More

  Apple, 2025’te dokunmatik ekranlı MacBook Pro’yu piyasaya sürebilir

  Apple, Mac hakkındaki uzun süredir sahip olduğu inançlarından birini açıkça tersine çevirmeyi planlıyor. gelen yeni bir rapora göre BloombergApple’ın dokunmatik ekranlı Mac’ler üzerinde aktif olarak çalışan mühendis ekipleri vardır. Dokunmatik ekran destekli yeni bir MacBook Pro’yu 2025’te piyasaya sürebilir.

  Apple, dokunmatik ekranlı Mac’lerde yolunu tersine çevirmeyi düşünüyor

  Şimdiye kadar Apple, Mac serisine dokunmatik ekranlar getirmeye direndi. Steve Jobs ünlü bir şekilde bu fikre karşı çıktı. Jobs buna “mühendislik açısından harika” bir fikir dedi. 2010’da iPad’in piyasaya çıktığı sıralarda “Dokunmatik yüzeyler dikey olmak istemiyor” dedi. “Uzun bir süre sonra, kolun sadece düşmek istiyor.”

  2021 gibi yakın bir tarihte, Apple’ın pazarlama müdürü Tom Boger, iPad’in dünyadaki “en iyi dokunmatik bilgisayar” olduğunu ve Mac’in “doğrudan giriş için tamamen optimize edildiğini” açıkladı.

  O sırada Boger, Apple’ın bunu değiştirmek ve dokunmatik ekran özelliklerini Mac’e getirmek için hiçbir nedeni olmadığını söyledi. Görünüşe göre artık işler değişti ve Apple, dokunmatik ekranlı bir Mac kullanmayı düşünmenin zamanının geldiğini düşünüyor.

  Dokunmatik ekranlı MacBook Pro iş başında

  Bu çabanın bir parçası olarak şirket, dokunmatik ekran özelliklerine sahip bir MacBook Pro’yu test ediyor. Apple bunu 2025’te yayınlamayı düşünüyor, ancak şirket içinde bu programı etkileyebilecek tartışmalar devam ediyor.

  Apple tarafından kendi bünyesinde test edilen yenilenmiş MacBook Pro, standart bir klavye ve izleme dörtgeni içeren “geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımını” koruyor. Tabii ki fark, ekranın “tıpkı iPhone ve iPad gibi dokunmatik girişi ve hareketleri desteklemesi”.

  Şirket, dokunmatik ekranlı Mac’leri piyasaya sürmeye karar verirse, Bloomberg Teknolojinin sonunda dizideki diğer modellere de yayılabileceğini söylüyor.

  MacBook Pro yenilemesinin bir parçası olarak Apple, ekranlarını organik ışık yayan diyot veya OLED teknolojisine geçirmeyi de planlıyor. Şirket şu anda Mac’lerinde LCD ekranlar – likit kristal ekranlar – kullanıyor, ancak iPhone ve Apple Watch zaten OLED tabanlı. Gelişmiş parlaklık ve renk sunan bu ekranlar, 2024’ün ilk yarısında iPad Pro’ya da gelecek.

  Apple’ın dokunmatik ekranlı Mac’ler üzerindeki bariz çalışmasına rağmen, şirket hala “iPad ve Mac işletim sistemlerini bir araya getirmek için aktif olarak çalışmıyor.”

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index