More

  Analist, Apple’ın miniLED ekranlı 11 inçlik bir iPad Pro çıkaracağına artık inanmıyor

  Geçen yıl, söylentiler Apple’ın 11 inçlik iPad Pro’yu miniLED ekranla değiştirmeye hazırlandığını öne sürdü. Şimdi, bir tedarik zinciri analisti şirketin bu daha küçük tablet için LCD teknolojisine bağlı kalacağını bildirdiğinden, artık durum böyle değil gibi görünüyor.

  Tablet pazarıyla ilgili bir DSCC raporuna göre analist Ross Young, Apple’ın miniLED teknolojisini “daha büyük, daha pahalı ekranlara” odaklayacağını söylüyor:

  Apple, bu kategoride bu yılın geri kalanında sadece bir ürünle ortaklık yapıyor. Daha önce Apple’ın MiniLED’leri 11 inç iPad Pro’ya da tanıtacağına inanılırken, artık durumun böyle olduğuna inanmıyoruz, en azından bu yıl değil. Apple’ın MiniLED’lerini daha büyük, daha pahalı ekranlarda hedeflediği söyleniyor. Apple’ın Haziran ayında Mac Pro ile piyasaya sürülebilecek 27 inçlik bir ekranda MiniLED ekranlar sunmasını bekliyoruz. 27 inç MiniLED’in 5K çözünürlüğe ve gelişmiş bir oksit panele sahip olacağını düşünüyoruz. Ayrıca 120Hz tabanlı olabilir, ancak 120Hz’de 5K, HDMI 2.1 gerektirecek ve bu ekranla çalışacak Apple cihazlarının sayısını sınırlayacaktır.

  Ross Young, resim endüstrisi ile çok yakından ilişkili olduğundan, raporları genellikle çok doğrudur.

  MiniLED ekrana sahip 11 inç iPad Pro’yu en son Ming-Chi Kuo ile duymuştuk. Analist, Ekim ayında, Apple’ın bir OLED iPad piyasaya sürme planlarını iptal etmesine rağmen, şirketin daha yüksek fiyatları ve yanmaya karşı daha iyi koruması nedeniyle üst düzey “Pro” cihazlar için miniLED teknolojisini sürdüreceğini söyledi.

  dedi ki, 9to5Mac Şirket, MagSafe ile yeniden tasarlanmış bir iPad Pro’yu piyasaya sürme planlarında bir engelle karşılaşsa da, yine de Apple’ın M2 iPad Pro’yu bu yılın sonlarında piyasaya sürmesini bekliyoruz.

  MiniLED olmadan 11 inç iPad Pro, yeni iPad Air 5’e daha çok benzeyecek, bu ürünler arasındaki karşılaştırma makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

  İlgili:

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun hujanturun