More

  Ampirical Health uygulaması, Apple Watch’unuzu doktorlara erişimi olan “tam bir sağlık monitörüne” dönüştürür

  Empirical Health, 2022’de Empirical Sleep Tracker’ı piyasaya sürdükten sonra, özellikle Apple Watch kullanıcılarına “proaktif birinci basamak sağlık hizmeti” sunmak için tasarlanmış yeni uygulamasını ve hizmetini piyasaya sürdü. Asıl fikir, tüm değerli Apple Watch verilerinizi sanal doktor randevularına, eyleme geçirilebilir ve izlenebilir kişisel sağlık planlarına ve daha fazlasına sorunsuz erişimle birlikte “tam bir sağlık monitörü” olarak kullanmaktır.

  Ampirical Health’in kurucu ortağı Brandon Ballinger, Apple Watch’ın her gün 650’den fazla sağlık verisi noktası ölçtüğünü ancak doktorların %1’den azının bu bilgileri hastalara bakmak için kullandığını vurguladı.

  “Geleceğin birincil bakımı” olarak adlandırdığı şeyi inşa etmek için çalışan iPhone ve Apple Watch için Empirical Health, “ölçekte kapıcı tıbbı” sunmak için değere dayalı bir bakım iş modeliyle birlikte tüm yararlı sağlık verilerini, yapay zekayı ve sanal bakımı kullanmak üzere tasarlanmıştır.

  Empirical Health yalnızca tüketiciye yönelik bir uygulama değil, aynı zamanda “kurum içi doktorlarımızın tüm sağlık verilerini gözden geçirmesine yardımcı olmak için yapay zeka destekli EMR yazılımı” ile tamamen lisanslı, kayıtlı ve sigortalı bir tıbbi uygulamayı da içeriyor.

  Aşağıdakiler, deneysel geçerliliğin dört ana özelliğidir:

  • Bugün: Bugün, Apple Watch’unuzun tüm sağlık sensörü bilgilerini tek bir yerde özetliyor: kalp atış hızı, EKG ve düzensiz kalp atış hızı bildirimleri, adımlar ve aktivite, oksijen doygunluğu, dinlenme kalp atış hızı, kalp atış hızı toparlanması ve daha fazlası. Bugün doğru yolda ve sağlıklı olup olmadığınızı takip etmek için kalp atış hızı gibi ölçümler için özel hedef aralıkları belirleyebilirsiniz.
  • Doktor Sohbeti: Doktor Sohbeti, kişiselleştirilmiş teşhisler ve tedavi planları almak için bir doktorla konuşmanıza olanak tanır. Ampirical Health uygulamasını herkes kullanabilirken, Doctor Chat şu anda yalnızca belirli ABD eyaletlerinde mevcuttur (daha fazlası gelecek) ve ücretli bir aboneliktir. Tamamen lisanslıyız, kayıtlıyız ve sigortalıyız ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok büyük sağlık sigortası planını kabul ediyoruz.
  • hedeflerHedefler biraz Aktivite halkalarına benzer, ancak benzersiz sağlık hedeflerinize göre uyarlanmıştır. Örneğin, POTS’lu kişiler tuz ve su alımlarını, ilaçlarını ve durgun egzersizlerini takip edebilir. Özel dinlenme günleri yapılandırabilirsiniz. Kalp sağlığı, uyku sağlığı, egzersiz ve genel zindelik ve POTS ile ilgili hedefleri olan programlarımız var.
  • öğrenmekÖğrenin: Öğrenin, Apple Watch verilerinizi nasıl yorumlayacağınız ve tıbbi durumlarınızı nasıl yöneteceğinizle ilgili ücretsiz makale kitaplığımızdır. Uyku evreleri (REM/derin/birincil uyku), POTS, kalp atış hızı değişkenliği (HRV) ve daha fazlası hakkında makalelerimiz var. Aradığınızı görmüyor musunuz? Bir makale isteyin ve ardından bir veri bilimcisi veya doktor yazmayı düşünecektir!

  Ampirical Health, uygulamasını vurgularken ve Apple Watch birinci basamak sağlık hizmetlerine eksiksiz bir sağlık yaklaşımı sunarken, aynı zamanda aşağıdakilere yardımcı olmak için bazı özel yazılımlarla tasarlanmıştır:

  • Uyku ApnesiUyku apnesi genellikle yanlış teşhis edilir ve uyku fazı verileri (örn. zayıf REM uykusu) genellikle bir erken uyarı işaretidir. Bir hastada uyku apnesi semptomları varsa, teşhisi doğrulamak için FDA onaylı bir evde uyku testi yazabiliriz ve ardından tıbbi olarak gerekliyse CPAP veya diğer tedavileri reçete edebiliriz.
  • Koruyucu kalp sağlığı: Kalp sağlığının kapsamlı bir değerlendirmesini yapmak ve kişiselleştirilmiş bir tedavi planı oluşturmak için düzensiz kalp atışı ve EKG bildirimlerini geleneksel laboratuvar testleri (kolesterol ve kan basıncı gibi) ile birleştiriyoruz.
  • COVID / uzun tencereKapsamlı POTS tedavimizin etkinliğini takip etmek için Apple Watch’un kalp atış hızı sensörünü ve antrenmanlarını ve ayrıca hasta tarafından bildirilen tuz/su/ilaç verilerini kullanıyoruz. Hasta, gerçek tedavi planına atanan aktivite halkalarının (örneğin ilaç, tuz alımı, su ve egzersiz için halkalar) bir kopyasına benzeyen bir arayüz alır.

  Başlangıçta, Medicaid Health Trial planları California, Florida, Hawaii ve Teksas’taki müşteriler için aylık 9 ABD Doları veya yıllık 84 ABD Doları’ndan başlayarak daha fazla eyalette “yakında kullanıma sunulacaktır”.

  Ancak Medicare olmadan uygulama, App Store’dan herkes tarafından ücretsiz olarak indirilebilir.

  Ampirical Health, mühendis Brandon Ballinger ile birlikte, Kaiser’de çalışan ve UCSD’de öğretmenlik yapan MD Raquel Rodriguez tarafından kuruldu ve yaratıldı.

  Ampirical Health ve proaktif birinci basamak sağlık hizmeti misyonu hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.

  FTC: Gelir elde etmek için bağlı kuruluş bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.

  Latest articles

  Related articles

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey es.surveymonkey Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index Google Index