More

  Apple, akıllı ev özelliğini temel Apple TV’den kaldırıyor

  Bugün Apple, Apple TV 4K’yı güncelleyerek mevcut Dolby Vision’a ek olarak Samsung HDR10+ standardı için destek ekledi. Apple ayrıca daha güçlü bir işlemci ve bir USB-C uzaktan kumanda getirdi, ancak Apple TV’nizin akıllı cihazlar için bir standart olan Thread Networking’i desteklemesini istiyorsanız, Ethernet ve 128 GB bellek içeren daha pahalı sürümü almanız gerekecek. bu sefer depolama..

  Apple, teknik özellikler sayfasında iki Apple TV 4K modeli arasındaki farkları açıklıyor ve Thread ağı farkı bazı kullanıcılar için kafa karıştırıcıydı. 2021 Apple TV 4K ile hem 32 GB hem de 64 GB sürümler Thread’i destekledi. Apple ve diğer şirketler, akıllı cihazlar için yeni hedef olarak Matter standardını geliştirirken, akıllı ev cihazı olarak Apple TV’yi çekici kılan özelliklerden birine yemin ediyorlar.

  HomeKit akıllı cihazlarınızı yerel ağınızın dışından kontrol etmenizi sağlayan HomeHub olarak çalışmak için bir Apple TV veya HomePod gereklidir. Bir iş parçacığı, akıllı cihazlar için düşük güçlü bir ağ bağlantısıdır ve bir örgü ağ olarak cihazların yalnızca bir Wi-Fi yönlendirici yerine doğrudan birbirine bağlanmasına olanak tanır. Thread, cihazların standart Wi-Fi desteğinden daha az güç tüketmesini ve daha uzun süre pille çalışmasını sağlar.

  Matter standardı Wi-Fi üzerinde çalışabilirken, aynı zamanda Thread üzerinden de çalışır ve bir ağ ağının düşük güç tüketimi ve güvenilirliğinin avantajlarından yararlanır.

  64 GB depolama ve Wi-Fi içeren temel Apple TV modeli 129 ABD doları, Ethernet ve İş parçacığı destekli 128 GB sürümü ise 149 ABD dolarıdır. Şahsen, 128GB versiyonu benim tercihim olmalı. Hala Matter donanımının ana akıma girmesini bekliyorum, ancak bir kez olduğunda, tek başına Thread desteği kolayca fazladan 20 $ değerinde.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index