More

  Android için Gmail alt çubuğu artık e-postalarda daha sık görünüyor

  Eylül ayında Android için Gmail, metin etiketlerini birincil gezinme öğesinden kaldırdı; Bu değişiklik artık mantıklı çünkü Google alt çıtayı daha sağlam hale getiriyor.

  11/11 Güncellemesi: Bu sabit alt çubuk, Gmail’de geniş çapta kullanıma sunuluyor ve bugün incelediğimiz birçok cihazda görünüyor. Sizin için yayında olduğunu doğrulamanın bir yolu, bir e-posta açmaktır. Aşağı kaydırana kadar alt çubuk görüntüleniyorsa (ve yukarı kaydırdığınızda geri dönüyorsa), bu yeni davranış başlamıştır.

  Bu davranış, Mail, Chat, Spaces ve Meet için artık her zaman “uygulama ana menüsünü” gösteren web uygulamasında yeniden tasarlanmış ROM’a biraz eşdeğerdir. Bu haftanın başlarında Google, Orijinal Görünüm’ün iptal edildiğini duyurdu.


  Orijinal 11/3: Önceden, gelen kutusunda gezinirken ve bir e-postayı açarken Gmail’in alt çubuğu kayboluyordu. Kullanıcılar, Ayarlar > Genel’de “Kaydırma sırasında alt gezinmeyi gizle” seçeneğinin işaretini kaldırma seçeneğine sahipti, ancak varsayılan davranış çubuğu gizledi.

  Artık bir e-postayı açmak, siz aşağı kaydırana kadar alt çubuğu tutar ve yukarı kaydırdığınızda hemen tekrar kullanılabilir. “Üzerindeyken alt gezinmeyi gizle”yi kapatırsanız gelen kutunuzda, e-postalarınızda, sohbetlerinizde ve diğer sekmelerde her zaman görünür olacaktır.

  Bu değişikliğin ışığında, Google görsel karmaşayı ortadan kaldırmak ve kalıcı bir öğe olarak simgelere sahip olmak istediğinden, her sekme için metin etiketlerini kaldırmak daha mantıklı.

  Bu nedenle, kullanıcılar artık uygulamanın herhangi bir yerinde okunmamış e-postalar, sohbet (1:1 veya grup) ve alanlar için kalıcı bir göstergeye sahip olabilir. Google’ın Gmail’i üç temel yeteneğe sahip bir uygulama haline getirme ümidi ile uyumludur.

  Android’de bu değişiklik geniş çapta uygulanmamaktadır ve yalnızca 2022.10.02 sürümüne sahip cihazlarımızdan birinde uygulanmaktadır. Ancak, bu davranış iOS’ta zaten uygulanmış gibi görünüyor.

  L: E-postalarda alt çubuk | R: mevcut davranış

  Gmail’de daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun