More

  Apple, bu sonbaharda dijital kimliklerin kullanım şeklini genişletecek

  Arizona, 2022’de iPhone’da dijital kimlik desteğini benimseyen ilk eyaletti. Artık daha fazla eyalet katılıyor ve bu sonbaharda çıkacak iOS 17’den önce Apple, dijital sürücü belgelerini veya eyalet kimliklerini iPhone ile kullanmanın yeni yollarını önizliyor.

  Bugünkü basın bülteninde yayınlanan Apple, yaklaşan “şirketlere kimlik sunma” yeteneğinin altını çizdi.

  Özellikle, özellik iş tarafında herhangi bir ek donanım gerektirmeyecek ve istenen bilgileri yalnızca etkileşimin kimliği doğrulandıktan sonra kullanıcının iPhone’unda gösterecek.

  Apple Notes, alkol satın almak için müşterinin yaşını doğrulamak, bir konsere giriş yapmak veya araba kiralamak için kimliğini doğrulamak gibi durumlarda kullanılır.

  Bu sonbahardan itibaren işletmeler, Apple Wallet’ta kimlikleri kabul edebilecek – ek donanıma gerek yok. Bu, alkol satın alma gibi şeyler için bir müşterinin yaşını bizzat güvenli bir şekilde doğrulama veya bir kiralık araba kasasında bir müşterinin kimliğini doğrulama ve daha fazlası için yeteneklerini basitleştirecektir. Kullanıcıların Wallet’taki kimliklerini etkinleştirilmiş bir işletmeye sorunsuz ve güvenli bir şekilde sunmak için iPhone’larını veya Apple Watch’larını iş iPhone’larının yakınında tutmaları yeterlidir. Kullanıcılara hangi bilgilerin istendiğini ve alan tarafın bilgileri saklayıp saklamayacağını gösterecektir. Kullanıcılardan daha sonra Face ID veya Touch ID kullanarak kimlik doğrulaması yapmaları ve izin vermeleri istenecektir.

  Apple Wallet’ta dijital kimlik desteği şu anda Arizona, Colorado, Maryland ve Georgia’da mevcuttur. Ve şimdilik, gerçek dünya işlevselliği birkaç havaalanındaki TSA kontrol noktalarıyla sınırlıdır. Eksiksiz kılavuzumuzda iPhone’daki dijital kimliklerin durumu hakkında daha fazla ayrıntıya göz atın:

  Şirketlerin dijital kimlikleri doğrulamasına yönelik yeni işlevsellik, yalnızca gerçek bir kimliği tutmaktan birkaç dakika daha uzun sürebilir, ancak Apple, hem işletmeler hem de müşteriler için güvenlik avantajına dikkat çekiyor; çünkü Apple Wallet’a sahte bir kimlik sokmak muhtemelen daha zor olacak. müşteriler yalnızca gerekli bilgileri gösterir.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba