More

  Android için Chrome, katlanabilir cihazlarda ve tabletlerde yeniden tasarlanmış bir sekme alıyor

  Bu yıl bir ara masaüstüne gelecek bir Chrome güncellemesi vaadiyle, katlanabilir cihazların olabildiğince doğru bir şekilde yeniden tasarlandığının işaretlerini şimdiden görüyoruz.

  Yeniden tasarlama, Google’a yabancı değil. Chrome’un kendisinde birkaç isabet oldu, en son Chrome logosunu biraz farklı ama yine de tamamen aynı olacak şekilde değiştirdi. Bu temaya uygun olarak Google, masaüstünde Chrome için birkaç menüde değişiklik ve sekme çubuğunda minimum değişiklik içerecek yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

  Bu projenin detayları çoğunlukla bilinmemekle birlikte, varlığını Google’ın beta özellikleri aracılığıyla tespit etmek kolaydır. Aynı şekilde, Chrome’un en son kararlı sürümü (112), katlanabilir cihazlarda veya ortalamadan daha büyük ekranlara sahip cihazlarda aynı türde değişiklik için çalışan beta etiketleri içerir.

  Google, katlanabilir cihazlar için yeni Chrome uygulamasını tasarlarken, her sekmenin adres çubuğuna bağlanma biçimini değiştirdi (üzerinden Android). Önceki sürümde, bulunduğunuz sayfaya gerçek bir dosya sekmesi gibi etkin bir sekme eklendi. Sekmeleri değiştirmek elbette ön planda vurgulananları değiştirecektir.

  Yeni görünümde artık sayfanızın üst kısmında vurguladığınız doku görevi gören ince bir kayan kartta vurgulanan etkin sekmeler var. Çevreleyen her arka plan sekmesinin bir anahattı eksiktir ve arkasına karışır, ancak yine de gezinmesi kolaydır. Etkin olmayan sekmeler yan yana olduğunda, ikisini ayıran ince bir çizgi sekme sınırı görevi görür. Google, en sağda, rengi cihazınızın renk paletine göre belirlenen Material You New Tab düğmesini tutar.

  Chrome’un katlanabilir cihazlar için yeniden tasarımında, sekme ve adres çubuğu arasındaki yeni ayırıcılar, Chrome’un mobil sürümüne daha modern bir görünüm kazandırıyor. Fiziksel kitap sekmelerini taklit etmesi amaçlanan sekmeli düzen iyi tasarlanmış olsa da, kart benzeri kayan sekmeler tarayıcıya daha iyi uyuyor gibi görünüyor. Bununla, adres çubuğu, sekmeler ve Yeni Sekme düğmesinin tümü, Android’in Materyal Siz özelliğinden yararlanır. Bu kendi içinde yeni görünüme hoş bir dokunuş katıyor.

  Değişiklik, deneysel Chrome bayraklarıyla kazanılacak yeni görünümle birlikte sunucu tarafındadır. Test cihazlarımızda – Galaxy Z Fold 4 ve Oppo Find N – her ikisiyle de uğraşmak zorunda kaldık. chrome://flags / # enable-tab-strip-redesign Ve chrome://flags/ #enable-tab-strip-iyileştirmeleri Cihazın yeni görünümü göstermesini sağlamak için. İlginç bir şekilde, yeni tasarımın iki çeşidi vardı. Geleneksel sekme düzenini korumasına rağmen, birinde “Malzeme Siz” ve yeni tasarlanmış bir “Yeni Sekme” düğmesi vardı; Diğeri, adres çubuğundan ayrı kayan sekmelere sahip yeni sürümdü. Hiçbir somut bayrak düzeni bize yeni tasarımı veremezdi ve bu tasarımların her birini görmek için çok oynamamız gerekti.

  Bu, bazı kullanıcılar için istikrarlı bir sunum gibi görünse de, değişikliği manuel olarak aramak ve kendimiz etkinleştirmek zorunda kaldık.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun