More

  Android, 2018’den beri en yüksek seviyede iPhone’a dönüşüyor

  Apple kullanıcılarının iPhone’larını ne kadar süre tuttuklarına dair geçen haftaki raporun ardından bugün CIRP başka bir çalışmayla ortaya çıktı. ABD’de kaç yeni iPhone alıcısının Google platformundan geldiği göz önüne alındığında, yeni anket, Apple’ın son beş yılda görülen en fazla dönüşümü Android’den çektiğini gösteriyor.

  CIRP verileri, akıllı telefon 1.000 $ gibi yeni bir rekor ortalama satış fiyatı elde ettiğinden, bu baharda iPhone için bazı olumlu ivmeler gösterdi.

  ABD’de Android’den geçiş yapan yeni iPhone müşterilerinin yüzdesini kapsayan bugünün yeni raporu, Apple için bir başka yükseliş işareti.

  iPhone’a geçiş yapan Android kullanıcıları 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı

  Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, yeni iPhone sahiplerinin %15’i son akıllı telefonlarının bir Android cihaz olduğunu bildiriyor. Bu, CIRP’nin geçen yıl gördüğünden %4 ve 2020 ve 2021’de görülen verilerden %5 daha yüksek.

  Yeni iPhone alıcılarının %2’si, “başka” bir birincil telefondan geldiklerini veya ilk kez iPhone sahibi olduklarını söyledi. Ve %83’ü daha önce bir iPhone’a sahip olduklarını söyledi.

  CIRP’ye göre yeni Android anahtarlayıcıların yeni iPhone alıcılarının %15’ini oluşturması en son 2018’de olmuştu. Son dokuz yıldaki en yüksek anahtarlayıcı oranı 2016’da %21’di.

  Apple CFO’su Luca Maestri ayrıca şirketin ikinci çeyrek kazanç duyurusu sırasında “pazar payımızın düşük olduğu her yerde, çok sayıda adaptör ekleme eğilimindeyiz” dedi. Bu, ABD dışındaki birçok pazarda yeni iPhone alıcılarının %15’inden fazlasının Android’den geldiği anlamına geliyor.

  CIRP, bir alıcının platformları değiştirme kararına neyin dahil olduğunu düşünmenin ilginç olduğunu ve bunu gelecekteki bir raporda incelemeyi planladığını söyleyerek raporu kapatıyor.

  Android’den iPhone’a geçiş yaptınız mı? Ya da olan birini tanıyor musun? Bunu yapmak için sizin (veya onların) devrilme noktası neydi? Deneyiminizi yorumlarda paylaşın!

  üst fotoğraf 9to5Google aracılığıyla

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here