More

  Android 13, Pixel 6 için kalıcı bir yükseltmedir

  Google bugün Pixel cihazları için Android 13’ü piyasaya sürdü ve şimdi cihazlara yayılıyor. Bununla birlikte, Android 12’ye geri dönmenin bir yolu olmadığı için, Pixel 6 serisi sahipleri için Android 13, esasen kalıcı bir yükseltmedir.

  Android güncellemeleri, güncellemeyi manuel olarak indirerek daha eski bir sürümü yükleme özelliği ile genellikle tersine çevrilebilir. Bu neredeyse her zaman telefonunuzu sıfırlamayı ve verilerinizi kaybetmeyi gerektirir, ancak bu yapılabilecek bir işlemdir.

  Ancak Android 13 ile birlikte Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a, Android 12 sürümlerine düşürülemez durumda kalıyor.Google, Factory Images’in barındırıldığı sitede, kullanıcıların kurulumdan sonra Android 12 sürümüne geçemeyeceğini kaydetti. bu yeni sürüm.

  uyarı: Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a için Android 13 güncellemesi, geri alma önleme yapısını artıran bir önyükleyici güncellemesi içerir. Bu cihazlara Android 13’ü yükledikten sonra eski Android 12 sürümlerine güncelleme yapamayacaksınız.

  Bu, Google açısından alışılmadık bir hareket, ancak değişikliğin nedeni, “geri alma önleme özelliğini artıran” yeni bir önyükleyici güncellemesidir. Google, genellikle eski yazılım sürümlerinden yararlanmaların cihazlarda yürütülmesini önlemek için bu güvenlik önlemini Android’de birkaç yıldır uygulamaktadır.


  8/16 Güncellemesi: Google, Pixel 6, Pro ve Pixel 6a’nın neden Android 12’ye geri dönemediğini onayladı. Google, daha önce kullanılan önyükleyici sürümünün olduğu gibi bir güvenlik açığı olduğunu belirtti. ilk tespit edilen Güvenlik araştırmacısı @flawedworld tarafından (W vurgulanmış Mishaal Rahman tarafından).

  Google’ın uyarısı şöyle:

  Uyarı – Bu yanıp sönerse, daha eski bir Android sürümüne geçemezsiniz.

  Cihazınız, önyükleyicinin savunmasız bir sürümünü çalıştırıyor. Bu derlemeyi yükledikten sonra, gelecekte önyükleyicinin güvenlik açığı bulunan önceki sürümlerinin cihazda yanıp sönmesini önlemek için cihazınızın geri alma önleme sayacı artırılacaktır. Bu, mevcut Android 12 sürümlerinin yanıp sönmesini önleyecektir.


  Bu genellikle çoğu kullanıcı için sorun olmaz, ancak yine de ilginçtir. Etkilediği donanım göz önüne alındığında, bunun Google Tensor ile bir ilgisi olabileceğini varsaymak mantıklı görünüyor. Her durumda, Pixel 6 serisi bir cihazda Android 13’e yükseltmenin etkili bir şekilde kalıcı olduğunu bilin.

  Android 13 ile ilgili daha fazlası:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba mencoba