More

  Animasyonlu android ekranları olan google uygulamaları nelerdir? [Gallery]

  Android 12’de açılan her uygulamaya, “başlatmayı daha tutarlı ve keyifli bir deneyim” haline getirmek için bir başlatma animasyonu eşlik ediyor ve deneyim, Google Apps’ta göründüğü şekliyle açılış ekranındaki animasyonlu bir simgeyle daha da geliştirilebiliyor.

  12.04.22 tarihinde güncellendi: Geçen yıl içinde, Android 12+ sürümündeki animasyonlu açılış ekranlarında pek fazla Google uygulaması görülmedi. Son zamanlardaki en büyük eklemeler Bilgileri kaydetmek için Google (ayrı ayrı Wear OS’de sevimli animasyonlar içerir) ve Görevler (Sürüm 2022.11.21’de yayınlandı).

  Gmail, Takvim, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Meet, Chat ve hatta Jamboard’a katılmak, Google Voice’u tek çalışma alanınız olarak bırakır.

  sırasında, Google Evi – Yenileme ile – YouTube (ve TV), Haritalar ve Haberler’e katılmak için animasyonlu bir açılış ekranına sahiptir. Google Kişiler’de daha önce bir tane vardı, ancak yeni kod bunu Mesajlar ile birlikte kaldırdı ve telefon da şu anda mevcut değil.

  Chrome, Google Play, Fotoğraflar, YouTube Music, Wallet, One, Translate, Camera, Fit, TV, Play Books ve Recorder diğer büyük eksikliklerdir.


  19.11.2021 tarihinde güncellendi: ihraç 16.45.36 YouTube, bu akşam, Animasyonlu açılış ekranı


  11/11 Güncellemesi: YouTube, en son beta sürümünde (16.45.32) animasyonlu bir ekranı test ediyor. Basit olmakla birlikte çok inceliklidir ve güç düğmesinin içi boş şekliyle başlar. Soldan iki üçgen kayar ve soluk kırmızı olan daha büyük üçgen arka plan görevi görür. Şekil tamamen dolana kadar canlılık artarken, oynat simgesi için de beyaz bir üçgen bulunur.


  11/10 güncellemesi: Google Haritalar Animasyonlu Başlangıç ​​Ekranı, 11.6.2 sürümüyle kararlı kanalda artık yayında. Beş renge bölünmüş bir halka ile başlar – iki mavi tonu vardır. Ardından, şekiller doğru köşegen konumlarına geldiğinde raptiye simgesi şekillenir. Bu animasyon ilk olarak beta 10.87.0 ile ortaya çıktı.


  11/8 Güncellemesi: Entegre Gmail deneyimi – ve Meet – bir süredir yeni görünümü deniyor olsa da, bağımsız Google Chat uygulaması henüz Materyal Olarak Yeniden Tasarlanmadı. Ancak 2021.10.17.x sürümü çok neşeli bir animasyonlu görüntü getiriyor.

  Sol alt köşeden ve sağ üst köşeden genişleyen yeşil noktalarla başlar. Açılış ekranı, ekranınızın giderek daha fazla alanını kapladığından, az önce gönderilen bir önceki mesajın üzerine gelecek şekilde yeşile çevirin.


  9/17 güncellemesi: Yaklaşık bir aylık bir aradan sonra, Google Takvim artık animasyonlu bir ekrana sahip. Dinamik renk ve değiştirilmiş UI öğeleri ekleyen daha geniş malzeme güncellemesiyle birlikte tanıtıldı. “31” genişletilirken takvim kenarlıkları çevreden doldurulur. Sürüm 2021.37.0 şimdi Play Store aracılığıyla kullanıma sunuluyor.


  8/25 Güncellemesi: Google Kişiler, yenilenen daha geniş malzemeyle animasyonlu bir açılış ekranına kavuştu. Uygulamanın 3.52 sürümü, simgenin soldan sağa doldurulmaması için onu değiştirir. Bunun yerine, kişi büyüdükçe merkezden yüklenirler.

  Bu genişletilmiş stil, Dokümanlar ve Google Duo düzenleyicileriyle uyumludur. Buna karşılık, Dünün Haberleri yan kaymayı benimsedi.


  8/24 Güncelleme: Güncellemelerdeki bir durgunluğun ardından – Kişiler ile birlikte Google Haberler, Android 12’nin animasyonlu açılış ekranını benimseyen en son uygulamadır.

  5.37 sürümüyle sunulan ve açılış ekranı tüm ekranı kaplamadan önce başlayan en keyifli uygulamalardan biri. Olduğu gibi, ana hat soldan akan mavi, ardından sarı ve yeşil ile doldurulur. Ardından “G” logosu görünür, çünkü en son görünen renk kırmızıdır. Sonra hepsi gözden kayboluyor.


  7/13 Güncellemesi: Sürüm 1.21.262.04.40, başlatma animasyonlarıyla birlikte Belgeler, Elektronik Tablolar ve Sunumlar sunar. Bu uygulamaların üçü de aynı görünümü paylaşıyor: sağ üst köşede katlanmış bir kağıt parçası. Duo gibi, ekranın ortasından yüklenir ve dışa doğru genişler.

  Yuvarlatılmış köşelere sahip bir dikdörtgenle başlar. İçerideki simge büyüdükçe, köşe katlanarak şimdiye kadarki en ayrıntılı (ve heyecan verici) animasyonlardan birine dönüşmeye başlar.


  7/12 güncellemesi: Android için Google Duo’nun 144.0 sürümü açılış ekranını sunar. Duo animasyonu, uygulama simgesinin ana hatlarıyla başlar. Mavi şekil daha sonra merkezde görünür ve rengin çevreden doldurulduğu (dış ->) Workspace uygulamalarının aksine dışarı doğru uzanır.

  Video oynatıcının şekli, üçgen “mercek”in hafif çıkıntısı olan yuvarlak bir dikdörtgen olarak başlar. Büyüdükçe, istenen simgeye ulaşmadan uzar.

  7/10 güncellemesi: Google, Nisan ayında Android 12 DP3 ile Açılış Ekranı API’sini ilk kez duyurduğunda, örnek olarak zaten web animasyonları olan Gmail’i kullandı. Android için Gmail sürümü 2021.06.13.x ile şimdi kullanıma sunuluyor.

  Uygulamada, ortadaki tüm “M” doldurulmadan önce uygulama açılır ve varsayılan gelen kutunuza yüklenir. Bu yeni güncelleme Play Store üzerinden yayılmaya devam ediyor.

  Bu arada, bağımsız Google Meet uygulaması da son haftalarda, şu anda yaygın olarak bulunan Android 12’de animasyonlu bir açılış ekranıyla güncellendi.


  Orijinal 6/27: Android 12’nin bu tuhaf yönü, bir uygulamaya dokunduğunuzda devreye giriyor. Uygulama, ana ekrandaki (veya ızgaradaki) yerinden ekranın dört köşesini de kaplayana kadar genişleyecektir. Bir süredir çalıştırmadığınız bir uygulamayı açtığınızda (soğuk veya sıcak başlatma), ayrıca simgenin yer aldığı bir açılış ekranıyla karşılaşırsınız. Bu nedenle kullanıcılar yeni açtıkları uygulamaya (Hızlı Başlangıç) dönerken ek bir gecikmeye maruz kalmazlar.

  Geliştiriciler, animasyonlu bir simge kullanma yeteneği de dahil olmak üzere görünen logoyu özelleştirebilir. Bir başka ilginç yön de, bir animasyonun nasıl “sınırsız bir süreye” sahip olabileceğidir, ancak Google bunu 1000ms’de tutmanızı önerir. Geliştiriciler, tam uygulama ayrıntılarını burada bulabilir.

  Geliştiriciler uzun süredir özel açılış ekranları (örneğin, YouTube TV) tasarlayabiliyorlar, ancak Android 12, açılış deneyimini birleştirmenin bir parçası olarak herhangi bir uygulamanın bunu kolayca yapmasına izin veriyor.

  Bu animasyonu benimseyen ilk Google uygulaması Drive’dır. Önce altı kenarlı Drive şeklini görüyorsunuz, boş ve oyuk. Açılış ekranı tüm ekranı kapladığında, koyu yeşil, sarı, kırmızı, mavi, koyu mavi ve yeşil renkler kenardan dışarı kayar.

  Sürüm 2.21.222.06.40 bugün geniş çapta yayınlandı ve animasyonlu açılış ekranı tüm Android 12 kullanıcıları tarafından kullanılabilir.İşletim sisteminin eski sürümlerinde görünmüyor.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun