’ın mevcut iPhone modeline yatay bir ana ekran seçeneği ekleme niyeti olup olmadığı henüz belli değil. Ama yine de, iPad’de gördüğümüz gibi, widget’lar sorun olmamalı. Ayrıca, Pro olmayan bir iPhone “Plus” modelinin eklenmesinin, Apple’ın yatay ana ekran fikrini yeniden gözden geçirmesi için daha fazla neden olduğunu da iddia edebilirsiniz.

  Temel Apple Guy’ın tüm konseptine ve tüm çalışmalarına web sitesinden göz atabilirsiniz. Muhteşem çalışmalarını takdir ediyorsanız ve desteklemek istiyorsanız işte size bir kavanoz tavsiyesi.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba