More

  Analiz, Galaxy S23 Ultra’yı yapmanın 469 dolara mal olduğunu gösteriyor

  Galaxy S23 Ultra, Samsung’un sabit ekranlı cihaz serisinin somut örneğidir. Yayınlanan yeni araştırmaya göre Galaxy S23 Ultra’nın maliyetinin %40’tan biraz azı yalnızca malzemelere bağlanabilir.

  Counterpoint Research, Galaxy S23 Ultra ve cihazda kullanılan bileşenlerin BoM analizini yayınladı. Bu döküme göre amiral gemisi telefonu üretmek Samsung’a 469 dolara mal oldu. Bu fiyat, hammaddelerin maliyetini yansıtır ve geliştirme ile ilgili işletme ve araştırma ve geliştirme maliyetlerini içermez. Tabii ki, son iki masraf, çok sayıda yükseltilmiş cihaz tarafından hafifletilir.

  Yapılan her cihaz için en büyük bileşen giderleri Qualcomm SoC, ekran ve kamera dizisinden kaynaklanmaktadır. Şirketin iyi bir ekrana, hızlı işlemeye ve olağanüstü kamera yeteneklerine verdiği ağırlık göz önüne alındığında, bu oldukça beklenen bir şey.

  Yapılan analize göre Snapdragon 8 Gen 2 – GPU ve modem dahil – S23 Ultra’nın toplam malzeme maliyetinin yaklaşık %35’ini oluşturuyor. Yine, Galaxy S23 Ultra’daki Qualcomm SoC’nin Galaxy cihazları için oluşturulmuş 8. Nesil 2’nin özel bir versiyonu olduğu düşünüldüğünde, bu bir sürpriz değil. S23 serisi aynı zamanda yonga setinin ilk evi, Snapdragon 8 Gen 2 artık sadece diğer cihazlarda bir yuva buluyor.

  Ekran, daha fazla maliyet için yakın bir saniyedir. Samsung’un Dinamik AMOLED ekranı ucuz değil, cihazın toplam maliyetinin %18’ine tekabül ediyor. Etkileyici 6,8 inçlik ekran 1440 x 3088 çözünürlüğe sahiptir ve maksimum 120 yenileme hızına ulaşır, tümü bir Gorilla Glass Victus 2 tabakasının altına yerleştirilmiştir.

  Üçüncü en büyük tek bileşen, maliyetin %14’ü ile kameradır. Samsung ve Sony, kamera kurulumunda bir paya sahipler ve Samsung, 200 MP kamera ve 12 MP ön lens geliştiriyor. S23 Ultra’nın arkasındaki 12MP artı 10MP telefoto lens, Sony tarafından tasarlanmıştır. Birlikte, bazı ciddi ham güçle oldukça etkileyici bir kombinasyon oluşturuyorlar.

  İlginç bir şekilde Samsung, S23 Ultra’daki materyal geliştirmenin %33’ünden sorumluyken Qualcomm’un %34’te gölgesinde kalıyor.

  Bitmiş bir ürün olarak Galaxy S23 Ultra ucuza gelmiyor. Temel model 1.199 dolardan geliyor ve bu da onu piyasadaki en pahalı cihazlardan biri yapıyor – katlanabilir cihazlar için giriş noktasında sadece düşüyor. Tabi bu popülaritesine engel değil çünkü fiyatı yansıtan yönleri ile gerçekten iyi bir cihaz. Şimdi, kullanıcılara çok pahalıya mal olurken, Samsung bu maliyetin yalnızca %39’unu karşılıyor ve çok büyük bir kâr elde ediyor.

  Tabii ki, S23 Ultra’nın maliyetlerinin gerçek bir temsilini elde etmek için, şirketin araştırma ve geliştirmenin yanı sıra pazarlama ve üretime ne kadar harcadığını bilmemiz gerekecek. Ucuza gelmediklerini bilsek de, bu üçü her bir cihaza göre ölçeklendirilemez. Samsung, ilk bileşenler için cihaz başına 469 dolar ödüyor olsa da, Galaxy S23 Ultra’nın yeni fiyatının 1.199 dolar olmasının ve ek takaslarla büyük ölçüde işaretlenmesinin bir nedeni var.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun