More

  Apple, iPhone’u USB-C’ye bile dönüştürmedi ve AB şimdiden şikayet ediyor

  Bu yıl, MFi olmayan kablolar için veri ve şarj hızları söz konusu olduğunda Apple’ın henüz piyasaya sürülmemiş iPhone 15’teki USB-C’sinin sınırlı olacağını tahmin eden söylentiler gördük. Bunu önlemek için – en azından Avrupa Birliği için – Komiser Thierry Breton, olağan iPhone etkinliğinden dört ay önce Apple’a bir uyarı verdi.

  Şubat ayında, sızıntı yapan ShrimpApplePro’nun, Apple’ın sonbaharda iPhone 15 lansmanından önce iPhone için seri üretim USB-C (MFi) kabloları olduğunu tahmin ettiğini duyduk. Bununla birlikte, bunun bir kısmı, sertifikasız kabloların “veri ve şarj hızında sınırlı olacağı” beklentisini de içeriyordu.

  Ardından Mart ayında, güvenilir analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın USB-C ve iPhone 15 ile daha yüksek şarj hızlarına izin vereceğini, ancak Apple sertifikalı veya sertifikasız kablolar için izin vermeyeceğini doğruladı.

  Avrupa Birliği Komisyonu, Apple USB-C söylentilerini not aldı ve sınırlı USB-C kabloları olasılığını aşmaya çalışma adımını attı.

  MacRumors aracılığıyla Zeit Online’ın bildirdiğine göre AB’nin Sanayiden Sorumlu Komiseri Thierry Breton, dpa tarafından görülen bir mektupta Apple’a bir uyarı yazdı. Britton, Apple’ın iddia edilen planıyla ilgili son basında çıkan haberlere atıfta bulundu ve basitçe “şarj cihazlarıyla etkileşimi kısıtlamanın kabul edilemez” olacağını söyledi.

  Raporda ayrıca AB Komisyonu’nun Mart ayında Apple’a “bireysel şarj gereksinimlerini karşılamayan cihazların AB pazarında onaylanmayacağını” hatırlattığı da belirtiliyor.

  Brüksel makamının, 2023’ün üçüncü çeyreğine kadar AB’nin Standartlaştırılmış Şarj Cihazları Direktifinin “tek tip yorumu” hakkında bir rehber yayınlamayı hedeflediği söyleniyor.

  9to5Mac’i alın

  Teknik olarak, bunu gerektiren AB mevzuatı 28 Aralık 2024’e kadar yürürlüğe girmeyecek, bu nedenle Apple muhtemelen bir yıl boyunca iPhone 15 ve hatta biraz da iPhone 16 ile istediğini yapabilir.

  AB mevzuatı şirketi sıkılaştırırken Apple’ın kaderi daha da karıştırmayı seçip seçmediğini veya AB’nin uyarısını dikkate alıp almadığını bekleyip görmemiz gerekecek.

  Bunu bir sorun haline getirmeyecek veya zamana duyarlı hale getirmeyecek bir diğer faktör, Apple’ın gelecekte ihtiyaç duyacağı herhangi bir alan için yazılım güncellemeleri aracılığıyla herhangi bir USB-C sınırlamasını kaldırma olasılığıdır.

  İlgili:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba