More

  Apple Glass, 2026’da Piyasaya Sürülebilir – Olağandışı Bir Rapor

  Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan beklenmedik bir rapor, Apple Glass’ın lansmanının 2026 veya 2027 gibi erken bir tarihte olabileceğini öne sürüyor.

  Rapor, Apple gözlüklerinin büyük miktarlarda üretilmeyeceğine odaklanırken önce Bu tarihler, ürünün abilir Sadece üç veya dört yıl sonra, beklediğimize göre mantıksız görünüyor …

  arka plan

  Apple’ın uzun süredir iki farklı AR/VR giyilebilir cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor: Reality Pro markalı olabilecek bir karma gerçeklik başlığı ve genellikle Apple Gözlük olarak adlandırılan daha az müdahaleci bir artırılmış gerçeklik cihazı.

  Birinci nesil Reality Pro kulaklığının WWDC’de ön izlemesinin yapılması ve yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Çok pahalı bir cihaz (2-3 bin dolar) olması bekleniyor ve esas olarak geliştiricilere ve diğer profesyonel kullanıcılara yönelik. Bunu daha sonra tüketiciye yönelik uygun fiyatlı bir modelin takip etmesi bekleniyor.

  Apple Glass tamamen farklı bir konsept. Burada beklediğimiz şey, biraz geleneksel reçeteli gözlüklere benzeyen ve Apple Maps yönergeleri ve bildirimleri gibi artırılmış gerçeklik içeriğinin üzerine bindirilebilen giyilebilir bir cihaz.

  Apple gözlük lansmanı

  Kuo’nun yatırım notu şunları söylüyor:

  Apple Gözlükleri (AR/MR kulaklıklar değil) […] En erken 2026 veya 2027’de seri üretime girecek.

  Bunun neden bu kadar olası görünmediğini daha önce açıklamıştık.

  Şu anda, Apple Gözlükleri harika bir proje. Tüm gün pil ömrü olan, numaralı gözlüklere benzer bir form faktörüne sahip ve bir tüketici ürünü (hatta bir Apple ürünü) olacak kadar uygun fiyatlı bir cihazda kendilerinden beklenen her şeyi yapmalarını sağlamak, yaygın olarak İddialı bir proje. Her zaman uzun yıllar alacak bir şey: Apple’ın birinci nesil veya ikinci nesil ahizesini hızlı bir şekilde takip etmesi asla mümkün değildi.

  İşlevsellik açısından beklenenden belirgin şekilde daha az iddialı olan birinci nesil bir ürüne sahip olmanın imkansızlığı her zaman vardır, ancak bu pek de Apple’ın tarzı gibi görünmüyor. Yarım saatlik pil ömrüne sahip hantal bir cihaz başlatılmayacaktır. Apple, işini doğru yapana kadar oturup beklerken şirket, diğer markaların erken ödeme ürünlerini piyasaya sürmesine izin verme eğiliminde.

  Kuo’nun raporunun ana konusu, kamera lenslerinin daha küçük alanlara sığmasını sağlamak için tasarlanmış yeni bir teknoloji olan metalik lenslerle ilgili. Mevcut lensler kavisli yüzeyler ve büyük derinlik gerektirirken, metalik lensler bir kağıt yaprağından daha ince olabilen düz lenslerdir.

  Kuo, iPhone gibi birinci sınıf cihazlarda metalik lenslerin kamera lenslerinin yerini almasının birkaç yıl alacağını söylüyor. Öne bakan kameralarda metalik lensleri en erken 2028 ila 2030 aralığında ve o zaman bile yalnızca alt uç cihazlarda göreceğiz.

  Ancak Kuo, Apple’ın Face ID paketi için gelecek yıl Metalenses’e geçmeye başladığını görmeyi bekliyor.

  Tedarik zincirinin, iPad’in Face ID Tx için plastik merceğinin yerini alması beklenen Apple metalinin seri üretimine 2024 yılında başlaması bekleniyor. […]

  2024’te iPad için Metaller başarılı bir şekilde gönderilirse iPhone Face ID, 2025 veya 2026’da Metalens’i kullanacak (büyük ihtimalle şimdilik ikincisi).

  İlk kullanımın nokta vuruşlu cihazda olacağını, daha sonra Face ID için kızılötesi kamera için de kullanılabileceğini belirtiyor.

  Düz form faktörü ayrıca metali Apple gözlükleri için mükemmel kılıyor ve Cupertino şirketinin bunun üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu kendi içinde olası görünüyor – mümkün olan en hızlı zaman çizelgesine ilişkin tahmini çok daha düşük.

  Konsept görseli: Teknoloji Departmanı

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index