More

  Apple, arkeologların Pompei şehrinin tarihini korumak için iPad Pro’yu nasıl kullandığını vurguluyor

  Apple, arkeologların Pompeii’nin eski tarihini daha iyi korumak için iPad Pro’yu devrim niteliğinde yeni yöntemlerle nasıl kullandıklarına dair bir basın açıklaması paylaştı.

  Apple, Tulane Üniversitesi profesörü Allison Emerson’ın ekibinin hikayesini anlatıyor. Mala, kova, fırça ve baltaların yanı sıra ekibi artık bir iPad Pro kullanıyor.

  diyor. 2010 yılında arkeolojik kazılarla ilgili verileri kaydetmek için kullanılmasına öncülük eden ekibin bir parçası olan Emmerson. iPad’in bu alanda devrim yarattığına inanıyor.

  (…) “Arkeolojik kazı, yıkıcı bir süreçtir – bir alan bir kez kazıldıktan sonra, bu çalışma bir daha asla tekrarlanamaz – bu nedenle, gelecekteki araştırmacıların “alanı yeniden inşa edebilmesi için” ilgili tüm verilerin kapsamlı bir şekilde kaydedilmesi birincil kaygımızdır, diyor Emerson. . “iPad Pro, verileri diğer tüm araçlardan daha hızlı, daha doğru ve daha güvenli bir şekilde toplamamıza olanak tanıyor ve bu bilgileri daha önce kimsenin sahip olmadığı bir şekilde toplayıp sunmak için ihtiyacımız olan işlem gücüne sahip.”

  Grupta ayrıca Dr. Alex Elvis Padillo, Emerson’ın arkeolojik buluntuları kaydetmek ve yayınlamak için yeni teknolojiler başlatmak üzere geçen yıl birlikte çalıştığı bir dijital arkeologdur.

  Badillo ve Emerson’ın iki teknik hedefi vardı: tek bir makine kullanarak tamamen kağıtsız bir iş akışı uygulamak ve başkalarının siteyi sanal olarak “yeniden kazmasına” izin verecek çevrimiçi bir veritabanı oluşturmak. Badillo, Apple Pencil ile iPad Pro’nun çalışmalarının temelini oluşturacağını fark etti.

  Hikayenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

  İlgili:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun